23 balandžio d., 2013

Klasteriams atsiveria naujos tarptautinės partnerystės galimybės

Balandžio 9-10 d. Kopenhagoje, Danijoje, vyko viena didžiausių Baltijos jūros regione tarptautinių klasterių konferencija bei kontaktų mugė, kurioje dalyvavo Lietuvos klasterių atstovai, taip pat ekspertai konsultantai iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir Lietuvos inovacijų centro (LIC). Renginys subūrė daugiau kaip 140 dalyvių iš Skandinavijos, Baltijos šalių, taip pat Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Belgijos ir kitų, suorganizuota daugiau kaip 200 verslo susitikimų.

Geriausi Europoje klasterių vadovai, tokie kaip Micael Gustafsson iš IT srities klasterio „Cluster 55” (2012 m. geriausias klasterių vadovas), pristatė klasterių kūrimosi ir vystymo sėkmių ir nesėkmių istorijas, pagrindinius žingsnius, kurie padeda išvengti esminių klaidų. Konferencijoje buvo vystomas dialogas tarp klasterių, aptariamos finansavimo galimybės pagal naują ES programą Horizontas 2020, dalinamasi idėjomis naujiems projektams.

Gabija Skučaitė, asociacijos „Naujos kartos mokslo ir verslo klasterio“ prezidentė, taip pat dalyvavusi renginyje teigė, kad užsienio pranešėjų suteikta informacija ir perduota patirtis buvo vertinga. „Tokie renginiai labai reikalingi Lietuvos klasteriams, ieškantiems tarptautinio bendradarbiavimo, naujų finansavimo galimybių bei norintiems panaudoti Europos klasterių patirtį savo veikloje“, – įspūdžiais dalinosi G.Skučaitė.

Konferencijos metu buvo ieškoma tarptautinių partnerių ir bendradarbiavimo galimybių išreiškusiems susidomėjimą klasteriams ir įmonėms: UAB „Altechna“, UAB „E-verslo klasteris“, UAB „Elinit“, LITEK klasteris, UAB „No Magic Europe“, PanBaltic klasteriui, UAB „Santaviltė“, Kamieninių ląstelių ir
regeneracinės medicinos inovacijų klasteriui, UAB „Ternita“ ir kitiems. Užsienio partneriams buvo pristatytas Lietuvos mokslinių tyrimų potencialas, verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybės.

Renginio metu didelis dėmesys skirtasBaltijos jūros regiono programos „BSR Stars“ naujai finansavimo priemonei – „Inovacijų ekspresas“. Ji skirta paskatinti šio regiono įmonių tinklus ir klasterius bendradarbiauti kuriant inovacijas. „Inovacijų eksprese“ dalyvauja ir finansavimą numato skirti Lietuva, Danija, Suomija, Islandija, Norvegija ir Švedija.


Kitos naujienos

15 birželio d., 2021

Lietuvoje įkurtas pirmasis blockchain kompetencijų centras

2021 m. birželio 15 dieną, BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasterio iniciatyva įkurtas pirmasis Lietuvos blockchain kompetencijų centras „Blockchain…

03 birželio d., 2021

Verslo klasteriai – svarbi pagalba įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę

Lietuvoje veikiančių klasterių stebėsenos eiga – vienas iš praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos klasterių politikos formavimo darbo grupės posėdyje aptartų klausimų….

31 gegužės d., 2021

Socialinių inovacijų klasteris gaivina Augustinų vienuolyno kompleksą

Tarp daugiau kaip penkiasdešimties aktyvių Lietuvos klasterių yra vienas, kuriame prioritetiškai siekiama generuoti socialinę-ekonominę vertę. Vos prieš metus įkurtas Lietuvos…

26 gegužės d., 2021

Ketvirtoji ar jau penktoji pramonės revoliucija – kaip neatsilikti?

Skaitmeninės strategijos permąstymas ir Pramonė 4.0 pritaikymas savo įmonėje – nauda reikšminga, tačiau kelias į ją atrodo didelis. Kokybės gerinimas,…