08 birželio d., 2022

Naujasis Klasterių tinklo prezidentas sieks įgyvendinti organizacijos misiją

Gytis Junevičius

Lietuvos Klasterių tinklas skaičiuoja antrus metus, vienija apie 50 klasterių ir jungia beveik 800 verslo įmonių. Pastarojo susirinkimo metu, balandžio 29 d., didžiausia tokio pobūdžio asociacija Lietuvoje išsirinko naują vadovą – organizacijos prezidentu tapo Gytis Junevičius. Penkiolikos metų patirtį turintis VŠĮ Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas jau pradėjo planuoti šios asociacijos tolimesnius žingsnius ir kurti ateities planus.

„Organizacijos vairą iš Giedriaus Bagušinsko perėmęs Gytis Junevičius su klasteriais dirba jau daugiau nei dešimtmetį. Džiaugiamės, kad Lietuvos klasterių tinklas išliks patikimose, kompetentingose rankose. Gytis užsiima klasterių fasilitavimu ir konsultavimu bei turi ilgametę darbo su MTEPI iniciatyvomis ir jų finansavimu patirtį. Jo įgūdžiai ir patirtis neabejotinai prisidės prie sėkmingo Klasterių tinklo augimo ir plėtros“, – pokyčius komentavo Jolita Razumienė, projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)” vadovė. Nuo 2016 m. šis projektas skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Gytis Junevičius aktyviai prisideda prie projekto, kurį kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) įgyvendina Lietuvos inovacijų centras (LIC). Nuo š.m. rugpjūčio vienas iš ilgiausiai vykdomų projektų klasteriams InoLink bus perkeltas į balandžio mėnesį veiklą pradėjusią Inovacijų agentūrą.

Ji įkurta agentūros „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas. Agentūra  administruos įvairias paramos verslui priemones ir bus atsakinga už Lietuvos inovacijų ekosistemą ir inovacijų skatinimą visuose verslo vystymo etapuose – nuo idėjų plėtojimo iki produktų pateikimo galutiniams vartotojams.

„Inovacijų agentūroje veikiantis InoLink projektas, kaip ir iki šiol, prisidės prie visokeriopos Klasterių tinklo paramos ir vystymo“, – sakė J. Razumienė.

Gerins žinomumą

„Vienas pagrindinių Klasterių tinklo tikslų yra kuo gilesnis bendradarbiavimas eksporto ir MTEPI veiklose. Suvieniję jėgas Lietuvos klasteriai gali stipriai pagerinti savo žinomumą Europoje. Tai labai svarbus faktorius, siekiant sukurti naujų galimybių partnerystėms, bendriems nacionalinio ir tarptautinio lygio projektams“, – Lietuvos Klasterių tinklo misiją ir tikslus komentavo naujasis prezidentas G. Junevičius. Tarptautinė klasterių bendruomenė ir jos veiklos principai yra gana gerai jam pažįstami. Iki 2019 metų G. Junevičius buvo vieno didžiausių pasaulio verslo tinklų Enterprise Europe Network klasterių darbo grupės valdybos narys (darbo grupė vienija 300 klasterių visoje Europoje). Šiuo metu G. Junevičius darbo grupėje yra atsakingas už aktyvaus dialogo kūrimą su Europos Komisija.

Anot G. Junevičiaus, jau birželio 10 d. numatomas visų Klasterių tinklo narių susitikimas: „Visi kartu nusimatysime artimiausius planus ir siekius. Turime skleisti vienodą žinutę visuose sektoriuose. Nusprendėme, kad geriausia yra eiti mažais, bet užtikrintais žingsniais pirmyn. Tai turėtų padėti spręsti kai kuriuos egzistuojančius iššūkius.“

Klasterių tinklo veiklos prioritetai iki šiol yra kompetencijų plėtra, klasterių įtraukimas siekiant prisidėti prie nacionalinių ekonomikos tikslų siekimo, aktyvus dalyvavimas ir Lietuvos klasterių interesų atstovavimas nacionaliniu mastu ir tarptautinėse organizacijose, pvz., Europos klasterių aljanso veikloje, ECCP platformoje, Europos Komisijoje.

Apie Lietuvos Klasterių tinklą

MITA kuruojamo InoLink projekto metu, nuo 2016 m. pradėta kurti Lietuvoje veikiančių klasterių duomenų bazė bei informacinis portalas klaster.lt. Per kelerius metus, augant klasterių brandai, atsirado didesnis poreikis ne tik bendradarbiauti, bet ir oficialiai susivienyti.

2018 m. InoLink projekto periodiškai organizuojamo „Lietuvos klasterių forumo“  metu 9 bronzinę meistriškumo žymą turintys klasteriai kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA)  bei Lietuvos inovacijų centru (LIC) pasirašė klasterių tinklo steigimo iniciatyvą. Steigimą paskatino memorandumas dėl Europos klasterių aljanso įkūrimo – kiekvieną šalį šiame aljanse turi atstovauti juridinis asmuo, jungiantis daugumą šalies klasterių bei klasterių politiką formuojančias organizacijas.

Lietuvos klasterių tinklas oficialiai įkurtas 2020 m. gegužę, pasirašius Asociacijos steigimo sutartį.

Projektas InoLink finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 


Kitos naujienos

27 rugsėjo d., 2022

Europos klasterių konferencija: intensyvi tinklaveika, naudingos žinios ir atšvęsta pergalė

Rugsėjo 26-27 d. Prahoje įvyko didžiausias Europos klasterių bendruomenės renginys – Europos klasterių konferencija 2022. Aštuntą kartą organizuojamoje konferencijoje aktyviai…

26 rugsėjo d., 2022

„Baltic Photonics“ 2022: lazerių mikroapdirbimo galimybės auga, pritaikymo spektras plečiasi

Rugsėjo 21-23 d. į tarptautinį renginį Vilniuje jau ketvirtą kartą rinkosi fotonikos technologijų ekspertai ir pažangiausių įmonių atstovai. „Baltic Photonics“…

26 rugsėjo d., 2022

Agrifood Lithuania DIH koordinatorė – geriausia Europoje

Rugsėjo 26 d. vakarą Europos klasterių konferencijos 2022 metu buvo paskelbta, kad geriausios Europos klasterio vadovės apdovanojimą pelnė Lietuvos klasterių…

21 rugsėjo d., 2022

Atviras URBAN TECH kvietimas

Iki rugsėjo 28 d. galioja atviras kvietimas startuoliams, mažoms ir vidutinėms įmonėms aplikuoti ir pretenduoti gauti iki 54.350 EUR inovatyvaus…