22 kovo d., 2014

Medinukai buriasi į klasterį

         Šių metų paskutinę žiemos dieną KTU regioniniame mokslo parke susirinko iniciatyvūs bei norintys susiburti į vieningą bendruomenę medienos amatų puoselėtojai. Tai ne tik medienos dirbinių meistrai, bet ir pedagogai, mokslininkai, visuomenininkai, dizaineriai bei kitų specialybių atstovai, vienaip ar kitaip susiję su medienos amatais. Renginio dalyviai išreiškė nuogąstavimus dėl amatininkų bei meistrų prastos padėties visuomenėje, medienos amatų specialybių nepopuliarumo, meistriškumo nevertinimo, taip pat  pateikė daugybę pasiūlymų, kaip reikėtų spręsti susidariusią situaciją.

Renginys prasidėjo nuo išsamaus kiekvieno dalyvio pristatymo, kurio metu atsiskleidė dalyvių multimeistriškumas (viename asmenyje telpa stalius, dailidė, baldžius, menininkas ir t.t.) bei platus filosofinis požiūris į medieną ne tik kaip statybinę medžiagą, bet kaip jaukią, plastišką, įvairialypę saviraiškos priemonę. Dalyvių patirtis, siejanti juos medienos amatu, siekia 50 ir daugiau metų, o mažiausia – 20.

Po dalyvių pristatymo, MITA atstovų pranešimų apie galimybes verslui, įsivyravo labai įdomi ir plati diskusija. Renginio dalyviai išreiškė nuogąstavimus dėl amatininkų bei meistrų prastos padėties visuomenėje, medienos amatų specialybių nepopuliarumo, meistriškumo nevertinimo, taip pat  pateikė daugybę pasiūlymų, kaip reikėtų spręsti susidariusią situaciją. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad bendruomenės sukūrimas į klasterį yra reikalingas, o iniciatyvinė grupė turi rinktis vieną kartą per mėnesį. Klasteris reikalingas kaip jungiantysis elementas, spręsiantis smulkiųjų gamintojų reklamos, kvalifikacijos kėlimo, kokybės garanto, atstovavimo visuomenėje bei kitas problematines sritis. Vienas iš svarbesnių tikslų įvardintas smulkiųjų medienos gamintojų interesų atstovavimas bei medienos amato puoselėjimas.

Artimiausiu metu numatyta nustatyti strateginius tikslus, priemones, aptarti tolimesnius veiksmus. Klasterio iniciatyvas kuruoja klasterių plėtros koordinatorė Vaidė Sakalauskienė (MITA) bei Daiva Krasauskaitė (MITA, Tarptautinių programų vyr. specialistė). Jos pristatė MITA koordinuojamas programas verslui bei klasterius kaip galimybę verslo plėtrai.

Renginį inicijavo bei pagrindines būsimos veiklos gaires numatė buvęs Kauno kolegijos dėstytojas, KTU absolventas inžinierius Kęstutis Cikanas.

 

Daugiau informacijos klasterių klausimais:

Vaidė Sakalauskienė | Klasterių plėtros koordinatorė

Tel: +370-645-89187 | El.p: [email protected]

 

Daiva Krasauskaitė | Klasterių plėtros koordinatorė

Tel: +370-645-11249 | El.p: [email protected]


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…