Prie „InoLink“ projekto prisijungs VITEK klasteris
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su partneriu Lietuvos inovacijų centru (LIC) skelbia papildomo „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ kvietimo rezultatus – prie projekto prisijungti ir sutartį pasirašyti bus kviečiamas Visorių technologijų klasteris (VITEK). Jam bus teikiamos įvairaus pobūdžio konsultacijos klasterio stiprinimo, kompetencijų ir tarptautiškumo plėtros srityse (brandinimo sesijos).
„Pagal šį kvietimą gavome keturias paraiškas iš perspektyvių klasterių, kuriems aktualios projekto metu teikiamos paslaugos. Specialiai sudaryta darbo grupė kruopščiai įvertino visas paraiškas ir galima tik pasidžiaugti, kad visos paraiškos buvo labai svarios ir tikslingos. Tikimės, kad „InoLink“ projekte įgytos žinios, vietos ir užsienio ekspertų konsultacijos bei specializuotos darbinės sesijos VITEK klasteriui suteiks reikiamą postūmį turimo potencialio panaudojimui“, – konkurso rezultatus komentavo „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.
Projekte brandinami 12 klasterių
VITEK klasteris buvo įkurtas palyginus neseniai – prieš trejus metus, o jo veiklos koordinavimu užsiima VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas. Klasteris jungia lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos ir elektronikos technologijų srityse veikiančias organizacijas, kurios vykdo bendras veiklas, kartu įgyvendina projektus.
VITEK bus vienas iš dvylikos šiuo metu projekte dalyvaujančių klasterių, kurie yra vieni stipriausių Lietuvoje. Projekte dalyvauja: Vilniaus kino klasteris, Fotoelektros technologijų klasteris, LAUGEA, Smart Food, iVita, Biojėgainių vystymo klasteris, Nebula, Lithuanian ICT klasteris, Lazerių ir inžinerinių technologijų klasteris, Lietuvos plastikų klasteris, Nacionalinis maisto ūkio klasteris.
Kiekvienam projekte dalyvaujančiam klasteriui teikiamos individualios konsultacijos pagal klasterio išsivystymo lygį ir poreikius, pavyzdžiui, dėl mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklų skatinimo, tarptautinių partnerių paieškos, tarptautinių meistriškumo ar kokybės žymų gavimo, klasterio komunikacijos, produktų ar paslaugų vystymo ir pan. Jiems organizuojami įvairūs aktualūs renginiai, sudaromos sąlygos kompetencijų plėtrai, skatinamas dalyvavimas tarptautinėse verslo misijose, kontaktų mugėse. Išsamesnė informacija apie projekto veiklas ir klasterių naujienas – projekto globojamame informaciniame portale klaster.lt.
Apie „InoLink“ projektą
„InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra projekto vertė sudaro apie 1,4 mln eurų, jis pradėtas įgyvendinti 2016 m. liepą (numatomas įgyvendinimo laikotarpis – 36 mėn.).