18 gruodžio d., 2018

Renginyje aptarti Inolink rezultatai ir galimybės klasteriams 2019

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Lietuvos inovacijų centras (LIC) praėjusią savaitę sukvietė klasterių koordinatorius ir klasterių veikla besidominčius į informacinį renginį „Ką įtraukti į veiklos planą 2019: programos ir priemonės klasteriams“.

„Šie metai klasterių bendruomenei buvo darbingi ir rezultatyvūs. Džiaugiamės, kad tarptautine meistriškumo žyma sertifikuotų klasterių ratas pasipildė 8 nariais, pradėti vykdyti nauji inovatyvūs projektai, užmegztos perspektyvios partnerystės su užsienio partneriais“, – komentavo „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.

Suskaičiuoti rezultatai

Anot J. Razumienės, per kiek daugiau nei 2 metus „InoLink“ projektas padėjo kuruojamiems klasteriams pradėti vykdyti net 89 mokslo tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklas ir 154 bendras klasterių narių iniciatyvas. Projekte dalyvaujantys klasteriai padidėjo ir sustiprėjo – pritraukti 47 nauji nariai (12 tarptautinių) ir surasti 65 užsienio partneriai. Klasteriai turėjo galimybę dalyvauti organizuotuose partnerių paieškos, tematiniuose ir informaciniuose renginiuose, konsultacijose – brandinimo sesijose. Šių individualių brandinimo sesijų skaičius, kuriose sprendžiami aktualūs tam tikram klasteriui strateginiai klausimai buvo suorganizuota jau daugiau nei 100.

Kitais metais „InoLink“ planuoja toliau tęsti pradėtus renginių ciklus, partnerių paieškos sesijas ir organizuoti jau antrąjį Baltijos klasterių forumą, kuris vyks kovo 19 d. Kaune. Taip pat žadama išleisti leidinį apie perspektyviausius Lietuvos klasterius ir publikuoti antrąją Lietuvos klasterių studiją. Projekte brandinamų klasterių taip pat laukia 5 dienų trukmės užsienio ekspertų konsultacijos.

Išmoktos pamokos ir vertos dėmesio programos

„InoLink“ klasterių plėtros koordinatorius V. Vaitulevičius susirinkusiems renginio dalyviams pristatė aktualias programas ir priemones klasteriams. Jis pristatė ir išsamiai papasakojo apie paskelbtus kvietimus į priemones „Inočekiai“, „InoConnect“, „Regio potencialas LT“, supažindino su 2019 metais planuojamais konkursais ir kvietė pasinaudoti „Verslo klasteris LT“, „Naujos galimybės LT“, „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“.

LIC atstovaujantis Artūras Jakubavičius savo pranešime kalbėjo apie tai, kas laukia ne kitąmet, bet po 2020 m. Klasterių koordinatorius ir narius jis edukavo apie tai, ko tikėtis iš ES: galimais paramos priemonių tipais, ES prioritetais 2030 metais. A. Jakubavičius pasidalino patarimais ir priminė, kad ES paramos verslui po 2020 m. belaukiant svarbu ruoštis dabar ir orientuotis į MTEPI, žaliąsias technologijas, darbuotojų ugdymą, integraciją į tarptautines vertės kūrimo grandines ir t.t.

Inovacijų ekspertas dr. K. Gečas savo pranešime aptarė pagrindines pamokas, išmoktas brandinimo sesijų metu ir akcentavo bendrų interesų paieškos bei partneriškumo svarbą. Jis reziumavo pagrindinius iššūkius ir problemas, su kuriomis susiduria klasteriai planavimo ir veiklos stadijose bei pateikė pasiūlymus, į ką reiktų atkreipti dėmesį.

Apie renginį

Šis informacinis renginys yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) numatytų veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…