08 rugpjūčio d., 2022

Paslaugos klasteriams bus teikiamos Inovacijų agentūroje

Nuo rugpjūčio 1 d. klasteriams skirtas ir iki šiol Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamas ir kartu su Lietuvos inovacijų centru (LIC) įgyvendinamas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ pereina į Inovacijų agentūros rankas. Tai reiškia, kad Inovacijų agentūros teikiamų paslaugų spektras pasipildys klasteriams, jų vystymui ir tarptautinio bendradarbiavimo plėtrai skirtomis konsultacijomis bei veiklomis.

Naujas InoLink projekto vadovas

Projektas InoLink taip pat turės naują projektų vadovą. Iki šiol projektui vadovavusią Jolitą Razumienę pakeis ilgametis InoLink komandos narys Pranas Senapėdis, kuris nuo projekto pradžios konsultavo klasterius ir ėjo klasterių plėtros koordinatoriaus pareigas.

„Jau šešerius metus skaičiuojantis projektas InoLink aktyviai prisidėjo prie klasterių modelio ir veiklos principų populiarinimo Lietuvoje. Iš arti stebiu bendradarbiavimo pažangą tarp klasterio narių, kuri ypač išryškėjo užklupus pandemijos sunkumams. Lietuvos klasteriai tapo matomi tarptautinėje bendruomenėje ir vis labiau skleidžia sparnus. Klasterių potencialas kurti inovacijas, pridėtinę vertę, skatinti žaliąją ir skaitmeninę transformaciją yra didžiausia motyvacija tęsti InoLink tikslų įgyvendinimą“, – teigia P. Senapėdis.

Apie InoLink ir vykdomas veiklas

Nuo šiol Inovacijų agentūros koordinuojamas ir kartu su partneriu LIC įgyvendinamas projektas InoLink skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Projekto tikslui pasiekti atrinkti apie 30 Lietuvos klasterių, kuriems organizuojamos brandinimo sesijos, informaciniai ir partnerių paieškos renginiai, teikiamos tikslinės  ekspertinės  konsultacijos  klasterių  plėtros  ir  augimo  klausimais, partnerių paieškos Lietuvoje ir užsienyje paslaugos, konsultacijos dėl naujų tarptautinių narių įtraukimo į klasterius bei Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų įsitraukimo į užsienyje veikiančius klasterius.

Projekto rėmuose taip pat atliktos trys Lietuvos klasterizacijos studijos, sukurtas Lietuvos klasterių žemėlapis, teikiama informacija ir konsultacijos klasterių tarptautinio sertifikavimo klausimais, administruojama specializuota klasteriams skirta svetainė klaster.lt ir kt.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Apie Inovacijų agentūrą

Šiemet įsteigta Inovacijų agentūra buvo įkurta buvusių Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ pagrindu bei konsolidavus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacines veiklos funkcijas. Remiantis geriausia užsienio šalių praktika suformuota Inovacijų agentūra š.m. balandį pradėjo teikti visas su inovacijų skatinimu ir verslo vystymu susijusias paslaugas. Jos veikla apima verslo pradžios ir plėtros konsultacijas, tarptautinės verslo plėtros galimybes, verslo kompetencijų plėtrą, prieigą prie finansavimo ir tinklaveikos resursų, paslaugų verslui bendrakūrėjų bendruomenės puoselėjimą. Planuojama, kad agentūra administruos įvairias paramos verslui priemones, kurių bendra vertė per artimiausius kelerius metus viršys 500 mln. Eur.

 

 


Kitos naujienos

27 rugsėjo d., 2022

Europos klasterių konferencija: intensyvi tinklaveika, naudingos žinios ir atšvęsta pergalė

Rugsėjo 26-27 d. Prahoje įvyko didžiausias Europos klasterių bendruomenės renginys – Europos klasterių konferencija 2022. Aštuntą kartą organizuojamoje konferencijoje aktyviai…

26 rugsėjo d., 2022

„Baltic Photonics“ 2022: lazerių mikroapdirbimo galimybės auga, pritaikymo spektras plečiasi

Rugsėjo 21-23 d. į tarptautinį renginį Vilniuje jau ketvirtą kartą rinkosi fotonikos technologijų ekspertai ir pažangiausių įmonių atstovai. „Baltic Photonics“…

26 rugsėjo d., 2022

Agrifood Lithuania DIH koordinatorė – geriausia Europoje

Rugsėjo 26 d. vakarą Europos klasterių konferencijos 2022 metu buvo paskelbta, kad geriausios Europos klasterio vadovės apdovanojimą pelnė Lietuvos klasterių…

21 rugsėjo d., 2022

Atviras URBAN TECH kvietimas

Iki rugsėjo 28 d. galioja atviras kvietimas startuoliams, mažoms ir vidutinėms įmonėms aplikuoti ir pretenduoti gauti iki 54.350 EUR inovatyvaus…