11 lapkričio d., 2020

Tarptautinė švariųjų technologijų konferencija Vilniuje suburs inovacijų ekosistemos dalyvius

Kaip paskatinti švariųjų technologijų plėtrą Baltijos jūros regione, investicijas į žaliąsias inovacijas ir paspartinti verslo bei mokslo bendradarbiavimą siekiant žaliosios ekonomikos suklestėjimo, lapkričio 19 dieną Vilniuje rengiamoje tarptautinėje švariųjų technologijų konferencijoje „Baltic Clean Technology Conference & Matchmaking Event“ tarsis Lietuvos, Estijos, Suomijos, Danijos mokslininkai, investuotojai, startuoliai ir kiti inovacijų ekosistemos dalyviai.

Pasak Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorės Laimos Kaušpadienės, Baltijos jūros regione kuriama daug švariųjų technologijų sprendimų, tačiau apie juos per mažai kalbama.

„Šia konferencija siekiame dviejų tikslų: supažindinti visuomenę su aplinkai naudingomis Baltijos šalių inovacijomis, o verslo atstovams sukurti erdvę užmegzti naudingas tarptautines pažintis. Renginio metu savo patirtimi bei žiniomis dalintis pakvietėme ne tik mūsų regiono inovacijų ekosistemos veikėjus, bet ir įspūdingą patirtį šioje srityje sukaupusius ekspertus iš Ispanijos bei Jungtinės Karalystės”, – sakė L.Kaušpadienė. Švariųjų technologijų konferencijoje Baltijos jūros regiono įmonės pristatys savo išradimus, inovacijas transporto ir logistikos, energetikos, maisto ir žemės ūkio sektoriuose, pateiks konkrečių tvaraus išteklių panaudojimo pavyzdžių.

Ši konferencija – tai ir galimybė susipažinti bei rasti sąlyčio taškų tvariais sprendimais suinteresuotiems politikams, Baltijos jūros regiono investuotojams, žaliųjų technologijų startuoliams, tyrėjams ir visiems, kurie neabejingi draugiškų aplinkai technologijų plėtra. Nors konferencijos dalyviai ir žiūrovai bendroje erdvėje nesusitiks, visi registruoti dalyviai bus pakviesti į specialią tinklaveikos platformą.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovo Ginto Kimčio teigimu, norėdami stabdyti klimato kaitą, privalome investuoti į tvaraus vystymosi ir švariųjų technologijų kūrimą bei skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą: „Jei mokslo institucijos dalinsis savo sukauptomis žiniomis, mokslinių tyrimų baze ir kompetencijomis, o tvarius verslus kuriantys verslininkai bei startuoliai pasitelks mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, išvystysime inovatyvius aukštos pridėtinės vertės produktus ir pagrįstai pretenduosime būti tarp švariųjų technologijų lyderių visame regione“.

Lietuvoje švariųjų technologijų sektorius – vienas iš prioritetinių sektorių, įtrauktų į Sumanios specializacijos strategiją. Jos įgyvendinimui skiriamos ES struktūrinių fondų priemonės, pavyzdžiui, MITA administruojama Europos Komisijos programa „Horizontas 2020“, kurios viena tematinių sričių kaip tik ir yra „Saugi, švari ir efektyviai naudojama energija“.

Tarptautinę konferenciją „Baltic Clean Technology Conference & Matchmaking Event“ organizuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko koordinuojamas Lietuvos švariųjų technologijų klasteris, Cleantech ForEst (Estija), Merinova Technology Centre (Suomija), CLEAN (Danija). Pagrindinis renginio partneris – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Daugiau informacijos apie konferencijos programą, temas ir kalbėtojus galima rasti čia.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…