Susidomėjimas „InoLink“ kvietimu viršijo lūkesčius: prisijungs net 18 klasterių
Kovo 31 d. baigėsi klasteriams skirtas kvietimas dalyvauti projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink). Pažangias technologijas vystančius Lietuvos klasterius vienijantį projektą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) įgyvendina kartu su projekto partneriu Lietuvos inovacijų centru (LIC). Bendra projekto vertė sudaro apie 2,4 mln. eurų.
Susidomėjimas kvietimu šį kartą viršijo lūkesčius – gauta net 20 paraiškų. Po ekspertinio vertinimo visi reikalavimus atitikę pareiškėjai pakviesti jungtis prie „InoLink“ dalyvaujančių klasterių bendruomenės.
Iš viso antrame etape, kuris išplėtus „InoLink“ projektą pratęstas iki 2022 metų pabaigos, dalyvaus 30 klasterių. Jie naudosis finansavimo priemonėmis bei konsultacinėmis paslaugomis, kurios teikiamos de minimis pagrindu kaip negrąžinamoji subsidija.
Anot Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) l.e.p. direktoriaus Ginto Kimčiaus, toks aktyvus paraiškų teikimas tik patvirtina, kad į klasterius susibūrusioms smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms veiklos sinergija padeda didinti sukuriamą pridėtinę vertę: „Tarptautiškumas, tarpsektorinis bendradarbiavimas ir naujos vertės grandinės – klasterių perspektyvos, atsiveriančios dalyvaujantiems „InoLink“ projekte. Klasterio formatas pasiteisino ir krizės akivaizdoje: klasterių plėtros koordinatoriai informuoja valstybės institucijas apie konkretiems sektoriams reikalingus sprendimus, o komunikacijai išsiplėtus į klasterių tinklo lygmenį, įmonės dar operatyviau keičiasi rizikų valdymo sprendimais bei kita aktualia informacija“.
Šiuo metu ekspertinės konsultacijos klasterių plėtros ir auginimo klausimais bei brandinimo sesijos vyksta nuotoliniu būdu. Pasibaigus karantinui klasteriai vėl bus kviečiami gyvai susitikti brandinimo sesijose bei partnerių paieškos veiklose. MITA aktyviai ruošiasi ir kasmetinei tarptautinei klasterių bendruomenės konferencijai „Baltic Cluster Forum 2020“, kuri, planuojama, vyks rugpjūčio mėnesį.
Naujai pakviesti klasteriai jungiasi prie 12 stiprių nuo pat projekto „InoLink“ pradžios jame dalyvavusių klasterlių. Nuo 2016 metų, net 8 jo veiklose dalyvaujantys klasteriai buvo subrandinti ir įvertinti bronzinėmis žymomis, surasta 80 užsienio partnerių, pradėta įgyvendinti per 180 bendrų klasterių narių iniciatyvų, sukurta informacinė svetainė lietuvių ir anglų kalbomis. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.