08 sausio d., 2020

Paskelbtas „EUREKA“ konkursas – 1,9 mln. eurų tarptautiniams projektams

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) laukia naujų projektų pagal tarptautinę programą „Eureka“. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“, kurio biudžetas – apie 1,9 mln. Eur. Priemonė finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis iš ES struktūrinių fondų.

Ši priemonė skirta finansuoti į rinką orientuotų mokslo–verslo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų įgyvendinimą pagal tarptautinį „Eureka“ programos valstybių narių bendradarbiavimo tinklą.

„Tarptautinė partnerystė yra svarbi inovacijų kūrime, todėl skatiname ieškoti partnerių ir dalyvauti „Eureka“ programoje. Lietuvai būtina stiprinti mokslo ir verslo gebėjimus vykdyti tarptautinio lygio taikomuosius tyrimus“, – teigia Mantas Biekša, MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas.

Šia priemone siekiama remti mokslinių tyrimų rezultatų pagrindu kuriamų inovatyvių produktų ar paslaugų, turinčių komercinį potencialą, plėtojimą.

Dalyvavimas „Eureka“ programoje yra svarbus, nes padeda stiprinti mokslininkų ir tyrėjų gebėjimus įsijungti į Europos mokslinių tyrimų erdvę ir suteikia daugiau galimybių konkuruoti europiniu lygmeniu. Pradėjus vieną projektą, dažnai partnerystė tęsiama ir kitose programose ar iniciatyvose, plečiasi tarptautinių kontaktų ratas.

Paraiškas gali teikti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, o galimi partneriai – ir privatūs juridiniai asmenys, kurių dalyvavimas būtinas, ir mokslo bei studijų institucijos.

Projektai turėtų būti tarptautiniai, tai yra turi būti pasirinktas bent vienas tarptautinis partneris priklausantis „Eureka“ tarpvalstybiniam tinklui, ir atitinkantis „Eureka“ programos reikalavimus. Tai gali būti ir užsienio įmonė, ir mokslo bei studijų institucija, tačiau, kaip rodo patirtis, užsienio įmonės buvimas daugelyje šalių yra privalomas.

Projektai gali būti inicijuojami pagal 7 Sumanios specializacijos sritis: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; išmanusis, netaršus, susietas transportas; informacinės ir ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Didžiausia vienam projektui skiriama lėšų suma – 300.000 Eur. Pirmajam etapui paraiškos teikiamos iki 2020 m. sausio 30 d., o antrajam etapui – iki 2020 m. balandžio 20 d.

Lietuva nuo 1999 m. yra įgyvendinusi daugiau nei 100 „Eureka“ projektų, daugiausiai bendradarbiaujama su Suomija, Lenkija, Belgija.

Konsultacijas teikia:


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…