30 kovo d., 2018

Lietuvos klasteriai sėkmingai užmezgė tarptautinius ryšius Briuselyje

Gerai pasiruošus, tarptautinės kontaktų mugės ir verslo misijos į užsienį – vienas efektyviausių būdų plėsti klasterio tarptautiškumą, projektų akiratį ir pasisemti naujų idėjų. Tai dar kartą patvirtino neseniai iš verslo misijos Briuselyje grįžusių penkių klasterių darbo rezultatai: Užupio kūrybinio klasterio, Vilniaus kino klasterio, Išmaniųjų technologijų klasterio, Lietuvos plastikų klasterio ir Fotoelektros klasterio (Protech).

Pasinaudojo galimybe susitikti su 130 klasterių iš 22 šalių

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) konkurso būdu atrinko 4-rių klasterių atstovus ir kompensavo kelionės išlaidas dalyvavimui verslo misijoje Briuselyje Europos pramonės dienos metu. Vienas svarbiausių visiems klasteriams renginių šioje misijoje buvo tarptautinė partnerių paieškos ir tinklaveikos mugė, kuri yra unikali dėl savo masto.

Šiemet ECCP (European Cluster Collaboration Platform) organizuotos kontaktų mugės metu įvyko 525 susitikimai. Juose dalyvavo 130 klasterių atstovai iš 22 šalių. Skaičiuojama, kad šie klasteriai vienija apie 10 000 Europos MVĮ.

Parsivežė naujų partnerių inovaciniams technologiniams projektams

Lietuvos klasterių atstovai per dvi dienas spėjo pasiklausyti ir naudingų Europos pramonės dienos pranešimų, ir suderinti nuo kelių iki keliolikos susitikimų kontaktų mugėje.

Anot Vilniaus Kino klasterio (VKK) atstovo Romano Matulio, mugės metu pavyko užmegzti labai svarbius ryšius su didžiausiais Norvegijos, Švedijos ir Belgijos multimedijos ir audiovizualiniais klasteriais. VKK įmonės gavo pakvietimus apsilankyti ir gyvai susipažinti su klasterių veikla, bendradarbiauti vykdant esamus ir būsimus inovacinius technologinius projektus.

„Norvegijos medijų klasteris yra pasaulio VR/AR technologijų, grafinio dizaino ir vizualizacijų, skaitmeninimo, transliavimo ir televizijos technologijų lyderis. Su jais susitarėme bendradarbiauti ties šiuo metu VKK vykdomu laboratorijos plėtros projektu: planuojame vykdyti technologinius tyrimus ir tobulinti 3D skenavimo technologijas virtualios realybės sukūrimui bei perkėlimui į skaitmeninius foninius LED ekranus; sinchronizuoti virtualią realybę su elektromechaniniais įrenginiais“, – pasakojo R. Matulis.

VKK taip ketina bendradarbiauti robotizuotos filmavimo technikos programinės įrangos tobulinimo srityje su naujai atrastais partneriais – didžiausiu kino ir medijos klasteriu Valonijos regione TWIST.

Spėjo pateikti bendrą paraišką H2020 programai

Irmina Mykolaitienė iš Užupio kūrybinio klasterio pasidalino, kad buvo susipažinta su potencialiais partneriais iš Vengrijos, Prancūzijos ir Norvegijos. Su jais tęsiamas bendrų projektų ir interesų paieškos procesas.

Europos pramonės dienose dalyvavusi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA atstovė Agnė Kudarauskienė džiaugėsi, kad su partneriais iš Graikijos (Laboratory for Manufacturing Systems & Automation) renginio dieną pateikė paraišką H2020 programai. Be to, su Europos plastiko pramonės asociacija buvo aptartas tolesnis bendradarbiavimas ir bendro projekto teikimas plastiko specialistų kompetencijų ugdymo srityje.

Pritraukė partnerių į savo projektus ir surado naujų parodų partnerystėms megzti

Skirmantė Baležentienė iš VšĮ „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas“ (ProTech klasteris) taip pat parsivežė puikius rezultatus iš mugės: „Pristatyta projekto I2PRO idėja galimiems papildomiems projekto partneriams (viso 14 klasterių). Pritraukti 2 klasteriai, kaip galimi papildomi konsorciumo nariai šiame projekte. Sudominti dar 3 klasteriai galimiems bendriems COSME, H2020 projektams rengti.”

Anot jos, taip pat pasiektas žodinis susitarimas įtraukti FETEK į šiuo metu kuriamą tarptautinę klasterių platformą.

Išmaniųjų technologijų klasterio atstovas Rolandas Juraitis padėjo pamatus bendradarbiavimui su partneriais iš Ispanijos, Prancūzijos, Slovėnijos ir Ukrainos. Jis aptarė galimybes teikti paraišką dėl klasterio dalyvavimo parodoje „Renewable Energy India“ ir dalyvauti didžiausioje skaitmeninėms inovacijoms skirtoje parodoje Prancūzijoje FUTUR.E.S. Kartu su Slovėnijos statybos klasteriu sutarė ieškoti galimybių išmanaus miesto ir išmanių namų kontekste bei įtraukti klasterį į slovėnų teikiamą COSME projektą, o su Ispanijos klasterių federacijos vadovu aptartas galimas bendradarbiavimas teikiant paraišką DT-ICT-11-2019 Big Data solutions for Energy.

Galimybės klasteriams

MITA koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) specialistai kviečia nemokamai konsultuotis įmones, besidominančias klasterizacija ir klasterius, ieškančius galimybių užmegzti tarptautines partnerystes ar ieškančius jiems tinkamų programų. „InoLink“ – tai ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kuris vykdomas kartu su Lietuvos inovacijų centru ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.

 

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…