11 liepos d., 2013

Naujas biokuro klasteris kurs pažangias technologijas

Lietuvoje steigiamas naujas biokuro klasteris. Penkios įmonės kartu su dviem mokslo ir studijų institucijomis priėmė sprendimą įkurti BIOKOGEN klasterį. 2013 metų liepos 5 d. pasirašytoje klasterio jungtinės veiklos sutartyje suformuota bendra vizija – modernios, inovatyvios biokuro įrangos ir pažangių technologijų kūrimas bei jų komercinimas siekiant sudaryti galimybes kūrenimui naudoti nekokybiškų parametrų biomasę.

Biokuras – itin svarbus atsinaujinančios energijos išteklius, kurio vartojimą Europos Sąjunga nuolat siekia didinti. Biokuras turi didžiausias perspektyvas Lietuvoje ir gali padidinti energetikos bei ūkio sektorių konkurencingumą.

Susitelkusios įmonės – UAB „Kauno energetikos remontas“, UAB „Ekologijos technologijų tyrimų ir diegimo institutas“, UAB „Jurby Water Tech“,UAB „Talentas“, UAB „Verdigo“ kartu su mokslininkais bei tyrėjais sudarys pilną naujos kartos katilų kūrimo ir gamybos grandinę, apimančią mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros, patentavimo ir licencijavimo, serijinės gamybos, rinkodaros ir kitas veiklas.

Klasteris sieks kurti pilotinius kogeneracijos, biomasės gazifikacijos katilų modelius, vystyti technologijų paruošimą serijinei gamybai, orientuotis į sukurtų gaminių ir technologijų eksportą.

Taip pat klasteris užsiims ir nekomercine veikla – rengs galimybių studijas dėl žemės ūkio potencialo panaudojimo, naujų technologijų kūrimo, atliekų deginimo, mažesnio kaloringumo kuro panaudojimo energetikoje. Pasitelkiant klasterio narius – Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centrą – kurs liekamosios energijos iš maisto produktų ruošimo proceso panaudojimo energetikai bei kitam perdirbimui technologijas.

Kuriant klasterį, įmonėms bei mokslo ir studijų institucijoms buvo teikiama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ekspertinė pagalba ir konsultacijos įgyvendinat ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Verslo ir mokslo partnerystės tarptautiškumo skatinimas“ (Klaster LT).


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…