08 rugpjūčio d., 2022

Paslaugos klasteriams bus teikiamos Inovacijų agentūroje

Nuo rugpjūčio 1 d. klasteriams skirtas ir iki šiol Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamas ir kartu su Lietuvos inovacijų centru (LIC) įgyvendinamas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ pereina į Inovacijų agentūros rankas. Tai reiškia, kad Inovacijų agentūros teikiamų paslaugų spektras pasipildys klasteriams, jų vystymui ir tarptautinio bendradarbiavimo plėtrai skirtomis konsultacijomis bei veiklomis.

Naujas InoLink projekto vadovas

Projektas InoLink taip pat turės naują projektų vadovą. Iki šiol projektui vadovavusią Jolitą Razumienę pakeis ilgametis InoLink komandos narys Pranas Senapėdis, kuris nuo projekto pradžios konsultavo klasterius ir ėjo klasterių plėtros koordinatoriaus pareigas.

„Jau šešerius metus skaičiuojantis projektas InoLink aktyviai prisidėjo prie klasterių modelio ir veiklos principų populiarinimo Lietuvoje. Iš arti stebiu bendradarbiavimo pažangą tarp klasterio narių, kuri ypač išryškėjo užklupus pandemijos sunkumams. Lietuvos klasteriai tapo matomi tarptautinėje bendruomenėje ir vis labiau skleidžia sparnus. Klasterių potencialas kurti inovacijas, pridėtinę vertę, skatinti žaliąją ir skaitmeninę transformaciją yra didžiausia motyvacija tęsti InoLink tikslų įgyvendinimą“, – teigia P. Senapėdis.

Apie InoLink ir vykdomas veiklas

Nuo šiol Inovacijų agentūros koordinuojamas ir kartu su partneriu LIC įgyvendinamas projektas InoLink skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Projekto tikslui pasiekti atrinkti apie 30 Lietuvos klasterių, kuriems organizuojamos brandinimo sesijos, informaciniai ir partnerių paieškos renginiai, teikiamos tikslinės  ekspertinės  konsultacijos  klasterių  plėtros  ir  augimo  klausimais, partnerių paieškos Lietuvoje ir užsienyje paslaugos, konsultacijos dėl naujų tarptautinių narių įtraukimo į klasterius bei Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų įsitraukimo į užsienyje veikiančius klasterius.

Projekto rėmuose taip pat atliktos trys Lietuvos klasterizacijos studijos, sukurtas Lietuvos klasterių žemėlapis, teikiama informacija ir konsultacijos klasterių tarptautinio sertifikavimo klausimais, administruojama specializuota klasteriams skirta svetainė klaster.lt ir kt.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Apie Inovacijų agentūrą

Šiemet įsteigta Inovacijų agentūra buvo įkurta buvusių Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ pagrindu bei konsolidavus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacines veiklos funkcijas. Remiantis geriausia užsienio šalių praktika suformuota Inovacijų agentūra š.m. balandį pradėjo teikti visas su inovacijų skatinimu ir verslo vystymu susijusias paslaugas. Jos veikla apima verslo pradžios ir plėtros konsultacijas, tarptautinės verslo plėtros galimybes, verslo kompetencijų plėtrą, prieigą prie finansavimo ir tinklaveikos resursų, paslaugų verslui bendrakūrėjų bendruomenės puoselėjimą. Planuojama, kad agentūra administruos įvairias paramos verslui priemones, kurių bendra vertė per artimiausius kelerius metus viršys 500 mln. Eur.

 

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…