Renginyje – apie klasterius, jų kūrimą ir pridėtinę vertę
Klasteriai – išsivysčiusių ir sparčiai besivystančių valstybių požymis. Jie turi potencialo keisti regiono ekonominę struktūrą ir didinti jo galią. Bendradarbiavimas klasteryje atveria kelius klasterio narių žmogiškųjų išteklių, inovacijų kūrimo, techninio ir mokslinio kapitalo stiprinimui. Svarbiausia, kad partnerystės principu veikiantys klasterio nariai, veikdami kartu siekia padidinti sukuriamą pridėtinę vertę.
Lietuvoje klasterizacijos procesai įgauna pagreitį: šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 50 klasterių. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros koordinuojamo projekto „InoLink“ ekspertai kviečia verslo, mokslo ir valstybinių institucijų atstovus į renginį „Klasteriai – galimybės verslui“, kurio metu bus pristatoma klasterizacijos ir klasterių Lietuvoje apžvalga, kalbama apie klasterio kūrimą, vykdomas praktinis užsiėmimas skirtas klasterio vystymui ir vertės grandinės efektyvinimui. Renginyje sužinosite, kodėl verta burtis į klasterius, į kokias sritis savo veiklą nukreipia klasterio nariai ir kodėl klasteriams svarbus tarptautiškumas bei tarpsektoriškumas. Gerąja praktika su renginio dalyviais pasidalins Modernių namų kūrimo klasterio (MONAK2) koordinatorė.
Renginys vyks Vilniuje, lapkričio 8 d., ir yra atviras visiems besidominetiems klasteriais ir klasterizacija Lietuvoje. Daugiau informacijos ir registracija į renginį čia.
Apie „InoLink“
„Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) brandinami 14 klasterių. „InoLink“ – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamas ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kuris vykdomas kartu su Lietuvos inovacijų centru ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas prasidėjo 2016 m. liepą, o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.