Klasteris TOOLAS pasirašė bendradarbiavimo sutartį su latviais
Gruodį „InoLink“ projekte dalyvaujančio klasterio TOOLAS (buvęs VITEK) koordinatorius Visorių informacinių technologijų parkas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo su Latvijos elektros inžinerijos ir elektronikos pramonės asociacija (LETERA).
„Įvertinome, kad gerai papildome vienas kitą ir dirbdami kartu galime sutaupyti resursų. Planuojame fasilituoti mūsų narių tarpusavio bendradarbiavimą ir nors kolkas dar nesame nusitaikę į konkrečius kvietimus, galvojame apie galimus tarptautinius projektus, nes kaip partneriai nuveiktume daugiau“, – lūkesčiais dalinosi TOOLAS klasterio koordinatorė Rasa Gofman.
Susipažino Baltijos klasterių forumo metu
TOOLAS koordinatorė pasakojo, kad su LETERA kontaktus užmezgė šių metų gegužę Baltijos klasterių forumo 2018 metu, kur juos supažindino Latvijos ICT klasterio vadovė Aiga Irmeja.
„LETERA yra labai artima organizacija, apima daug pramonės įmonių. Po vizito į RIGA COMM spalį suvedėme porą inžinerinių įmonių ir kilo natūralus poreikis pasirašyti sutartį bendradarbiavimo palengvinimui“, – sakė R. Gofman.
Klasteris TOOLAS dirba lazerinių mikroapdirbimo technologijų srityje, o LETERA asociacijos narių tarpe yra narių, kurie gali šias technologijas taikyti ir toliau tirti artimoje gamybinei aplinkoje. Turėti partnerį kaimyninėje šalyje yra pravartu ir ieškant privataus finansavimo: kartais savam kieme pranašu nebūsi ir tenka idėjas išbandyti kitoje rinkoje.
„Šiemet pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija ir partnerių paieškos renginys Baltijos klasterių forumas padėjo pagrindą ne vienai partnerystei. Forumo sėkmė suteikė dar daugiau motyvacijos padaryti šį renginį tradiciniu. Galiu jau pasidalinti, kad antrasis Baltijos klasterių forumas įvyks 2019 metų kovo 19 d.“, – pasižymėti dieną kalendoriuje skatino „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.
Klasteris TOOLAS yra vienas iš 12-os Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) brandinamų klasterių. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.