21 birželio d., 2022

Naujausios „PRAMONĖ 2030” tendencijos ir praktiniai įrankiai –išskirtiniame renginyje verslui

Vasaros įkarštyje Lietuvos įmonės ir klasteriai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti išskirtiniame renginyje liepos 13 d. 10 val. „PRAMONĖ 2030: kaip įlipti į nuvažiuojantį traukinį?“.

Informaciniame renginyje geriausi šalies pramonės, inovacijų ekspertai, technologijų kūrėjai ir viešojo sektoriaus atstovai pristatys naujausias technologijų tendencijas ir iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos pramonė, pasiūlys praktinius įrankius, pristatys viešosios inovacijų paramos galimybes tiek Lietuvoje, tiek Europoje.

Žaliasis kursas, pramonės skaitmeninimas, dviguba transformacija – skambūs žodžiai, o kaip tai atrodo praktikoje? Įmonėms bus pateikta naudinga informacija ir įžvalgos, kur orientuotis per ateinantį dešimtmetį, kur investuoti, kokią strateginę kryptį pasirinkti, kur link juda Europa.

Apžvalginį pranešimą, kaip atrodys „Pramonė 2030” padarys Tomas Garuolis, Lietuvos pramoninkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorius. Apie žaliąjį pramonės kursą kalbės dr. Juras Ulbikas, FETEK tarptautinis ekspertas.

Pramonės įmonės imlios technologijų naujovėms, supranta inovacijų naudą konkurencinėje kovoje ir ieško skaitmeninimo galimybių. Apie verslo skaitmeninimo iššūkius kalbės Rolandas Lepardinas, Gamybos inovacijų slėnio Technikos ir inovacijų vadovas, o skaitmeninių inovacijų centrų galimybes ir naudas pristatys Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda.

Verslas dar nepakankamai domisi viešosios inovacijų paramos galimybėmis, o siūlomų paslaugų ir priemonių įvairovė yra išties didelė tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tik kaip tinkamai pasirinkti?  Renginyje apie tai kalbės Paulius Petrauskas, Inovacijų agentūros Proveržio sričių departamento vadovas, dr. Artūras Jakubavičius, Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas. Galimybes dalyvauti tarptautinėse programose pristatys Sander van der Molen, Civitta partneris ir ekspertas.

Verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas siekiant atnešti daugiau naujovių į Lietuvos verslą – apie tai kalbės Karolis Stašys, FTMC inovacijų vadybininkas. Tačiau sėkmingai veikti galima ir tarptautiniu lygiu bei įgyti konkurencinių pranašumų – tarptautinių kompetencijų centrų naudą per „PhotonHub“ pavyzdį pristatys Kristina Ananičienė, LITEK klasterio vadovė.

Po renginio dalyviai bus kviečiami į įdomią ekskursiją po Fizinių ir technologijų mokslo centro laboratorijas.

Renginį organizuoja Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK), Inovatyvios gamybos klasteris  ir Fotolelektros technologijų klasteris (FETEK). Renginio partneriai: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Lietuvos inovacijų centras, Inovacijų agentūra, Fizinių ir technologijos mokslų centras.

Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija MITA svetainėje. Renginio pradžia – 10 val. Renginio vieta: Saulėtekio al. 3, Vilnius.

Renginys organizuojamas pagal projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra („InoLink)“. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, skatinti jų augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Jį įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC). Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Susipažinkite su pranešimais čia:

1. Kaip atrodys pramonė 2030 apie ką kalba EU ir pasaulis (T.Garuolis)

2. Verslo skaitmeninimas-ar man jau išmesti seną gamyklą (R.Lepardinas)

3. Žaliasis kursas LT pramonei-problema ar galimybė (Dr. J.Ulbikas)

4. Verslo ir mokslo bendradarbiavimas-neišvengiama būtinybė norint stiprinti verslą (K.Stašys)

5. Naujoji Inovacijų agentūra paslaugos ir įrankiai verslui (P.Petrauksas)

6. Kaip nesumaišyti vaisdų su nuodais-viešosios paramos galimybės iki 2030 (Dr. A.Jakubavičius)

7. Tarptautinės programos ir galimybės (S.Molen)

8. Skaitmeniniai inovacijų centrai-nauda ir galimybės (G.Vilda)

9. Kaip įveiklinti tarptautinius kompetencijų centrus ir gauti naudą-PhotonHUB Europe pvz (K.Ananičienė)


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…