Lietuvos atstovė pirmąkart nominuota tapti metų Europos klasterio vadove
Europos Komisija kartu su Europos klasterių bendradarbiavimo platforma (ECCP) paskelbė tris komisijos atrinktus pretendentus tapti geriausiu 2022 m. klasterio vadovu Europoje. Pirmąkart istorijoje tarp trijų finalininkų buvo išrinkta atstovė iš Baltijos šalių. Ja tapo lietuvė, Lietuvos klasterių tinklo ir „AgriFood Lithuania“ klasterio vadovė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė. Kartu su Lietuvos atstove tarp finalininkų pateko vadovai iš Italijos bei Ispanijos.
Vertinimo komisijai atrinkus tris stipriausius pretendentus į garbingiausią Europos klasterių bendruomenės apdovanojimą šiais metais lemiamas balsas yra atiduodamas visuomenei. Kiekvienas europietis gali išreikšti savo palaikymą pasirinktam kandidatui iki šio ketvirtadienio. Kviečiame palaikyti Lietuvos atstovę Kristiną Šermukšnytę-Alešiūnienę.
Įvertinimas už reikšmingus pasiekimus
Kaip teigia Europos Komisija, klasteriai atlieką pagrindinį vaidmenį skatinant ekonomikos augimą ir konkurencingumą Europoje bei stipriai prisideda prie įvairaus dydžio įmonių transformacijos, augimo, tarptautinio bendradarbiavimo didinimo ir inovacijų kūrimo bei diegimo. Šiuo metu Europos klasterių bendradarbiavmo platformoje yra užregistruota daugiau nei 1000 aktyvių klasterių, veikiančiu tarptautiniu mastu.
„Šis įvertinimas yra kelerių metų aktyvaus darbo rezultatas. Per šį laikotarpį buvo sustiprintas Lietuvos klasterių tinklas, vis daugiau mūsų verslo ekosistemos veikėjų suprato klasterių reikšmę ir kuriamą vertę įmonių augimui, šalies konkurencingumo didinimui, aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimui bei eksporto plėtrai. Tapome žymiai labiau matomi tarptautiniu mastu. Vilniuje įvyko didelis Europos klasterių bendruomenės renginys, į kurį atvyko daugybė Europos Komisijos atstovų ir verslo bendruomenių lyderių iš visos Europos Sąjungos“, – teigė Europos metų klasterio vadovo apdovanojimui nominuota Lietuvos klasterių tinklo ir „AgriFood Lithuania“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.
Svarbus vaidmuo Europos projektinėse veiklose
Tai buvo spartaus augimo metai ir K. Šermukšnytės-Alešiūnienės vadovaujamam „AgriFood Lithuania“, kuris tapo dar ryškiau matomu sektoriniu klasteriu Europoje, bendruomenės išskiriamu dėl ypatingo patikimumo ir aukšto lygio kompetencijos centro. Be to, šis lietuviškas klasteris tapo net trijų kaskadinio finansavimo principais paremtų Europinių klasterių projektų partneriu. Šių projektų išskirtinumas yra tai, kad jų metu „AgriFood Lithuania“ veiks ne tik kaip vertę kuriantis ir sektoriaus veikėjus vienijantis kompetencijų centras, bet kaip ir finansavimą skirstanti bei potencialiai didžiausią vertę kursiančių įmonių paieškos įstaiga.
K. Šermukšnytės-Alešiūnienės vadovaujamas klasteris „AgriFood Lithuania“ jau kelerius metus dalyvauja projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (INOLINK)“ veiklose, kuris finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Jis skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, prisideda prie jų augimo bei tarptautinio bendradarbiavimo plėtros. Projektą įgyvendina Inovacijų agentūra (IA) kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC).Su projekto pagalba klasteris „AgriFood Lithuania“ pelnė svarbų tarptautinį sertifikatą ir vadybos kokybės įvertinimą – bronzinę klasterių meistriškumo žymą.
Kam 2022 m. atiteks geriausio Europos klasterio vadovo apdovanojimas bus paskelbta metinės Europos klasterių konferencijos metu rugsėjo 26 d. Prahoje.