Gamyba ir inžinerija, IRT

„Toolas” lazerinio mikroapdirbimo klasteris

„Toolas“ buvo įsteigtas 2015 metai 4 klasterio narių ir yra „Visorių informacinių technologijų parko” (VITP) dalis. Jis vienija 15 narių iš Lietuvos ir 2 tarptautinius asocijuotus narius, įskaitant startuolius, MVĮ, dideles organizacijas ir mokslinių tyrimų institucijas, kurios specializuojasi lazerinio mikroapdirbimo ir susijusiose srityse.

Nuo pat įkūrimo „Toolas“ tikslas buvo sukurti savarankišką lazerinio mikroapdirbimo sprendimų ekosistemą, apimančią visą vertės grandinę, pradedant atskirų dalių, iki programinės įrangos ir lazerinio apdirbimo įrenginių.

Nuo 2022 metų „Toolas” gavo „Bronze label” žymę ir aktyviai vykdo sekančias veiklas:

  • palaiko ir inicijuoja bendradarbiavimą;
  • vadovauja projektams;
  • suteikia nariams reikalingą infrastruktūrą;
  • vienija lazerinio mikroapdirbimo srities ekspertus;
  • mezga tarptautines partnerystes
  • organizuoja seminarus ir dirbtuves

Koordinatorius

VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas

Viešoji įstaiga Visorių informacinių technologijų parkas (VITP) įsteigta 2002 m. VITP, kaip klasterio kordinatorius, siekia vystyti bendradarbiavimui reikalingą aplinką, sutelkti bendrus resursus ir kompetenciją į lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir  kosminių technologijų, robotikos, elektronikos, kitų susijusių sektorių vystymą, siekiant sukurti didesnę pridėtinę vertę, didinti klasterio narių konkurencingumą ir tarptautiškumą.

 

[email protected]


Nariai

Lazerinių tyrimų centras, Vilniaus Universitetas

Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centras (VU LTC) – vienas iš penkių Fizikos fakulteto šakinių padalinių. Jame vykdomi moksliniai tyrimai lazerių srityse: lazerinės fizikos bei spektroskopijos, netiesinės optikos, medžiagų mokslo, biofotonikos, lazerių inžinerijos. Vyksta bakalauro, magistrantūros bei doktorantūros studijos.

UAB „ADOS-TECH”

ADOS-TECH tai aukštųjų technologijų įmonė, kuri siūlo optomechanines ir optines paslaugas bei gamina termalines ir naktinio matymo prietaisus. Įmonė teikia profesionalius ir aukštos kokybės elektrooptinius prietaisus skirtingiems naudotojams ir taikymams: individualiems medžiotojams, sienų kontrolės tarnyboms, jūrų taikymams, saugumo institucijoms, vagysčių kontrolės ir greitosios pagalbos tarnyboms, teisėsaugai bei kitoms gynybinių veiklų sritims.

UAB „Akoneer”

„AKONEER” gamina aukščiausiai kokybei pritaikytas mikroapdirbimo stakles, kuriose naudojami nanosekundinių, pikosekundinių ir femtosekundinių lazerių šaltiniai, kartu su pažangiu spindulio nukreipimu, siekiant pasiekti mikrometrinio mastelio apdirbimo tikslumą ir atsikartojimą. Naudojant pažangias technologijas puslaidininkių, saulės elementų, skaidrių ir ypatingai kietų medžiagų apdirbimui, AKONEER teikia visapusišką lazerinio mikroapdirbimo įrangą, kad išspręsti net pačius sunkiausius savo klientų iššūkius.

UAB „Aktyvus Photonics”

„Aktyvus Photonics” kuria ir gamina patvarius (a.k. – „solid-state”) lazerius. Taip pat, įmonė aktyviai taiko „additive manufacturing” gamybos principus savo optinių sistemų projektavime, kas leidžia kurti inovatyvius sprendimus kurie gerina kaip lazerio fizines (svorį, dydį), taip ir jo optines charakteristikas. Komandos pastangos yra sutelktos į naujų medžiagų tyrimus bei taikymus, kurių pagerintos termomechaninės savybės gali toliau padidinti jų optinių sistemų galimybes ir patvarumą.

UAB „Altechna RnD”

Workshop of Photonics (UAB „Altechna R&D”) teikia inovatyvius, tikslus ir efektyvius femtosekundinių lazerių mikroapdirbimo sprendimus ir technologiją pramonės ir mokslo klientams. WOP siūlo visapusiškas integruotas μ (mikro) paslaugas nuo idėjos iki prototipų kūrimo, plečiant gamybos apimtis visoms medžiagoms ir lazerinių darbo stotelių plėtrai. Įmonės sprendimai taikomi puslaidininkių, medicinos prietaisų, elektronikos, stiklo apdirbimo, telekomunikacijų ir kitoms pramonės sritims.

UAB „Direct Machining Control”

UAB „Direct Machining Control” (arba ‘DMC”) sukūrė ir teikia programinę įrangą, kuri automatizuoja lazerinių mašinų valdymo užduotis. Jos tikslas yra teikti lankstų ir lengvus naudojamui sprendimus lazerinių įrenginių valdymui. „DMC’ glaudžiai bendradarbiauja su pirmaujančiais tarptautiniais gamintojais, kad užtikrintų, jog programa leidžia naudotojams pilnai išnaudoti savo įrangą. Ja pasitiki didžiausi pasaulio įmonės ir universitetai, kad valdytų skirtingų sričių lazerinius įrenginius – nuo pjovimo ir graviravimo, iki 3D spausdinimo ir kita.

UAB „Ekstremalė”

UAB „Ekstremalė” – metalo apdirbimo įmonė, specializuojasi CNC apdirbimo paslaugose, įskaitant tekinimą, frezavimą ir miltelinį dažymą. Įmonė fokusuojasi į prototipų ir mažavienetinę gamybą , kas leidžia greitai ir lanksčiai įvykdyti klientų užduotis. Taip pat, bendradarbiaudami su partneriais, jie siūlo paviršiaus padengimo paslaugas, tokias kaip anodavimas, cinkavimas, nikeliavimas, sidabravimas ir auksavimas. Paslaugų spektras taip pat apima pjovimą ir graviravimą lazeriu, šilkografiją ir lankstymo paslaugas. „Ekstremalė” dirba su įvairiomis medžiagomis, įskaitant aliuminį, nerūdijantį plieną, plieąną, varį, žalvarį ir įvairius plastikus taip užtikrindami, kad galėtų patenkinti kiekvieno projekto unikalius poreikius.

UAB „Femtika”

UAB „Femtika” yra pirmaujanti pažangios lazerinės technologijos sprendimų tiekėja daugiafotoninėje polimerizacijoje ir selektyviame lazeriniame graviravime. Jos aukščiausios klasės technologija leidžia atlikti tikslų ir efektyvų apdorojimą įvairiose pramonės srityse, įskaitant mikroelektroniką, medicinos prietaisus ir kosmoso inžineriją.

UAB „Light Conversion”

„Light Conversion” yra pionierius femtosekundinių optinių parametrinių stiprintuvų (OPA) ir femtosekundinių „Yb-based” lazerių šaltinių srityje. Šiuo metu ji yra viena iš pasaulio pirmaujančių femtosekundinių lazerių gamintojų. Įmonė siūlo unikalius sprendimus šiuolaikinėms pramonės, mokslo ir medicinos iššūkiams. Jų femtosekundinių lazerių patikimumą įrodo šimtai sistemų, veikiančių 24/7 daugiau nei 10 metų pramonės rinkoje.

UAB „Monosprektra”

„Monospektra” yra mokslo įrangos ir pramoninių sprendimų tiekėjas. Įmonė atrenka geriausius tiekėjus, kad papildytų ir pridėtų vertės savo klientų darbui ir tyrimams. Tai atsidavusi komanda, specializuojanti photonikoje ir preciziniame pozicionavime, kuri gali pasiūlyti profesionalias paslaugas ir sprendimus net sunkiasioms užduotims.

UAB „Optogama”

UAB „Optogama” tai aukštųjų technologijų įmonė, kuri projektuoja, kuria ir komercializuoja individualius ir unikalius lazerinius produktus. Ji plėtoja technologijas analitinei ir spektroskopijos įrangai, automobilių pramonei, jutikliams, medicinai ir medžiagų apdirbimo lazerinėms sistemoms. Pagrindiniai jų veiklos sritys yra optomechaninis inžinerija, optinė metrologija ir lazerinių sistemų kūrimas.

UAB „Protogama”

UAB „Protogama” – įmonė, teikianti kokybiškas tekinimo, frezavimo, projektavimo ir geometrinių dydžių matavimo paslaugas. Įmonė gamina kaip vienetines, taip ir serijines detales. Komandą sudaro diplomuoti mechanikos inžinieriai ir metalų apdirbimo specialistai, gebantys projektuoti, programuoti bei kurti ir taikyti pažangias gamybos technologijas, pagaminti sudėtingas detales, atitinkančias klientų techninius reikalavimus, skirtas lazerių, optikos, gynybos sistemų ir medicinos prietaisams.​

UAB „Informacinės konsultacijos“

Daugiau nei 20 metų „IK Consulting” padeda savo klientams taupyti laiką, mažinti išlaidas ir stresą teikdama aukščiausios kokybės IT ir procesų valdymo konsultacines paslaugas. Aukštos kvalifikacijos ir patirties profesionalų komanda turi išskirtinį gebėjimą patenkinti aukščiausius savo klientų poreikius. Galite pasitikėti „IK Consulting” žiniomis ir patirtimi, siekiant optimizuoti savo veiklą ir pasiekti ilgalaikį sėkmės rezultatą.

UAB „Optonas”

„OPTONAS” specializuojasi ties aukštos kokybės plonųjų sluoksnių dangomis (technologijomis), mechaniniems poveikiams atspariomis dangomis, optikos ir kitų elementų padengimu metalais, dielektrikais, puslaidininkiais. Įmonės sukurti produktai išsiskiria atsparumu ilgalaikiam energijos, mechaniniams ir klimato poveikiams.