09 balandžio d., 2020

Iš klasterių bendradarbiavimo gimė socialinė iniciatyva COVID-19 prevencijai

„InoLink“ projekte dalyvaujančių Vilniaus kino klasterio (VKK) ir klasterio TOOLAS partnerystės rezultatas – koronaviruso prevencijai skirtas informacinis filmukas. Kūrėjai pasakoja, kaip gimė ši socialinė iniciatyva, ir kviečia filmuku dalintis su tais, kurie jums rūpi!

Rasa Gofman,  klasterio TOOLAS koordinatorė, jau anksčiau „InoLink“ renginiuose buvo susipažinusi su Vilniaus kino klasterio įmonių veikla, tad kai kilo idėja dėl turinio jau vystomai informacijos apie COVID-19 kaupimo sistemai, ja pasidalino su VKK koordinatoriumi Romanu Matuliu ir sulaukė palaikymo. Anot jų, ne visi atidžiai seka naujienas ir laikosi medikų rekomendacijų – tai, kas vieniems savaime suprantama, kitiems gali būti visiškai naujiena. Būtent tokiai auditorijai ir nutarta paruošti animuotas rekomendacijas – žmonėms, kurių jos dar nepasiekė ir kurie vis dar planuoja artėjančių švenčių proga lankyti artimuosius.

Į kvietimą neatlygintinai dalyvauti iniciatyvoje atsiliepė visas būrys pilietiškai nusiteikusių kūrėjų: prodiuserė JustėMichailinaitė, scenarijaus autorius Vykintas Labanauskas, režisierius Meinardas Valkevičius, iliustracijų autorė Karyna Kavalenka, MEINART animacijos studija ir animatoriai Rimantas Laskauskas, Žiedė Matonytė bei Sigitas Mikūta, filmuko „balsas“ Jokūbas Bareikis ir garso studija „Dropaudio“.

MEINART animacijos studijos vadovas, režisierius Meinardas Valkevičius įsitikinęs, kad dabar Lietuvai ypač reikia žmonių, kurie imasi iniciatyvos: „Šiuo metu dėl ribojimų filmuoti reklamų neįmanoma, bet animaciją galima saugiai kurti namuose, tad suvieniję talentus nutarėme sukurti visą seriją animacinių filmukų su namuose izoliuotu herojumi“. Kūrybinis procesas vyko nuotoliniu būdu ne tik dėl Lietuvoje paskelbto karantino – scenarijaus autorius Vykintas karantino paskelbimo metu buvo išvykęs, tad nutarė nebesiblaškyti ir saugiai pralaukti Prahoje, Čekijoje.

Diskutuodami, kaip žmonės jaučiasi tiek laiko leisdami namuose, kūrėjai nusprendė papasakoti, kad namuose tikrai yra ką veikti. Reaguodami į aktualijas jie norėjo akcentuoti, kaip svarbu Velykų savaitgalį likti namuose, o ne važiuoti lankyti giminių. Tuomet ir gimė idėja pirmajame filmuke parodyti kiaušinių sudaužimą vaizdo skambučio metu: „Jei ji kilo keliems komandos nariams, tikime, kad bus artima ir žiūrovui“, – sako režisierius.

Po šimtų iliustracijos variantų per rekordiškai trumpą laiką animacijos studijos komandai pavyko suanimuoti, o garso studijai – pritaikyti muziką, sudėti garso efektus bei sujungti aktoriaus Jokūbo Bareikio įgarsintą tekstą. „Klipo gamyba mums tapo savotišku laiko praleidimu karantino metu. Kaip ir ryškus filmuko herojus, siekiame atkreipti dėmesį, kad tik nuo mūsų visų priklauso, kaip gyvensime rytoj“ – profesionalų darbo rezultatu džiaugiasi M. Valkevičius.

 

Kūrybinės komandos dėka pirmasis iš planuojamų aštuonių filmukų buvo sukurtas vos per 10 dienų. Kaip sako patys kūrėjai, įtemptai dirbant pirmyn vedė geranoriškumas, kava ir humoras. Beje, kad aiškiai parodytų pačius aktualiausius veiksmus, kuriais prie pandemijos suvaldymo gali prisidėti kiekvienas žmogus, kūrėjai konsultavosi ir su Vilniaus universiteto profesoriumi Vytautu Kasiulevičiumi, kuriam dėkoja už skirtą laiką.

Nuo 2017 metų „InoLink“ projekto veiklose dalyvaujantis Vilniaus kino klasteris – vienas iš 8 Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamų klasterių, kuriems įteiktos jų brandą ir meistriškumą liudijančios bronzinės žymos. Klasteris TOOLAS prie projekto prisijungė metais vėliau. Anot projekto vadovės Jolitos Razumienės, vienas iš inovacijų tinklaveikos skatinimo ir plėtros projekto tikslų – tarpsektorinis klasterių bendradarbiavimas, tad pandemijos akivaizdoje gimusios iniciatyvos rezultatas ne tik naudingas visuomenei, bet ir puikus partnerystės pavyzdys kitiems klasteriams.

„InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru vykdo nuo 2016 m. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Daugiau aktualios informacijos apie projektą rasite jo svetainėje www.klaster.lt.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…