Renginyje – apie klasterių naudą ir tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybes
Europos mastu šiuo metu ypač aktualios dvi temos susijusios su klasteriais: tarptautiškumas ir tarpsektoriškumas. Žengiant į ekonominę santvarką, kurios dėsnius diktuoja 4-oji pramonės revoliucija, nacionalinių klasterių įsijungimas į tarptautines vertės grandines ir gebėjimas veikti tarpdisciplininėje plotmėje tampa gyvybiškai svarbūs konkurencingumui.
Būtent todėl, spalio 6 d. „InoLink“ („Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“) organizavo informacinį renginį visiems besidomintiems klasterizacija „Tarpsektorinis bendradarbiavimas: galimybės veikiant klasteriuose“. Jo metu buvo ne tik pristatyta klasterių nauda, bet ir ieškota papildomų būdų ir priemonių tarpdisciplininiam bendradarbiavimui, nes būtent tarpdisciplininės, tarpsektorinės partnerystės yra vienas iš efektyviausių kelių siekiant inovacijų.
Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius renginyje mokė klasterių plėtros galimybių ir komunikacijos subtilybių. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros atstovė (MITA) ir „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė dalyviams pristatė projekto veiklas ir pasidžiaugė rezultatais, kurių pavyko pasiekti nuo pernai metų liepos, kai projektas buvo pradėtas.
„Tai, kad mūsų vykdoma veikla, skirta stiprinti ir plėsti klasterius, yra tikrai reikalinga parodo mūsų konsultacijų paklausa, kuri viršijo planus. Tikimės, kad tikslingos projekto veiklos sustiprins klasterius, o stiprėjantys klasteriai ir geroji praktika skatins tolesnę klasterizacijos plėtrą Lietuvoje”, – kalbėjo J. Razumienė.
„Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) brandinami 14 klasterių. „InoLink“ – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamas ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kuris vykdomas kartu su Lietuvos inovacijų centru ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas prasidėjo 2016 m. liepą, o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.