14 birželio d., 2014

Kontaktų mugėje „Klasterių tarptautiškumo iššūkiai ir bendradarbiavimo galimybės tarptautinėje rinkoje. Lenkijos, Italijos klasterizacijos pamokos“ aptartos galimybės dirbti kartu

Lietuva, Italija ir Lenkija rinkoje juda gana greitai. Taip greitai, kad po to, kai vasario mėnesį Italijos miestaiCrema ir Cremona priėmė Lietuvos ir Lenkijos delegacijas, nepraėjus nė pusei metų jie susitiko Lietuvoje. Šių metų birželio 5-6 dienomis į Alytuje vykusią kontaktų mugę atvyko Italijos verslo plėtros agentūra Reindustria, įmonių atstovai, Crema miesto merė, Lenkijos metalo apdirbimo klasterio koordinatorius, nemažai Lietuvos įmonių. Jų visų tikslas – užmegzti verslo kontaktus, pasidalinti patirtimi kuriant verslo tinklus, vystant klasterius.

Kontaktų mugė pradėjo ir sveikinimo žodį tarė Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas, iš Italijos sveikinimus atvežė ir gerų bei perspektyvių darbų linkėjo Crema miesto savivaldybės merė Morena Saltini. Verslo plėtros agentūros Reindustria direktorė pasidalino Italijos įmonių grupės „MEC“ patirtimi, papasakojo, kokiais principais savo veikloje vadovaujasi POL.ME.C. klasteris. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), VšĮ „Lietuvos inovacijų centro“ atstovai pristatė klasterizacijos situaciją Lietuvoje ir Europoje, pristatė 2014-2020 m. finansavimo periodo finansinius instrumentus.

Kontaktų mugėje „Klasterių tarptautiškumo iššūkiai ir bendradarbiavimo galimybės tarptautinėje rinkoje. Lenkijos, Italijos klasterizacijos pamokos“ dalyvavo verslo atstovai iš metalo apdirbimo ir logistikos įmonių, investuotojai, norintys jungtis į klasterius ar plėsti savo rinkas ir pradėti tarptautinį bendradarbiavimą. Renginyje atstovai iš visų verslo plėtros organizacijų pasidalino gerąja patirtimi ir praktika, kuriant ir vystant ilgalaikį tarptautinį bendradarbiavimą naujų produktų kūrimo ir paslaugų sektoriuose. Susitikimu buvo skatinamas viešojo ir privačiojo sektoriaus novatoriškas bendradarbiavimas Lietuvoje, Lenkijoje ir Italijoje, naujų kontaktų užmezgimas, tarptautinės partnerystės vystymas. Aktyviausi ir daugiausia perspektyvų įžvelgė lietuviško kapitalo įmonės UAB „Alytaus ara“, UAB „Toma“ bei UAB „Tankos“. Įmonių vadovai mato naudą klasterizacijoje, nes gerai supranta, kad rinkoje, veikiant po vieną, gana sunku išlikti. Jie vieningai laikosi nuomonės, kad tik bendradarbiaujant galima likti rinkoje, stiprėti ir plėstis į užsienio šalis. Todėl jau liepos mėnesį planuojamas Lietuvos metalo apdirbimo bei logistikos įmonių susitikimas, kur bus svarstoma galimybė jungtis bendroms veikloms, juolab, kad užmegzti kontaktai su Italijos bei Lenkijos įmonėmis jiems yra ta gera perspektyva, kuri skatina judėti į priekį ir ieškoti naujovių.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…