Balandžio 05 d., 2019

“Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo” renginyje laukia aktualūs pranešimai

Jau kitą savaitę, balandžio 12 d.  laukiame renginyje „Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo”, kurio metu užsienio ir Lietuvos ekspertai pasakos apie naujausias tendencijas ir technologines inovacijas.

Dr. Paul Clayton – apie gydantį maistą

Vienas iš pagrindinių lektorių garsus Europos sveikatinimo mokslininkas ir maisto farmakologas dr. Paul Clayton.

Anot jo, šiuolaikinė mityba sukelia lėtinį organizmo uždegimą, bet pakeitus mitybą galima atjaunėti ir netgi atsikratyti tam tikrų lėtinių ligų. Dr. Paul Clayton yra įsitikinęs, kad tam tikri maisto produktai gali veikti kaip vaistas, pavyzdžiui, šafrano prieskonis yra efektyvus antidepresantas. Apie gydančius maisto produktus kviečiame ateiti pasiklausyti dr. P. Clayton pranešimo “Tegul jūsų maistas būna jūsų vaistas”.

Maisto farmakologija – tai tyrimų sritis, kuri apima maisto biochemiją, t.y. tyrinėja maisto poveikį įvairiems žmogaus sveikatos aspektams. Dr. P.Clayton yra ne tik knygų autorius, bet ir Didžiosios Britanijos vyriausybės Medikamentų saugumo komiteto vyr. mokslinis patarėjas, mokslinių tyrimų vadovas Maisto, smegenų ir elgesio institute (Oksfordas). Jis dirba su lyderiaujančiais daktarais ir klinikinių tyrimų specialistais įvairių pasaulio šalių centruose, kur kuria ir prižūri prieš klinikinius ir klinikinius eksperimentus, susijusius su maisto farmakologija.

Dr. Aurimas Mačiukas – apie sveikatos technologijų tendencijas

Asmeninis treneris, tyrėjas, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas, biologijos mokslų daktaras, lektorius. Dr. Aurimas Mačiukas puikiai išmano dažniausiai daromas klaidas imantis sporto ir naujausias sveikatos technologijas, padedančias pasiekti rezultatų. Kaip “kvailas” treniruotes paversti “išmaniomis” ir teisingomis su technologijų pagalba bei kaip klasteriai skatina sveikatos inovacijų kūrimą – savo pranešime “Naujų sveikatos technologijų tendencijos ir klasterizacijos nauda naujų produktų kūrimui” pasakos dr. Aurimas Mačiukas.

Prof. dr. Pranas Viškelis – apie maisto produktų kūrimą

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijos vedėjas ir vyr. mokslo darbuotojas prof. dr. Pranas Viškelis prižiūri vaisių, uogų ir daržovių kokybės tyrimus,  ieško jų laikymo ir perdirbimo būdų optimizavimo galimybių, siekia kurta biologiškai vertingus produktus iš įvairių sodo ir daržo augalų. Kelios iš laboratorijos tyrimų tematikų: tiriami vaisių, uogų ir daržovių perdirbimo procesai, kuriami nauji produktai, tiriama svarbiausių bei mažai paplitusių  sodo ir daržo  augalų biocheminė sudėtis bei biologiškai aktyvios medžiagos.

Prof. dr. P. Viškelis dalyvauja ir Nacionalinio maisto ūkio klasterio veikloje, todėl sunku rasti daugiau patyrusį lektorių pranešimui “Inovatyvių, biologiškai vertingų maisto produktų kūrimas: mokslo ir verslo bendradarbiavimas”.

Renginyje „Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo” pranešimus skaitys ir dar daugiau savo srities žinovų: Jose Vidal, Artūras Sujeta, Johan Cronstedt, Rolandas Pridotkas, Rimantas Tuskevičius.

Apie renginį ir registraciją

Renginys vyks Kaune, Žemės ūkio mokslo ir technologijų parke. Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Detali renginio programa ir registracija – čia.

Renginio kalbos – lietuvių ir anglų (bus sinchroninis vertimas).

„Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo“ renginys yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


Liepos 29 d., 2019

„Sidabrinio“ klasterio koordinatorius – apie klasterizaciją Lenkijoje

Praėjusią savaitę, liepos 16-17 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija-kontaktų mugė „Ateities klasteriai: partnerystė, skaitmenizavimas, tarptautiškumas“, kurią organizavo Mokslo, inovacijų ir…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Lietuvos IRT klasterių produktai – daugiausia orientuoti į užsienio rinkas

IRT sektorius Lietuvoje yra tarp pažangiausių Europos Sąjungoje: Pasaulio konkurencingumo indekse pernai Lietuva užėmė net 5 vietą pasauliniu mastu pagal…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Ekspertė iš Italijos: klasterių ateitis – specializacija, paremta regioninėmis tradicijomis ir inovacijomis

Liepos 16-17 d. Vilniuje aštuntuoju renginiu baigtas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru ir iniciatyviais…

Skaityti daugiau

Liepos 04 d., 2019

Nauja brošiūra: susipažinkite su Lietuvos TOP klasteriais

Naujasis InoLink projekto leidinys yra skirtas susipažinti su keliais iš perspektyviausių Lietuvos klasterių, jų veikla ir pasiekimais. Tikimės, kad ši…

Skaityti daugiau