Studentai rinkosi į LITEK™ atvirų durų dienas
2018 11 15 LITEK™ įmonėse lankėsi Kauno technologijos universiteto (KTU) fizikos bei nanotechnologijų studijų krypties studentai. Siekdamas pritraukti ir motyvuoti jaunus žmones siekti tyrėjų karjeros, kiekvienais metais LITEK™ organizuoja atvirų durų dienas į lazerių, optinių dangų, bei biotechnologijų įmones bei Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC), kur fizikos mokslų studentai gali realiai įsitikinti, kad mokslininko darbas laboratorijose yra kūrybiškas ir įdomus.
FTMC Nanoinžinerijos skyriaus mokslininkai kasmet studentams pristato čia įgyvendinamus inovatyvius projektus bei stebina išradimais, pritaikomais gyvybės moksluose ir medicinoje. Pavyzdžiui, ateityje periodontito pažeistų dantenų gydymui odontologai savo klientams galės pasiūlyti itin greitą žaizdų gijimą skatinantį kolageno hidrogelį, išmirkytą pelargonijų šaknų ekstrakte ir taip įgijusį antiseptinių savybių. Gyvybės mokslo sričių mokslininkai galės tyrinėti ląstelę, išaugintą ne polimerinėse gardelėse, o dirbtinėse hidrogelio nanostruktūrose, imituojančiose žmogaus organizmo aplinką.
Tikslieji mokslai – užtikrinta investicija į savo ateitį
Pasak Juliaus Paužolio , taikomosios fizikos, medžiagų ar nanotechnologijų studijos yra neįkainojama investicija į savo ateitį. Baigę studijas ir įgiję praktinės patirties lazerių, optikos, inžinerijos ar biotechnologijų specialistai yra laukiami ir tarptautinio lygio mokslinių tyrimų centruose, ir sparčiai augančioje aukštųjų technologijų pramonėje. Pavyzdžiui, vienos didžiausių Lietuvoje lazerių gamintojos UAB „Ekspla“ tyrėjai studentams pasakodami šios įmonės sėkmės istoriją ir demonstruodami konstruojamą lazerinę įrangą bei jos pritaikymo galimybes, visada akcentuoja didelį lazerinių technologijų potencialą bei ateities perspektyvas, tuo padrąsindami juos rinktis tyrėjo kelią lietuviškose lazerinių technologijų įmonėse.
Vis daugiau jaunų žmonių, po keleto metų darbo įmonėje įgavę patirties ir pamatę rinkos poreikius, pasiryžta pradėti savo technologinį verslą ir kurti darbo vietas kitiems. Technologijas kurianti ir verslumą skatinanti klasterio ekosistema ir infrastruktūra tam puikiai tinka.
Trys priežastys pasirinkti tyrėjo karjerą Lietuvoje
„Būdamas LITEK™ vadovu, nuolat lankau klasterio įmones, bendrauju su darbuotojais ir domiuosi, kas jiems labiausiai patinka jų darbe“,- teigia Julius Paužolis. Anot jo, dažniausiai jaunimas įvardija šiuos tris privalumus:
- Pirma – jautiesi svarbus, ypač dirbant mažesnėje kompanijoje. Tavo gebėjimai ir idėjos labai įtakoja visos kompanijos sėkmę. Darbas nėra rutininis, nes yra atliekama ne viena gamybinio ciklo operacija taip pat kasdien laukia vis nauji iššūkiai, kuriems turi pats surasti kūrybinį sprendimą.
- Antra – darbo aplinka, kurioje malonu būti, nes tave supa išsilavinę žmonės su aukštesnėmis moralinėmis vertybėmis.
- Trečia – tarptautiškumas, nes įmonės veikia globaliu mastu, produkcija orientuota į eksportą, tad ir įmonių tiekėjai, klientai, partneriai su kuriais kasdieną tenka bendrauti, dažniausiai būna iš užsienio. Ne paskutinėje vietoje yra ir atlyginimas, kuris šių metų spalį lazerinių technologijų sektoriuje buvo beveik 90 proc. didesnis nei Lietuvos vidutinis atlyginimas šiuo laikotarpiu.
Tiksliųjų mokslų studentams – karjeros galimybės LITEK™
Kasmet visiems tiksliųjų mokslų studentams, norintiems įgyti praktikos, yra siūlomos vietos LITEK™ technologinėse įmonėse, tyrimų centro laboratorijose, kad dar studijuojant susiformuotų tvirtas požiūris, kokį kelią pasirinkti ateityje. Dažnai po praktikos su jais sudaroma nuolatinė darbo sutartis.
„Labiausiai motyvuoti abiturientai, nusprendę savo ateitį sieti su fizika, inžinerija, gyvybės mokslais, baigę studijas visada yra laukiami Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėse, tame tarpe ir LITEK™ klasterio įmonėse, kur jiems yra suteikiamos visos galimybės tobulėti profesinėje srityje bei realizuoti save. Jauniems žmonėms nebūtina emigruoti, nes puikių galimybių dirbti ir užsidirbti aukštųjų technologijų sektoriuje yra ir Lietuvoje“,- teigia LITEK™ klasterio vadovas Julius Paužolis.