20 liepos d., 2021

Prie sveikatos technologijų klasterio iVita prisijungė dar du nauji nariai

Klasteriai padeda įmonėms įgyti konkurencinį pranašumą, todėl sveikatos technologijų klasteris iVita kasmet sulaukia naujų inovatyvių įmonių prašymų prisijungti. Šių metų liepos mėnesį prie jo prisijungė dar du nauji nariai.

Vis svarbesne sėkmės sąlyga konkurencingumui tampa įmonių bendradarbiavimas, kuris skatina kurti naujus produktus ir paslaugas, tarptautinį bendradarbiavimą, leidžia sumažinti išlaidas įsigyjant žinias ar technologijas, klasterio narių darbuotojams sukuria daugiau mokymosi ir kvalifikacijos kėlimo galimybių. Klasteriuose dažnai persipina įvairių sektorių įmonės, kurių veikla yra sutelkta į konkrečias vertės grandines. Taip, siekiant naujų iniciatyvų ir ryšių, didinama pridėtinė vertė nariams.

Šių metų liepos 19 d. prie iVita klasterio prisijungė dar dvi Lietuvos įmonės: startuolis MB „Digioptima“, Baltijos šalių rinkai kuriantis robotikos ir pramonės interneto sprendimus verslui, bei UAB „Kvalitetas“, žinomas „Urbanfood“ prekės ženklu. Pastaroji įmonė plečia savo veiklą ekologiško ir funkcinio maisto srityje ir siūlo platų asortimentą įvairių uogų, daržovių, sėklų ir žolelių pudrų. Visi „Urbanfood“ gaminami produktai yra naturalūs, pilni vitaminų, netarastų skonių ir spalvų, o žaliavos perkamos iš vietinių Lietuvos ūkininkų.

„Sėkmingai klasterio plėtrai didžiausią įtaką daro bendradarbiavimo ir partnerystės tinklai, stipri kvalifikacijos kėlimo bei mokslinių tyrimų ir naujovių diegimo bazė, todėl klasteriams būtina augti. Nuolatos ieškome naujų partnerių, technologijų, stipriname socialinį kapitalą pritraukdami kvalifikuotus darbuotojus ir investicijas į mokslinius tyrimus“, – teigia klasterio vadovė Diana Vertelkienė. Anot jos, iVita bendradarbiavimas sudaro tvirtą pagrindą tolimesnėms klasterio veikloms, todėl iVita klasteris visada laukia naujų narių.

Europos Sąjungoje pripažintu kokybės sertifikatu – bronzine žyma įvertintas klasteris iVita brandinamas projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“. Jį įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru (LIC).


Kitos naujienos

22 rugsėjo d., 2021

„Baltic Photonics 2021 MedLife“: ar lazerių ir fotonikos pramonė pajėgi atliepti medicinos poreikius?

20 pranešimų, atstovai iš 18 šalių ir net 66 organizacijų – tokiais rezultatais džiaugiasi praėjusią savaitę vykusio fotonikos renginio „Baltic…

iš kairės: BCCS klasterio koordinatorius Andrius Petkevičius, verslo skaitmenizavimo ekspertas ir „SUPER HOW?“ blokų grandinių laboratorijos vadovas Andrius Bartminas, „Crypto Economy Organization“ prezidentas Vytautas Kašėta.
20 rugsėjo d., 2021

Lietuvoje atidarytas kompetencijų centras „Blockchain Lithuania“

Rugsėjo 16-ąją Vilniuje įvyko blokų grandinių (angl. blockchain) kompetencijų centro „Blockchain Lithuania“ atidarymo renginys. Šventės metu iškelti pagrindiniai centro veiklos…

16 rugsėjo d., 2021

Informaciniame renginyje aptartas Lietuvos klasterių laukiantis sertifikavimas ir kitos galimybės

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) rugsėjo 15 d. Lietuvos klasterių bendruomenę ir visus, kurie domisi klasterizacija, pakvietė į informacinį…

10 rugsėjo d., 2021

„Baltic Photonics“ renginio dėmesio centre – naujausių technologijų taikymai medicinoje ir gyvybės mokslų srityse

Siekdami paskatinti lazerinių technologijų panaudojimą medicinoje, Visorių informacinių technologijų parkas, jo koordinuojamas lazerinio mikroapdirbimo klasteris TOOLAS ir unikalius lazerinius gaminius kurianti…