Sveikata

Sveikatos technologijų klasteris iVita

Kuriame aukštos kokybės bei didelės pridėtinės vertės sveikatos technologijų produktus ir paslaugas, kurios didintų žmonių saugumą, jų veiklos efektyvumą, prisidėtų prie prevencijos, visuomenės edukacijos bei sveiko gyvenimo būdo įpročių ugdymo. Vykdydami savo veiklą siekiame ne tik stiprinti klasterio įmonių konkurencingumą vidaus ir eksporto rinkose, bet ir skatinti naujausias ir efektyviausias gamybos bei valdymo technologijas, verslo bei mokslo bendradarbiavimą MTEPI srityje, jaunimo verslumą bei visuomenės supratimą.

Siekiame tapti ryškiu klasteriu tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Tokiu, kuris yra dinamiškas ir traukiantis, nuolat besiplečiantis ir skatinantis bendradarbiavimą bei inovacijas. Šiandien sveikatos technologijų klasterį iVita sudaro 34 stiprios ir kompetentingos organizacijos, turinčios ilgametę patirtį versle, sukaupusios techninį, mokslinį bei vadybinį potencialą, kuris sudaro puikias prielaidas ir galimybes turiningai klasterio veiklai, orientuotai į ekonominę naudą, konkurencingumo didinimą bei plėtrą.

Susijungusių į sveikatos technologijų klasterį organizacijų sukaupta ilgametė patirtis, žinios ir pagrindinės veiklos leidžia klasteriui turėti šias skirtingas, tačiau orientuotas į vieną bendrą sveikatos technologijų sritį, kompetencijas:

 • Sveikatos technologijų ir biotechnnologijų kūrimas;
 • Šiuolaikinių tekstilės technologijų bei išmaniosios tekstilės panaudojimas produktų, skirtų sveikatingumo rinkai, kūrimui;
 • Efektyvaus maisto priedų ir papildų panaudojimo skirtingose sveikatingumo srityse žinios ir patirtis;
 • Mechanikos, biomechanikos ir fiziologijos mokslų žinių bazė;
 • Ilgametė biomechanikos inžinerinių sprendimų patirtis, leidžianti pasiekti optimalius rezultatus;
 • Optimalus esamų reabilitacijos priemonių panaudojimas bei naujų ir inovatyvių priemonių kūrimas, prevencija saugos ir sveikatos srityje;
 • Platus informacinių technologijų panaudojimas naujų produktų ar papildomos pridėtinės vertės kūrimo procese.

Sveikatos technologijų klasteris iVita yra įmonių grupė, kurių tikslas yra padidinti bendradarbiavimą ir sinergiją sveikatos technologijų produktų kūrimo srityje. Derinant minėtas kompetencijas galime sukurti sveikatingumo produktus, orientuotus į šias sveikatingumo sritis:

 • Produktai aktyviam ir sveikam gyvenimo būdui;
 • Produktai, kurie padidina žmonių komunikaciją ir padidina jų matomumą aplinkoje;
 • Produktai sportui;
 • Produktai reabilitacijai;
 • Į prevenciją orientuoti produktai.

Koordinatorius

UAB "De Futuro"

Viena iš įmonės funkcijų – sėkmingai administruoti sveikatos technologijų klasterio iVita veiklą, konsultuoti klasterio narius bei įvairiapusiškai jiems padėti teisingai pasirinkti mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTEP) projektus, pagal projekto specifiką pasirinkti tinkamą rizikos mažinimo priemonę, padėti MTEP projektų administracinėse veiklose bei prisidėti MTEPI veiklų vykdyme.

Pagrindinė įmonės veikla yra įvairių mokslinių tyrimų organizavimas ir atlikimas bei naujų inovatyvių produktų komercializavimas.

[email protected]

+370 612 75388

www.defuturo.lt


Nariai

AB „Audimas”

Įkurta 1931 metais, kompanija AB „Audimas“ yra funkcinių sporto ir laisvalaikio rūbų kūrimo, dizaino ir gamybos rinkos lyderė Baltijos šalyse. Įmonė pagrindinį dėmesį skiria sportinei aprangai ir techniniams tekstilės produktams – naujausia funkcinė, technologijų pagrindu pagaminta sportinė apranga.

AB „Ortopedijos technika”

Didžiausia ortopedijos techninių priemonių gamintoja Baltijos šalyse, kuri savo veiklą pradėjo 1945 metais. Šiandien „Ortopedijos technika“ užima apie 50 % nacionalinės rinkos. Įmonės populiarumą lemia klientams siūlomas visas paslaugų kompleksas, gilios veiklos tradicijos, kompetentingų specialistų komanda bei modernios technologijos. Įmonė savo veikloje vadovaujasi siekiu prisidėti prie šalies gyventojų sveikatos grąžinimo bei susirgimų profilaktikos, siūlant tik aukštos kokybės vartotojų lūkesčius tenkinančias ir juos viršijančias modernias ortopedijos technines priemones ir paslaugas.

Lietuvos sporto universitetas

LSU yra svarbus sporto mokslo centras ir kūno kultūros bei sporto vertybių ir tradicijų puoselėtojas.

Lympo

„Lympo.lt“ idėja – padėti kiekvienam rasti geriausią sporto trenerį – gimė prieš pusantrų metų. Taip atsirado nei vieno sporto klubo neturinti jau 700 trenerių vienyjanti didžiausia sporto platforma Lietuvoje, besiplečianti į Latviją, Estiją bei JAV.

Šiuo metu Lympo idėjos įkvėpta kompanija kuria mobiliąją programėlę, sujungiančią galingą naują blokų grandinės (angl. Blockchain) technologiją su sveika gyvensena. 2018 m. rugsėjį startuos „Lympo“ mobili aplikacija, fizinį aktyvumą apdovanojanti „Lympo“ žetonais – LYM, kuriais bus galima atsiskaityti už sporto ir sveikatingumo prekes ar paslaugas, taip pat išsikeisti juos į dolerius arba eurus.

Klaster

MB „Digioptima”

digiOPTIMA MB yra augantis robotikos ir IIoT startuolis Lietuvoje, kuris orientuojasi į robotikos ir skaitmeninimo produktų kūrimą ir plėtrą OEM ir kitose pramonės šakose, kurios gali padidinti vertę ir našumą.

Rytų kultūros studija “WUDANG TAO“

Rytų kultūros sudija. Mūsų studija prieinama visiems – tiek vaikams, tiek senjorams. Užsiėmimai suskirstyti pagal amžiaus grupes: jaunimas, suaugusieji, šeima (vaikai su tėvais).

UAB „Acorus Calamus”

UAB „Acorus calamus” – aukštos kokybės vaistažolių produktų gamintoja, siūlanti itin platų vaistažolių produktų asortimentą, turinti Europos Sąjungoje galiojantį vaistų gamintojo sertifikatą, inovatyvi, taikanti savo veikloje naujausius mokslo pasiekimus bendrovė, kurioje gaminama plataus asortimento vaistažolių linija.

Įmonės veikla peraugo į modernią, kokybiškus ir saugius augalinės kilmės produktus gaminančią bendrovę.

Įmonės gaminama produkcija prekiaujama visose Lietuvos vaistinėse bei didžiausiuose mažmeninės prekybos tinkluose.

UAB „Active training”

Active Training mokykla sėkmingai vykdo asmeninių trenerių mokymus pagal aukščiausius europinius (EREPS) ir pasaulinius (ACE) standartus. Vykdo įvairius mokymus, organizuoja seminarus ir sporto renginius. Kartu dalyvauja įvairiuose bendruose projektuose su klasterio nariais.

UAB „Amžių linija”

Sporto klubas ir sveikatingumo centras „Linija“ dirba nuo 2000 metų. Sporto centras savo klientams siūlo platų paslaugų spektrą – grupinių treniruočių salės, treniruoklių salės, baseinai, pirtys, grožio salonas ir soliariumas. Taipogi klubas rūpinasi ir pateikia puikių pasiūlymų vaikams, mamoms prieš ir po gimdymo bei senjorams.

UAB „Anupriškių parkas”

Poilsio, pramogų ir verslo kompleksas „TonyResort“ įsikūręs gražioje Lietuvos vietoje – Anupriškių pušyne, netoli Trakų. Viešbučio kompleksas klientams siūlo aukštos kokybės apgyvendinimo, konferencijų, renginių organizavimo ir pramogų paslaugas.

UAB „Baltec CNC Technologies”

Pagrindinės UAB „Baltec CNC Technologies“ (BCT) veiklos yra dalinamos į du skirtingus sektorius:
 • Metalo apdirbimas (įmonė turi plačias technologines galimybes ir siūlo įvairias metalo apdirbimo paslaugas), precizinių mechaninių komponentų gamyba ir surinkimas;
 • Įvairių mokslinių tyrimų ir plėtros veiklos ir jų taikymas įvairių technologijų srityje, pavyzdžiui IT, WSN ir įterptosios sistemos sveikatingumo srityje.

UAB „Ekofrisa”

UAB “Ekofrisa” – viena iš pagrindinių kruopų gamintojų Baltijos šalyse. Įmonė gamina grikių, miežines, kvietines, perlines, žirnių kruopas. Kruopų gamybai reikalingą žaliavą įmonė perka iš Lietuvos ūkininkų, tai užtikrina aukščiausią kruopų kokybę. Net 82 proc. savo produkcijos UAB „Ekofrisa“ eksportuoja į įvairias pasaulio šalis: Latviją, Estiją, Vokietiją, Belgiją, Olandiją, Daniją, Prancūziją, Čekiją, Lenkiją, Graikiją, Ispaniją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Izraelį, Australiją, JAV, Skandinavijos šalis.


UAB „Ekofrisa“ superka ir ekologiškus grūdus bei gamina ekologiškas kruopas. VŠĮ „Ekoagros“ įmonei suteikė ekologiškų produktų perdirbimo įmonės statusą, leidžiantį gaminti ekologiškas kruopas, miltus ir gaminius iš grikių lukštų.

UAB „Elinta”

UAB Elinta- vieta, kurioje susijungia Elektronika ir Intelektas. Jau 27 metus įmonė siūlo technologjijas bei naujausius įvairius technologinius sprendimus savo klientams. Verslo strategija, paremta sudėtingų, vartotojams patogių automatizuotų valdymo sistemų sukūrimu. Aukštos kvalifikacijos specialistai visuomet pasirengę rasti individualius sprendimus bei pasiūlyti inovatyvias technologijas. Elinta gali pasiūlyti nuo projekto idėjos iki sistemos įdiegimo bei jos priežiūros.

UAB „Elintos matavimo sistemos”

UAB „Elintos matavimo sistemos“ teikia testavimo ir matavimo sprendimus ir priemones į rinką jau daugiau nei 10 metų. Pagrindiniai įmonės klientai yra įvairios laboratorijos, institutai, universitetai, įmonės, priežiūros ir komunalinių paslaugų įmonės. Organizacija nuolat gerina klientų aptarnavimą ir plečia matavimo įrangos asortimentą.

Klaster

UAB „Fitodenta”

2020 m. įsikūrusi įmonė – stratuolis, kuri veikia biotechnologijų srityje, dirba su natūralios kilmės biologinėmis medžiagomis, kurios plačiai naudojamos asmens higienoje, maiste, taip pat ir sveikatos priežiūroje. Įmonė po metų planuoja pristatyti odontologinio po-operacinio gydymo sistemos prototipą, siekiant produktų komercializavimo.

UAB „G Sportas”

„Maistas Sportui“ yra specializuotų, maisto papildų sportuojantiems bei aktyviai gyvenantiems žmonėms, parduotuvių tinklas Lietuvoje. „Maistas Sportui” verslo partneriai yra garsios, gerai žinomos ir patikimos maisto papildų gamintojos. Įmonė yra išskirtiniai atstovai Lietuvoje šių gamintojų: „Universal Nutrition“, „Nutrend“, „Scitec Nutrition“, „Vitargo“, „Planta Pol“, „Full Force“,„Sigma Sport“, „Sport Pharma“ ir kitų.

UAB „Impuls LTU”

Sveikatingumo sporto klubų tinklas Lietuvoje.

Veiklos kryptys:

 • Sveikatinimo programų diegimas įmonėms kartu su kitais klasterio nariais;
 • Sveikatinimo produktų moksliniai tyrimai ir kūrimas;
 • IMPULS sporto klubų valdymas.

UAB „Pikotera”

UAB „Pikotera” – tai įmonė užsiimanti elektronikos ir mechatronikos sistemų projektavimu. Klasterio bendrose veiklose šis naujas narys papildys klasterį savo žiniomis ir turimu kompetencijų bagažu, kuriant naujus sveikatos technologijų produktus, projektuojant jutiklių sistemas, belaidį duomenų perdavimą (Bluetooth 4, LoRa protokolais), programuojant mikrovaldiklius ir kuriant Windows aplinkos programas duomenims kaupti ir apdoroti.

UAB „SatiMed”

UAB „Satimet“ – biotechnologijų įmonė, gaminanti funkcinį maistą , maisto papildus, kosmetiką iš kanapių ekstraktų.

UAB „SDG grupė”

SDG (Saugaus darbo garantas) yra konsultacijų įmonė įkurta 2002 metais. Per dešimtmetį SDG tapo rinkos lydere Lietuvoje. Bendrovė turi 11 biurų didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Siekiant patenkinti klientų poreikius, įmonė nuolat kuria naujas paslaugas ir gerina savo darbuotojų kvalifikaciją. 2011 metais naujos verslo kryptys ir veikla įtakojo SDG grupės įkūrimą. Dabar SDG įmonių grupė yra sudaryta iš UAB „SDG grupė“, UAB „SDG“, UAB „SDG kodas“, VšĮ „Saugi Pradžia“ ir OÜ „Ohutu Töö Garant“ (Saugaus darbo garantas).

UAB „Vibramedica”

Kaune įsikūrusi sveikatinimo klinika „VibraMedica“. Klinikos filosofija – žiūrėti į žmogų kaip į visumą atrandant ligų bei negalavimų priežastis ir naudojant unikalias, mokslu pagrįstas technologijas, pašalinti susirgimų pasekmes. Panaudojant medicininius įrenginius bei technologijas, gydymo procesą klinika apjungia į vieną bendrą – diagnozavimo, sveikatinimo, treniravimosi, edukacinini procesą. Naudojama sveikatinimo technologijų visuma padeda grąžinti naturalų organizmo bei jo sistemų balansą, sumažinti arba visiškai pašalinti skausmą, nuraminti emocines įtampas, suteikti ramybės, jėgų, energijos bei pasitikėjimo savimi būseną.

UAB „Žali žali”

Sveiko ir gyvo maisto gamintojas.

Klaster

UAB „Kvalitetas”

Įmonė veikia ekologiško ir funkcinio maisto srityje, todėl siūlo platų asortimentą įvairių uogų, daržovių, sėklų ir žolelių pudrų. Visi Urbanfood gaminami produktai yra naturalūs, pilni vitaminų, netarastų skonių ir spalvų, o žaliavos perkamos iš vietinių Lietuvos ūkininkų.

UAB „Wiper Software“

UAB „Wiper Software“ – programavimo įmonė dirbanti su kibernetiniu saugumu įmonėms, namų vartotojams bei IT apsaugos sistemomis.

VšĮ „International Basketball University”

IBU yra institucija, kuri jungia lyderiaujančius ir pasaulyje pripažintus krepšinio ekspertus, dėka krepšinio profesionalų augimo ir jų viso žaidimo suvokimo derinami moksliniai tyrimai, praktika, švietimas ir patirtis.

Kaune įkurtas universitetas daug dėmesio skiria profesionalių krepšinio trenerių, vadybininkų ir vadovų ugdymui. IBU veiklą vysto visame pasaulyje, bet ypatingo pripažinimo sulaukė Azijos regione.

 

VšĮ „Robotikos mokykla”

Robotikos mokymai, užsiėmimai, renginiai ir įvairių projektų vykdymas.

Edukacinės programos moksleiviams ir studentams.