13 gruodžio d., 2021

Klasterio iniciatyva atidaryta lietuviškų produktų parduotuvė „Maisto namukas“

Lietuvos maisto sektoriaus įmones ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės institutą vienijantis Nacionalinis maisto ūkio klasteris (NaMŪK) šį rudenį pateikė naujieną. Kad Lietuvoje gimstančios maisto inovacijos lengviau patektų ant kiekvieno stalo, jis atidarė lietuviškų augalinių produktų parduotuvę „Maisto namukas“.  

Parduotuvėje galima įsigyti klasterio NaMŪK narių produkcijos, pavyzdžiui supermaisto, saldumynų, funkcinių gėrimų. Tarp jų lietuvių jau pamėgti UAB „Mėlynė“ augalinių baltymų milteliai ir liofilizuoti produktai, UAB „Innofoods“ avižų gėrimas, UAB „Arbatologija“ kombuča, UAB „Eco extractum“ prieskoniniai aliejai, MB „Sultė“ obuolių sultys, pagardintos įvairiais vaisiais ir daržovėmis.  

Dirbdami su LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais bei taikydami naujausias maisto technologijas, klasterio nariai nuolat tobulina ne tik skonį, bet ir maistinę produkto vertę. Be to, didžiajai daliai „Maisto namukas“ lentynose esančios produkcijos naudojama tik iš Lietuvos ūkininkų superkama žaliava. 

Nors parduotuvė buvo klasterio iniciatyva, siekiama, kad jos asortimentas būtų kuo platesnis ir atitiktų vartotojų lūkesčius. Todėl joje prekiaujama ir klasteriui dar nepriklausančių mažųjų, tačiau požiūriu į sveikesnių produktų gamybą ir pagarba vartotojui artimų daugiausia augalinės kilmės maisto produktų gamintojų produkcija.  

„Maisto namukas“ atstovai tvirtina, kad prieš šventes Lietuvos gamintojų produkcija itin populiari ir kaip dovana artimiesiems bei verslo partneriams, ir kaip lauktuvės. Todėl gruodžio mėnesį „Maisto namukas“ keliauja po kalėdines muges Kaune bei Klaipėdoje. 

Šiuo metu vienintelė fizinė parduotuvė veikia Kaune, tačiau, reaguojant į 2020-ųjų išbandymus ir vartotojų elgsenos pokyčius, buvo nutarta skaitmenizuotis, tad lietuviškos augalinės produkcijos pirkėjai jau gali įsigyti ir elektroninėje parduotuvėje.  

Be to, neseniai paskelbtas kvietimas teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms teikimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“, klasterį paskatino pagalvoti apie fizinių parduotuvių tinklą – svarstoma prekybos vietas atidaryti ir Palangoje bei Vilniuje.  

Brandą ir meistriškumą patvirtinančia tarptautine bronzine žyma „Bronze label“ įvertintas klasteris Nacionalinis maisto ūkio klasteris įsteigtas 2006 m. Kauno rajone, Babtuose. Koncentruodamas žmogiškus, finansinius, organizacinius, infrastruktūrinius bei technologinius išteklius, jis padeda Lietuvos įmonėms užimti rinkos nišas, įgyti reikalingus įgūdžius ir naujas žinias bei sudaro galimybę tapti konkurencingais rinkos dalyviais.  

Nuo 2016 m. NaMŪK dalyvauja „InoLink“ projekte, kurį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis 


Kitos naujienos

27 birželio d., 2022

Bauhauzo festivalis Belgijoje: nauji kontaktai ir atšvęsta lietuvių pergalė

Birželio 9-12 d. Briuselyje vyko pirmasis Europos Komisijos organizuojamas festivalis „The New European Bauhaus”. Jis apjungė visą aibę virtualiai ir…

21 birželio d., 2022

Kviečiame į informacinį renginį pramonės 2030 tema

Kviečiame liepos 13d. Lietuvos įmones ir klasterius dalyvauti informaciniame renginyje „PRAMONĖ 2030: kaip įlipti į nuvažiuojantį traukinį?“. Žaliasis kursas, pramonės…

20 birželio d., 2022

Žiedinės ekonomikos principai jau taikomi ir maisto technologijoje, ir medžiagų inžinerijoje

Žiedinės ekonomikos principai taikomi ir maisto technologijoje, ir medžiagų inžinerijoje Birželio 16 d. Vilniuje vykusiame renginyje „Žiedinės ekonomikos principų taikymas…

10 birželio d., 2022

Kviečiame į renginį žiedinės ekonomikos maisto pramonėje tema

Nacionalinis maisto ūkio klasteris (NaMūk) kartu su Food Technologies Digitalization LT (FTD LT) bendradarbiaudami su MITA kviečia visus birželio 16…