30 rugsėjo d., 2020

Startavo klasterių koordinatoriams skirta programa „Cluster Manager Education“

Rugsėjį startavo tarptautinė „Cluster Manager Education“ mokymų programa, skirta klasterių atstovų kompetencijų lavinimui. Joje 24 dalyviai iš Baltijos jūros regiono: Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos.  Bendradarbiavimo ir lyderystės (angl. Collaboration & Leadership) modulį, kuris apima minkštųjų klasterių vadovų kompetencijų vystymą, nuotoliniu būdu įgyvendina Švedijos atstovai „Hyper Island“.

„Klasterių koordinatorių kompetencijos ir motyvacija bus itin svarbūs vykdant naujo programavimo laikotarpio prioritetus atliepiančią klasterių transformaciją ir skatinant jų tarpregioninį bendradarbiavimą“, – pabrėžia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamo inovacijų tinklaveikos skatinimo ir plėtros projekto „InoLink“ vadovė Jolita Razumienė.

Lietuvą mokymuose atstovauja „Inolink“ projekte dalyvaujančių „iVita“, „SmartFood“, „Smart IT“, LITEK ir „LAuGEA“ klasterių atstovai. Lietuvos klasterių tinklo prezidento bei „SmartFood“ klasterio koordinatoriaus Giedriaus Bagušinsko teigimu, rugsėjis pasižymi dideliu darbų krūviu, tad derindami darbus ir mokslus koordinatoriai susiduria su rimtu iššūkiu.

„Susirinko labai stipri patyrusių dalyvių grupė. Deja, dėl viruso plitimo pasirinktas online formatas apsunkina darbą ir organizatoriams, ir dalyviams. Organizatoriams sunkiau perteikti užduotis, o dalyviams labai trūksta įprasto gyvo bendravimo per kavos pertraukas arba po mokymų“, – apgailestauja G. Bagušinskas.

Paklaustas apie mokymų naudą, jis pirmiausia įvardina skirtingų kultūrų pažinimą ir skirtumų suvokimą. „Nors vienur koordinavimą atlieka organizacijos, o kitur – klasterių koordinatoriai yra papildomos pareigos dirbantiems didesnėseorganizacijose, jų darbo pobūdis visur panašus: daug skirtingų projektų, skirtingų užduočių, skirtingų interesų ir neapibrėžtumo. Tuo tarpu temos ir problemos visur tos pačios – kaip dirbti su žmonėmis, kaip valdyti grupes ir priimti sprendimus“.

Mokymuose dalyvaujanti Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio LITEK koordinatorė Kristina Ananičienė tvirtina, kad pirmojo modulio metu gaunama informacija tinkama ne tik valdant klasterį, bet ir bet kurioje kitoje vadovavimo įgūdžių reikalaujančioje situacijoje. Nors medžiaga pateikiama labiau orientuojantis į pradedančiuosius, tikrai įdomu „atsišviežinti“ ir jau turimas žinias.

„Tokio pobūdžio kursai – pretekstas ne tik išmokti naujų metodų ar įgyti žinių, bet svarbiausia, su kolegomis pasidalinti gerąja ir blogąja patirtimi. Įdomu sužinoti, kaip dalyviams sekasi kitose valstybėse. Pavyzdžiui, daugumoje regionų klasterių ir valdžios tarpusavio santykiai yra komplikuoti – dar tenka įrodinėti klasterinių veiklų sukuriamą pridėtinę vertę ir valstybei atnešamą naudą, o gerųjų pavyzdžių kol kas – mažuma“, – sako K. Ananičienė.

Bendradarbiavimo ir lyderystės modulis baigsis lapkričio mėnesį. Gruodį startuosiančio Strateginio valdymo ir tarptautinio verslo aplinkos (angl. Strategic management and International Business Environment) modulio turinį įgyvendins Suomijos Vaasa universitetas.

Tarptautinės klasterių vadovų mokymo programos „Cluster Manager Education“ sukūrimas ir įgyvendinimas – vienas iš trejų metų trukmės Erasmus+ projekto, skirto klasterių vadovų darbo vaidmeniui apibrėžti ir Baltijos jūros regiono klasterių valdymo kokybei pagerinti, uždavinių. 2019 m. pabaigoje jo įgyvendinimą pradėjo „SmartFood“ klasterį atstovaujanti Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija kartu su  Kauno technologijos universitetu ir dar 5 partneriais iš Švedijos, Suomijos ir Vokietijos.

Daugiau informacijos apie mokymų programą: https://www.clustereducation.com

 


Kitos naujienos

03 kovo d., 2021

Naujoji klasterių plėtros koncepcija atvėrė galimybes mūsų šalyje – kuriama nauja strategija, kiekybę keičia kokybė

Klasteriai – kas tai? Kaip aiškina Lietuvos klasterių tinklo vadovė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė, klasteriai nuo kitų bendradarbiavimo formų skiriasi tuo, kad…

24 vasario d., 2021

Inovatyvaus lietuviško maisto produktų gamintojų užnugaris – stiprus klasteris

Parduotuvės lentynoje pastebėjęs inovatyvų lietuvišką maisto produktą mažai kas susimąsto, kokių sąlygų reikėjo jam sukurti. Ir tik retas, rinkdamasis funkcinį…

17 vasario d., 2021

Neturint strateginės krypties klasterio gali nelikti vos per kelerius metus

„Klasterių politikos įgyvendinimas reikalauja strateginio požiūrio ir nuoseklumo. Kokybiška strategija – kiekvieno klasterio, siekiančio išnaudoti inovacinį potencialą ir didinti konkurencingumą, veiklos…

02 vasario d., 2021

Kauno biurų rinka metus pradeda su griausmu: „Blaster“ keliasi į verslo centrą BLC

Pandemijos sujauktą metų pradžią žymi vienas didžiausių sandorių Lietuvos biurų rinkoje. Verslo centrą BLC Kaune plėtojanti SBA nekilnojamojo turto bendrovė…