27 rugsėjo d., 2022

Europos klasterių konferencija: intensyvi tinklaveika, naudingos žinios ir atšvęsta pergalė

Rugsėjo 26-27 d. Prahoje įvyko didžiausias Europos klasterių bendruomenės renginys – Europos klasterių konferencija 2022. Aštuntą kartą organizuojamoje konferencijoje aktyviai dalyvavo InoLink ir Lietuvos klasterių atstovai, Lietuvos klasterių tinklo vadovai.

„Šiemet pagrindinė konferencijos tema sukosi apie dvigubą transformaciją – žaliojo kurso ir skaitmenizavimo įgyvendinimą. Naujausia ES Pramonės strategija šioje srityje numato svarbų vaidmenį klasteriams, todėl diskutuota apie klasterių galimybes prisidėti ir skatinti reikalingus pokyčius įvairiuose pramonės ekosistemos lygmenyse”, – sakė Lietuvos klasteriams skirto projekto InoLink vadovas Pranas Senapėdis.

Lietuvos atstovai buvo matomi visur

Dviejų dienų renginys susidėjo iš konferencijos, gyvai ir virtualiai vykusių tinklaveikos sesijų, apsilankymų Čekijos klasteriuose, parodos bei apdovanojimų. Tinklaveikos sesijose naujų kontaktų ieškojo visas būrys klasterių iš Lietuvos: TOOLAS, Agrifood Lithuania DIH, Smart Food klasteris, LITEK, Inovatyvios gamybos klasteris, FTD LT, Prefab LT, NaMŪK ir kt.

Konferencijos metu ant scenos taip pat galima buvo išgirsti Lietuvos atstovus. Giedrius Bagušinskas pristatinėjo Lietuvos klasterių tinklą, Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė dalyvavo debatuose apie besivystančių klasterių poreikius ir brandžių klasterių politiką, Mantas Vilys dalyvavo diskusijoje apie ES tiekimo grandines ir paramą Ukrainai.

„Kvietimas dalyvauti tokio aukšto rango renginyje Lietuvos atstovams yra kelerių metų įdirbio rezultatas. InoLink projekto tikslas yra visokeriopai paskatinti Lietuvos klasterių bendruomenę įsilieti į tarptautinius vandenis, nes turime ir talentų, ir ką parodyti. Mūsų komandos raginimų dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, projektuose ir programose prireikia vis rečiau, kas tikrai džiugina”, – dalinosi P. Senapėdis.

Šių metų konferencija buvo ypatinga ir dar vienu aspektu. Prestižiškiausią geriausios Europos klasterio koordinatorės apdovanojimą pelnė Agrifood Lithuania DIH ir Lietuvos klasterių tvadovė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Apie InoLink ir vykdomas veiklas

Inovacijų agentūros koordinuojamas ir kartu su partneriu Lietuvos inovacijų centru (LIC) įgyvendinamas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Projekto tikslui pasiekti atrinkti apie 30 Lietuvos klasterių, kuriems organizuojamos brandinimo sesijos, informaciniai ir partnerių paieškos renginiai, teikiamos tikslinės  ekspertinės  konsultacijos  klasterių  plėtros  ir  augimo  klausimais, partnerių paieškos Lietuvoje ir užsienyje paslaugos, konsultacijos dėl naujų tarptautinių narių įtraukimo į klasterius bei Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų įsitraukimo į užsienyje veikiančius klasterius.

Projekto rėmuose taip pat atliktos trys Lietuvos klasterizacijos studijos, sukurtas Lietuvos klasterių žemėlapis, teikiama informacija ir konsultacijos klasterių tarptautinio sertifikavimo klausimais, administruojama specializuota klasteriams skirta svetainė klaster.lt ir kt.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…