15 balandžio d., 2021

Nordic Stainless Steel Tanks LT, UAB

Pagrindinė įmonės veikla projektavimas, konsultacijų paslaugos.

Nordic Stainless Steel Tanks LT įkurta siekiant sukurti ir rinkai pasiūlyti grūdo lukšto chromatografijos technologiją, kuri leistų išgauti ksilitolį iš avižų lukštų.

Nordic Stainless Steel Tanks LT kartu su „Astra LT“ AB projektuoja, konsultuoja ir parduoda nerūdijančio plieno talpyklas ir slėginius indus.

UAB Nordic Stainless Steel Tanks LT įgyvendina projektą „Ksilitolio išgavimo iš avižų lukštų technologijos sukūrimas “, Nr. 01.2.1-LVPA-K-856-02-0027, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (projekto biudžetas – 285.714,23 €, skirtas finansavimas – 199.999,97 €).

Projekto tikslas – sukurti technologiją, kuri sudarys sąlygas pramoniniam ksilitolio išgavimui iš avižų lukštų. Nauja technologija leistų avižų lukštus naudoti kaip biokurą arba trąšą, tačiau prieš tai iš šios atliekos būtų išgaunama brangi ir vertinga maisto medžiaga – ksilitolis.

Šios technologijos, kuri leistų atskirti ksilitolį iš grūdų lukštų pramoniniu būdu, pasaulio rinkoje dar nėra. Galimybė ksilitolo gamybai panaudoti grūdų (avižų) malimo metu atskiriamas mažai vertingas atliekas (lukštus) yra labai perspektyvi, kadangi tai padėtų spręsti ekologinę problemą ir mažinti CO2 emisijas, nes avižų lukštai, kurie šiuo metu malūnuose atskiriami malimo metu, yra naudojami kaip biokuras energijos gamybai arba kaip trąša žemės ūkio laukuose.


Kitos naujienos

11 spalio d., 2021

Veiklą pradeda ES klasterių sertifikavimą reguliuojanti asociacija EUCLES

Rugsėjo 30 d. veiklą oficialiai pradėjo tarptautinė ne pelno siekianti asociacija EUCLES (EUropean Clusters Excellence Labelling Structure). Naujoji organizacija tęs Europos klasterių…

04 spalio d., 2021

NaMŪK kviečia į renginį „Maisto reikšmė žmogaus sveikatai ir imunitetui“

Nacionalinis maisto ūkio klasteris (NaMŪK) spalio 15 d. kviečia į renginį „Maisto reikšmė žmogaus sveikatai ir imunitetui“, kuris vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2020“ metu….

01 spalio d., 2021

Kalėdinis Baltijos klasterių forumas 2021

Baltijos šalių klasterių bendruomenę ir visus, besidominčius klasterių veikla ir jos galimybėmis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gruodžio 9 d….

29 rugsėjo d., 2021

Užsienio rinkose veikiančios Lietuvos klasterių įmonės sulaukė susidomėjimo iš Ukrainos 

Rugsėjo 20–22 dienomis Lietuvoje lankėsi Ukrainos verslo bei Zaporožės prekybos ir pramonės rūmų atstovai. Čia jie domėjosi gerąja klasterių įmonių…