16 gruodžio d., 2021

Prie BCCS klasterio prisijungė Vilniaus universitetas: kurs vertę ir fintech ekosistemai, ir akademinei bendruomenei

Klasterių nauda kuriant naujus produktus ir paslaugas, įgyjant konkurencinį pranašumą ir jungiantis į tarptautines vertės grandines Lietuvoje jau įsitikino šimtai privačių ir valstybinių organizacijų. Šiuo metu Lietuvos klasterių tiklo klasteriai vienija gerokai per 770 narių iš įvairių sektorių. Pridėtinė vertė, kuriama BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasteryje, paskatino prie jo prisijungti ir dar vieną akademinį narį Vilniaus universitetą. 

BCCS yra pirmasis klasteris Lietuvoje, apjungiantis Europos Sąjungos prioritetines didelio poveikio informacijos ir ryšių technologijas (IRT) – blokų grandines, kibernetinį saugumą – ir tokias ,,minkštąsias”, socialines sritis kaip verslo vadyba, rinkodara ir teisė. Jis taip pat yra vienas iš šį rudenį startavusio blokų grandinių (angl. blockchain) kompetencijų centro „Blockchain Lithuania“ steigėjų. Iki šiol klasteris vienijo keturiolika narių: „Bitlocus Ltd.“, „CEE Attorneys“, „Critical Security“, „DevSlate Group“, „Digital Solutions“, „Fintexus“, „Komponent“ „LTR Compliance Services“, „Ondato“, „Privacy Partners“, „S-PRO“, „Super How?“, „Vajarė“  ir Vytauto Didžiojo universitetą (VDU).

Š. m. lapkričio 10 d. įvykęs Vilniaus universiteto (VU) prisijungimas prie BCCS klasterio atneš vertę ne tik akademinei bendruomenei, bet ir fintech ekosistemai. Tikimasi, kad partnerystė skatins mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei kibernetinio saugumo, blokų grandinių technologijos platesnį panaudojimą fintech ekosistemoje. Negana to, bendradarbiavimas atvers naujus kelius tarpdisciplininio dialogo atsiradimui. Nuo 2019 m. klasteryje dalyvauja ir VDU, tad tai bus ir unikali galimybė abiems universitetams keistis akademinės žiniomis bei praturtinti savo studijų programas.

,,Šiandien rinka labai greitai keičiasi, todėl greta kuriamų projektų svarbu sekti ir rinkos tendencijas, jomis dalintis bei kartu spręsti, kaip efektyviau skatinti inovacijas. Vilniaus universiteto prisijungimas BCCS klasteriui bei visai ekosistemai padės dar efektyviau panaudoti universitetų potencialą kuriant ir diegiant inovacijas. Be to, šis kompetencijų, jėgų bei talentų apjungimas klasteryje atvers kelius augantiems specialistams integruotis, atlikti praktikas bei dirbti perspektyvioje ekosistemoje“, – pabrėžia BCCS klasterio koordinatorius Petras Petkevičius.

Fintech ir blockchain tyrimų sritys intensyvina bendradarbiavimą tarp Vilniaus universiteto fakultetų: Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto, Kauno fakulteto, Matematikos ir informatikos fakulteto. Ką aš dabar matau – per klasterį (BCCS) mes galėsime suartinti, stiprinti bendradarbiavimą ir tarp universitetų“, –  savo įžvalgomis dalinasi VU FinTech studijų programos pirmininkas doc. dr. Saulius Masteika.

BCCS klasteris 2019 metais įsikūrė kaip natūralus tarpusavio bendradarbiavimo rezultatas, identifikavus, jog vertės grandinei kurti bei projektus sėkmingai įgyvendinti vienos kompetencijų srities nebepakanka – reikia kolegų iš kitų sričių. Šiandien klasteris veikia kaip įvairių tarpusavyje susijusių sričių ekspertų konsorciumas. Bendradarbiaujant jo nariams inicijuojami bei realizuojami bendri projektai. Klasterio vadovas pabrėžia, kad jo augimas vykdomas ne kiekybine, o kokybine prasme – papildant vieniems kitus.

,,Kuo daugiau skirtingų narių, ypač iš akademinės pusės, bus konsorciume, tuo daugiau bendrų galimybių turėsime. Iki šiol buvome labiau ,,horizontalininkai“, mažiau nusimanantys apie technologinę pusę, todėl bendradarbiavimas su IT srities specialistais mums yra labai svarbus“, – universiteto gaunamą narystės klasteryje naudą vertina VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto profesorius Giedrius Jucevičius.

BCCS klasteris brandinamas projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“, kurį įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru (LIC).


Kitos naujienos

20 gruodžio d., 2021

InoLink komanda sveikina su šventėmis!

Sveikiname visus su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis. 2022-aisiais linkime tęsti svarbius šiemet pradėtus darbus ir naujų iniciatyvų!

20 gruodžio d., 2021

Technologijų ekspertai diskutavo, kaip blokų grandinės technologija akceleruos CleanTech sektorių

Įprastai girdime apie blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos taikymą ir naudą finansinių technologijų srityje, tačiau ji gali pasitarnauti ir kitose,…

16 gruodžio d., 2021

„Kalėdinio Baltijos klasterių forumo 2021“ ekspertai: potencialas milžiniškas, bet būtinas susitelkimas

Tradicinis Kalėdinis Baltijos klasterių forumas sukvietė klasterių bendruomenę ir visus, besidominčius klasterių veikla, susipažinti su svarbiausiomis šio sektoriaus naujienomis ir…

13 gruodžio d., 2021

Klasterio iniciatyva atidaryta lietuviškų produktų parduotuvė „Maisto namukas“

Lietuvos maisto sektoriaus įmones ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės institutą vienijantis Nacionalinis maisto ūkio…