Balandžio 05 d., 2019

“Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo” renginyje laukia aktualūs pranešimai

Jau kitą savaitę, balandžio 12 d.  laukiame renginyje „Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo”, kurio metu užsienio ir Lietuvos ekspertai pasakos apie naujausias tendencijas ir technologines inovacijas.

Dr. Paul Clayton – apie gydantį maistą

Vienas iš pagrindinių lektorių garsus Europos sveikatinimo mokslininkas ir maisto farmakologas dr. Paul Clayton.

Anot jo, šiuolaikinė mityba sukelia lėtinį organizmo uždegimą, bet pakeitus mitybą galima atjaunėti ir netgi atsikratyti tam tikrų lėtinių ligų. Dr. Paul Clayton yra įsitikinęs, kad tam tikri maisto produktai gali veikti kaip vaistas, pavyzdžiui, šafrano prieskonis yra efektyvus antidepresantas. Apie gydančius maisto produktus kviečiame ateiti pasiklausyti dr. P. Clayton pranešimo “Tegul jūsų maistas būna jūsų vaistas”.

Maisto farmakologija – tai tyrimų sritis, kuri apima maisto biochemiją, t.y. tyrinėja maisto poveikį įvairiems žmogaus sveikatos aspektams. Dr. P.Clayton yra ne tik knygų autorius, bet ir Didžiosios Britanijos vyriausybės Medikamentų saugumo komiteto vyr. mokslinis patarėjas, mokslinių tyrimų vadovas Maisto, smegenų ir elgesio institute (Oksfordas). Jis dirba su lyderiaujančiais daktarais ir klinikinių tyrimų specialistais įvairių pasaulio šalių centruose, kur kuria ir prižūri prieš klinikinius ir klinikinius eksperimentus, susijusius su maisto farmakologija.

Dr. Aurimas Mačiukas – apie sveikatos technologijų tendencijas

Asmeninis treneris, tyrėjas, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas, biologijos mokslų daktaras, lektorius. Dr. Aurimas Mačiukas puikiai išmano dažniausiai daromas klaidas imantis sporto ir naujausias sveikatos technologijas, padedančias pasiekti rezultatų. Kaip “kvailas” treniruotes paversti “išmaniomis” ir teisingomis su technologijų pagalba bei kaip klasteriai skatina sveikatos inovacijų kūrimą – savo pranešime “Naujų sveikatos technologijų tendencijos ir klasterizacijos nauda naujų produktų kūrimui” pasakos dr. Aurimas Mačiukas.

Prof. dr. Pranas Viškelis – apie maisto produktų kūrimą

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijos vedėjas ir vyr. mokslo darbuotojas prof. dr. Pranas Viškelis prižiūri vaisių, uogų ir daržovių kokybės tyrimus,  ieško jų laikymo ir perdirbimo būdų optimizavimo galimybių, siekia kurta biologiškai vertingus produktus iš įvairių sodo ir daržo augalų. Kelios iš laboratorijos tyrimų tematikų: tiriami vaisių, uogų ir daržovių perdirbimo procesai, kuriami nauji produktai, tiriama svarbiausių bei mažai paplitusių  sodo ir daržo  augalų biocheminė sudėtis bei biologiškai aktyvios medžiagos.

Prof. dr. P. Viškelis dalyvauja ir Nacionalinio maisto ūkio klasterio veikloje, todėl sunku rasti daugiau patyrusį lektorių pranešimui “Inovatyvių, biologiškai vertingų maisto produktų kūrimas: mokslo ir verslo bendradarbiavimas”.

Renginyje „Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo” pranešimus skaitys ir dar daugiau savo srities žinovų: Jose Vidal, Artūras Sujeta, Johan Cronstedt, Rolandas Pridotkas, Rimantas Tuskevičius.

Apie renginį ir registraciją

Renginys vyks Kaune, Žemės ūkio mokslo ir technologijų parke. Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Detali renginio programa ir registracija – čia.

Renginio kalbos – lietuvių ir anglų (bus sinchroninis vertimas).

„Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo“ renginys yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


Gegužės 30 d., 2019

Automobilių pramonės guru pasidalino rinkos įžvalgomis su lietuviais

Lietuvoje neseniai lankėsi įtakingas automobilių pramonės ekspertas, Frankfurto Automechanika tarptautinės parodos direktorius Olaf Mußhoff.  Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos…

Skaityti daugiau

Gegužės 28 d., 2019

Europos klasterių konferencija Bukarešte: Lietuvos klasterių asociacija pasirašė memorandumą

Gegužės 14-16 d. Bukarešte vyko vienas iš svarbiausių Europos klasterių bendruomenės renginių – Europos klasterių konferencija. Į šeštąjį kartą Europos…

Skaityti daugiau

Balandžio 19 d., 2019

Klasteriai ir sveikos gyvensenos ekspertai dalinosi žiniomis apie racionalią mitybą ir fizinį aktyvumą

Balandžio mėn. 12 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su sveikatos technologijų klasteriu…

Skaityti daugiau

Balandžio 17 d., 2019

Kvietimas teikti pasiūlymus doktorantūros temų atrankos konkursui

Lietuvos mokslo taryba, įgyvendindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Doktorantūros studijų plėtra“, skelbia kvietimą teikti pasiūlymus doktorantūros temų…

Skaityti daugiau