11 spalio d., 2021

Veiklą pradeda ES klasterių sertifikavimą reguliuojanti asociacija EUCLES

Rugsėjo 30 d. veiklą oficialiai pradėjo tarptautinė ne pelno siekianti asociacija EUCLES (EUropean Clusters Excellence Labelling Structure). Naujoji organizacija tęs Europos klasterių analizės sekretoriato (ESCA) darbus tobulins Europos klasterių sertifikavimo procesus ir teiks jų meistriškumą patvirtinančias žymas. Jai pirmininkaus asociacijos „Française des Pôles de Compétitivité“ (AFPC) Europos komiteto pirmininkas Hervé Floch. 

Į EUCLES valdybą išrinkta Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) atstovė Jolita Razumienė tikisi, kad naujoji organizacija ištobulins ženklinimo procesą: „Ruošiantis perimti ESCA atsakomybes, suburtos darbo grupės jau gilinosi į rodiklių vertinimo procedūras ir sertifikavimo niuansus bei analizavo sprendimus, kurie turėtų užtikrinti sklandesnį procesą visoje Europos Sąjungoje“.  

EUCLES valdyboje taip pat dalyvauja Europos klasterių aljanso prezidentas Antonio Novo-Guerrero (Ispanija) bei jo viceprezidentas, Lenkijos klasterių asociacijos vadovas Krzysztofas ​​Krystowskis 

Bronzos, sidabro ir aukso žymos parodo klasterio brandą ir veiklos efektyvumą tarptautiniu mastu. Iš daugiau nei 50 Lietuvoje šiuo metu veikiančių klasterių tarptautiniu mastu sertifikuotas beveik penktadalis  visi 10 klasterių buvo įvertinti bronzos meistriškumo žymomis. 

Kadangi Lietuva šiuo metu neturi oficialaus sertifikuotojo, klasteriams itin aktualų sertifikavimą, pasitelkęs ekspertus, ką tik pradėjo MITA koordinuojamas projektas „InoLink“. Sertifikavimo metu visiems veiklos kokybės kėlimu suinteresuotiems projekto dalyviams bus teikiamos konsultacijos. Planuojama, kad veiklos truks devynis mėnesius, o jų pabaigoje bus įvertinti 9 geriausius rezultatus pademonstravę klasteriai. Iš viso Lietuvoje ketinama suteikti 7 bronzos ir 2 sidabro žymas. 

Norinčius apie EUCLES veiklą ir Lietuvoje vykstantį klasterių sertifikavimą sužinoti daugiau, gruodžio 9 d. kviečiame dalyvauti tradiciniame Kalėdiniame Baltijos klasterių forume. Jame pranešimus pristatys EUCLES pirmininkas Hervé Floch ir šiuo metu Lietuvoje vykstančiam klasterių sertifikavimui vadovaujantis dr. Gintaras Labutis. Renginys vyks hibridiniu būdu. Registracija jau prasidėjo.

Projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projektas skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC). Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. 

 

 

 

 

 

 


Kitos naujienos

04 spalio d., 2021

NaMŪK kviečia į renginį „Maisto reikšmė žmogaus sveikatai ir imunitetui“

Nacionalinis maisto ūkio klasteris (NaMŪK) spalio 15 d. kviečia į renginį „Maisto reikšmė žmogaus sveikatai ir imunitetui“, kuris vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2020“ metu….

01 spalio d., 2021

Kalėdinis Baltijos klasterių forumas 2021

Baltijos šalių klasterių bendruomenę ir visus, besidominčius klasterių veikla ir jos galimybėmis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gruodžio 9 d….

29 rugsėjo d., 2021

Užsienio rinkose veikiančios Lietuvos klasterių įmonės sulaukė susidomėjimo iš Ukrainos 

Rugsėjo 20–22 dienomis Lietuvoje lankėsi Ukrainos verslo bei Zaporožės prekybos ir pramonės rūmų atstovai. Čia jie domėjosi gerąja klasterių įmonių…

22 rugsėjo d., 2021

„Baltic Photonics 2021 MedLife“: ar lazerių ir fotonikos pramonė pajėgi atliepti medicinos poreikius?

20 pranešimų, atstovai iš 18 šalių ir net 66 organizacijų – tokiais rezultatais džiaugiasi praėjusią savaitę vykusio fotonikos renginio „Baltic…