15 balandžio d., 2021

Nordic Stainless Steel Tanks LT, UAB

Pagrindinė įmonės veikla projektavimas, konsultacijų paslaugos.

Nordic Stainless Steel Tanks LT įkurta siekiant sukurti ir rinkai pasiūlyti grūdo lukšto chromatografijos technologiją, kuri leistų išgauti ksilitolį iš avižų lukštų.

Nordic Stainless Steel Tanks LT kartu su „Astra LT“ AB projektuoja, konsultuoja ir parduoda nerūdijančio plieno talpyklas ir slėginius indus.

UAB Nordic Stainless Steel Tanks LT įgyvendina projektą „Ksilitolio išgavimo iš avižų lukštų technologijos sukūrimas “, Nr. 01.2.1-LVPA-K-856-02-0027, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (projekto biudžetas – 285.714,23 €, skirtas finansavimas – 199.999,97 €).

Projekto tikslas – sukurti technologiją, kuri sudarys sąlygas pramoniniam ksilitolio išgavimui iš avižų lukštų. Nauja technologija leistų avižų lukštus naudoti kaip biokurą arba trąšą, tačiau prieš tai iš šios atliekos būtų išgaunama brangi ir vertinga maisto medžiaga – ksilitolis.

Šios technologijos, kuri leistų atskirti ksilitolį iš grūdų lukštų pramoniniu būdu, pasaulio rinkoje dar nėra. Galimybė ksilitolo gamybai panaudoti grūdų (avižų) malimo metu atskiriamas mažai vertingas atliekas (lukštus) yra labai perspektyvi, kadangi tai padėtų spręsti ekologinę problemą ir mažinti CO2 emisijas, nes avižų lukštai, kurie šiuo metu malūnuose atskiriami malimo metu, yra naudojami kaip biokuras energijos gamybai arba kaip trąša žemės ūkio laukuose.


Kitos naujienos

15 birželio d., 2021

Lietuvoje įkurtas pirmasis blockchain kompetencijų centras

2021 m. birželio 15 dieną, BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasterio iniciatyva įkurtas pirmasis Lietuvos blockchain kompetencijų centras „Blockchain…

03 birželio d., 2021

Verslo klasteriai – svarbi pagalba įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę

Lietuvoje veikiančių klasterių stebėsenos eiga – vienas iš praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos klasterių politikos formavimo darbo grupės posėdyje aptartų klausimų….

31 gegužės d., 2021

Socialinių inovacijų klasteris gaivina Augustinų vienuolyno kompleksą

Tarp daugiau kaip penkiasdešimties aktyvių Lietuvos klasterių yra vienas, kuriame prioritetiškai siekiama generuoti socialinę-ekonominę vertę. Vos prieš metus įkurtas Lietuvos…

26 gegužės d., 2021

Ketvirtoji ar jau penktoji pramonės revoliucija – kaip neatsilikti?

Skaitmeninės strategijos permąstymas ir Pramonė 4.0 pritaikymas savo įmonėje – nauda reikšminga, tačiau kelias į ją atrodo didelis. Kokybės gerinimas,…