IRT

Digital technology cluster

Skaitmeninių technologijų klasteris įsteigtas 2017 metų pradžioje, siekiant suvienyti įmonių, dirbančių naujų mokymosi metodų kūrimo, kibernetinės saugos mokymų, interneto paslaugų, telekomunikacijų, naujų mokymosi technologijų ir IT sprendimų kūrimo, informacinių technologijų, mokslinių tyrimų, inovatyvios programinės įrangos sprendimų finansiniuose, procesų automatizavimo, IT saugumo, virtualios ar papildytos realybės ir kitose srityse bei susijusiuose veiklos sektoriuose jėgas. Tikslas –  kurti bendrus produktus Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse, didinti šių įmonių konkurencingumą, žinomumą, efektyvumą ir prieinamumą.

Klasteryje veikiančios 5 įmonės dirba naujų mokymosi technologijų kūrimo, kibernetinės saugos, naujos programinės įrangos kūrimo, inovatyvių spausdinimo technologijų, naujų IT ūkio priežiūros metodų vystymo, naujų virtualios realybės produktų kūrimo bei su tuo susijusiose srityse.

Klasterio įmonės kuria specializuotus programinius ir aparatūrinius sprendimus. Taikomos naujausios technologijos ir sprendimai, kurie iki tol dažnai būdavo tik prototipų fazėje. Kaip tipiški tokie sprendimų pavyzdžiai galėtų būti :

  • Susirinkimų valdymo programinė įranga, kuri įgalina vadovus ne tik identifikuoti susirinkimo metu prisiimtus įsipareigojimus, bet ir automatizuotai kontroliuoti jų įvykdymą, daryti tiek atskiro susirinkimo, tiek statistinės informacijos analizę realiu laiku iš bet kurios pasaulio vietos, naudojantis integruotu saugiu prisijungimu.
  • Konsoliduotos buhalterijos valdymo programinė įranga, kuri leidžia įmonių grupėms kontroliuoti finansinius srautus tarp įmonių, analizuoti tendencijas, identifikuoti problemas realiame laike ir automatizuotai jas šalinti, daryti prevenciją iš bet kurios pasaulio vietos, naudojantis integruotu saugiu prisijungimu.
  • VPN sprendimas Linux operacinės sistemos pagrindu, kuris leidžia saugiu ryšiu prisijungti prie bet kokios infrastruktūros, tokiu būdu leidžiant virtualizuoti išskaidytas infrastruktūras į vieną visumą (svarbu esant daug filialų arba turint nutolusių vartotojų).
  • Elektroninių paslaugų konstruktorius su galimybe institucijai kelių minučių intervale sukurti bet kokią elektroninę paslaugą ir pateikti ją į išorę (įtraukiant dokumentaciją, aprašymus ir apmokėjimo automatizavimą) iš bet kurios pasaulio vietos, naudojantis integruotu saugiu prisijungimu ir „elektroniniais valdžios vartais“.
  • Virtualios ir papildytos realybės sprendimai, kurie leidžia ruošti su didele rizika susijusius specialistus interaktyviai (pvz. aukštalipiai, suvirintojai, vairuotojai).
  • Lokalių paslaugų (programinės įrangos) perkėlimas į debesų kompiuteriją („cloud“) ir galimybės prisijungti paslaugų teikėjams ir gavėjams iš bet kurios pasaulio vietos integruotu saugiu ryšiu.
  • Rizikų valdymo automatizuota sistema, kuri palaiko išplėtimus ir pati automatiškai surenka duomenis realiu laiku, teikia ataskaitas ir analitinę informaciją pagal poreikį. Kasmetinę rizikų ataskaitą galima generuoti realiu laiku, pagal to momento ir statistinius duomenis iš bet kurios pasaulio vietos, naudojantis integruotu saugiu prisijungimu.
  • Rinkliavų automatizuota sistema, su integracija į Valstybinės Mokesčių Inspekcijos ar bet kokią kitą duomenų bazę, kuri prieinama realiu laiku iš bet kurios pasaulio vietos, naudojantis integruotu saugiu prisijungimu.

Koordinatorius

Skaitmeninių technologijų klasteris

tomas@towi.lt

+370 618 76154

https://www.dtcl.eu/


Nariai