11 vasario d., 2022

Eksporto rizikų suvaldymas: misija įmanoma?

Kadangi eksportas yra neatsiejamas nuo rizikų, kurių negali išvengti nei vienas verslas, kovo 9 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti informaciniame renginyje „Eksporto rizikų valdymas ir atsparumo išorės veiksniams didinimas“.

Atsigaunant išorės paklausai Lietuvos eksportas augo. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 m. sausį–lapkritį prekių eksportuota už 31,16 mlrd. eurų. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2020-aisiais, tai yra 19,9% daugiau.

Eksporto padidėjimą praėjusių sausį–lapkritį lėmė išaugę naftos produktų, baldų, antžeminio transporto priemonių pardavimai užsienyje. Iš viso lietuviškos kilmės prekių eksporto apimtys išaugo 39,6%. Pagrindinės Lietuvos eksporto šalys pernai buvo Rusija (10,8%), Latvija (9,4%), Vokietija (8,3%), Lenkija (7,7%) ir JAV (6,2%).

Planuojama, kad šiemet ekonomikos plėtrą ir eksporto apimtis ribos sankcijų Baltarusijai poveikis. Bus juntami ir įtampos santykiuose su Kinija padariniai.

Kovo 9 d. klasterius ir juose dalyvaujančias eksportuojančias ar eksporto plėtrą planuojančias Lietuvos įmones MITA kviečia dalyvauti Vilniuje vyksiančiame informaciniame renginyje „Eksporto rizikų valdymas ir atsparumo išorės veiksniams didinimas“. Jo metu bus apžvelgta Lietuvos eksporto rinkų situacija, šiuo metu Lietuvos verslams aktualios rizikos ir aspektai, į ką atkreipti dėmesį peržiūrint eksporto strategiją. Taip pat bus pristatyta eksporto plėtros iniciatyvų paramai skirta Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonė „Naujos galimybės LT“.

Renginyje dalyvaus komunikacijos agentūros „Brandonomika“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė,  UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) Vyresnysis investicijų analitikas Vytautas Andriuškevičius, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos vadovas Giedrius Bagušinskas ir Lietuvos Respublikos komercijos atašė Suomijos Respublikoje Audrius Masiulionis.

Be to, renginio dalyviai turės progą išgirsti panelinę diskusiją, kurios metu apie Pietų Korėjoje atsiveriančias galimybes diskutuos femtosekundinius lazerius ir parametrinius optinius generatorius gaminančios UAB „Light Conversion“vadovas Martynas Barkauskas, genų redagavimo įrankius kuriančio startuolio „CasZyme“ vadovė Monika Paulė, „Teltonika“ įmonių grupės pardavimų plėtros vadovas Tadas Kairys ir „Versli Lietuva“ Eksporto departamento direktorė Rasa Uždavinytė. Diskusiją moderuos Komercijos atašė Kinijos Liaudies Respublikoje, Korėjos Respublikai, Mongolijai ir Vietnamo Socialistinei Respublikai Andrius Sankauskas.

Renginys nemokamas, bet registracija būtina. Daugiau informacijos ir renginio programą rasite čia.

Renginys vyks gyvai Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko bendradarbystės erdvėje „Work’inn“ (Saulėtekio al. 15, Vilnius). Pasikeitus su pandemija susijusiems ribojimams, renginys gali būti perkeltas į virtualią erdvę. Apie tai visi užsiregistravusieji bus informuoti registracijoje nurodytu el. paštu.

Renginį organizuoja projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“ komanda. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.Projekto partneris Lietuvos inovacijų centras.

 


Kitos naujienos

02 gegužės d., 2022

Ką Lietuvoje nutarė Europos klasterių lyderiai?

Dėl karo Ukrainoje įvykę geopolitiniai pokyčiai pastūmėjo verslus permąstyti savo strategijas ir verslo modelius bei privertė tiek pertvarkyti esamas tiekimo…

20 balandžio d., 2022

Prisidėkite prie siekių skatinti Lietuvos pramonės skaitmenizavimą: apklausa

Spartesnis Lietuvos pramonės skaitmenizavimas gali padėti šalies įmonėms tapti dar konkurencingesnėmis pasaulinėse rinkose. Norėdami rasti atsakymus į klausimus, kaip ir…

14 balandžio d., 2022

Kviečiame į Clusters Meet Regions sesiją Vilniuje

ES įmonės šiuo metu susiduria su daugybe iššūkių, kurie kyla dėl pandemijos ir geopolitinės situacijos. Dažnu atveju įmonėms tenka pertvarkyti…

29 kovo d., 2022

Lietuvos švariųjų technologijų klasteris iš Londono grįžo ne tuščiomis

Kovo 22-23 d. Londone vyko Ecosystem Exchange:Greentech renginys, kurį organizavo Britanijos ambasados Baltijos ir Skandinavijos šalyse kartu su Švedijos prekybos…