29 kovo d., 2021

EIT FOOD centras Lietuvoje kviečia registruotis į tarptautines programas

2020 m. Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro apžvalgoje išskirtas kaip vienas iš dviejų gerosios praktikos sektorinių skaitmeninių inovacijos centrų pavyzdžių visoje Europoje, kovo mėnesį skaitmeinių inovacijų centras „AgriFood Lithuania DIH“ tapo „EIT Food“ centru Lietuvoje. „EIT Food“ yra pirmaujanti maisto inovacijų iniciatyva Europos Sąjungoje, siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visame žemyne. Tai prestižiškiausia tokio tipo organizacija ES, o jos tinklas jungia centrus visame kontinente.

„AgriFood Lithuania DIH veikla Lietuvos agromaisto ekosistemoje atkreipė mūsų dėmesį jau anksčiau. Šio skaitmeninio inovacijų centro rengiamas „Agromaisto forumas“ bei hakatonas pritraukia daugybę žvilgsnių iš visos Europos. Šįmet sulaukėme išties nemažai paraiškų iš organizacijų, norinčių tapti „EIT Food“ centru Lietuvoje. Tačiau atidžiai įvertinus visas paraiškas tikime, kad „AgriFood Lithuania DIH“ pasiūlyti planai ir veiklos geriausiai atitinka „EIT Food“ viziją ir misiją įgalinti inovacijas, verslą ir mokslą transformuoti maisto sistemą visoje vertės grandinėje nuo lauko iki stalo. Tai yra puiki galimybė agromaisto sektoriaus bendruomenei nuo sprendimų priėmėjų iki ūkininkų bei inovatorių aktyviau įsitraukti į tarptautines iniciatyvas, plėsti savo žinias, tinklaveiką bei įgyvendinti pokyčius, kuriančius pažangią ir tvarią ekosistemą Lietuvoje bei Europoje“, – teigė konsorciumo „EIT Food“ vadovė ir „EIT Food CLC North-East” direktorė Marja-Liisa Meurice.

Bus siekiama aktyvesnio bendruomenės įtraukimo

„EIT Food“ bendruomenę sudaro ypatingai plati mokslo centrų, verslo inovatorių ir startuolių iš visos Europos bendruomenė. Tarp jų tokie žinomi vardai kaip „Siemens“, „Valio“ ar Kembridžo universitetas. Ši ES puikiai žinoma iniciatyva ypatingą dėmesį skiria edukacinėms programoms ir inovacijoms, skirtoms vystyti tvarų žemės ūkį ir akvakultūrą, skaitmeninį maisto grandinės atsekamumą, žiedines maisto sistemas bei alternatyviuosius baltymus.

Centro atstovai Lietuvoje sieks aktyviai įtraukti žemės ūkio ir maisto sektoriaus bendruomenę į daugybę šio centro vykdomų programų, kurios suteikia išskirtines galimybes ne tik kurti, tobulinti ir diegti pažangias inovacijas ir naujus technologinius sprendimus, bet ir tobulėti mokymų metu. Įvairios tobulėjimo iniciatyvos yra pritaikytos tiek studentams ar absolventams, tiek ir sprendimų priėmėjams bei viešojo sektoriaus darbuotojams. Mokymuose, skirtuose politikos formuotojams, yra dalyvavęs ne vienos ES valstybės ministras. Programoje jau sutiko dalyvauti ir ne vienas Lietuvos viešojo sektoriaus atstovas.

Aktualios programos 

  • RIS Stipendija. Ši 3–6 mėnesių trukmės stažuotė yra skirta įvairių sričių absolventams, magistrantams, doktorantams bei neseniai doktorantūros studijas pabaigusiems jauniesiems mokslininkams, norintiems įgyti profesionalių žinių bei atrasti darbo galimybes agromaisto sektoriuje. Praktikos metu dalyviai ugdo kritinio ir kūrybinio mąstymo kompetencijas, sprendžia realias įmonių problemas, gauna nuolatinę ekspertų paramą, praplečia tarptautinių pažinčių ratą. Stažuotės metu yra mokama 1 350 eurų dydžio stipendija. Registracija vykdoma iki balandžio 12 d.
  • Programa „EIT Jumpstarter“. Ši programa yra skirta ankstyvosios stadijos inovatoriams, norintiems išbandyti savo idėjos koncepciją, patobulinti verslo planą bei pristatyti kuriamą produktą potencialiems investuotojams iš viso pasaulio. Programoje gali dalyvauti studentai, mokslininkai, tyrėjai ar verslininkai. Svarbiausia, kad siūlomas sprendimas būtų skirtas vienai iš šių sričių: žemės ūkio, sveikatos apsaugos, miesto mobilumo didinimo arba energijos, žaliavų ir gamybos pramonei. Geriausios idėjos turės galimybę laimėti iki 10 000 eurų, taip pat visi dalyviai sulauks aukščiausio lygio ekspertų paramos bei tobulins savo žinias apie verslo modelius, organizacijos valdymo dizainą, savęs pateikimą bei išmoks pasirengti profesionalų įmonės kelrodį ir įėjimo į rinką strategiją. Registracija vykdoma iki balandžio 16 d.
  • Programa „Team up“. Ši programa yra skirta visiems jauniesiems inovatoriams, norintiems sukurti ir rinkai pasiūlyti sprendimus, kurie galėtų padaryti reikšmingą poveikį agromaisto sektoriui. Pagrindinis programos tikslas – padėti startuoliams atrasti bendrasteigėjus, padėsiančius siūlomai idėjai komercializuotis rinkoje. Programos dalyviai sulauks pasaulinio lygio mokymų sesijų, tarptautinių ekspertų palaikymo ir patarimų, turės plačias tinklaveikos galimybes. Atrinkti startuoliai pirmuosius tris programos mėnesius gaus užtikrintą 2 000 eurų stipendiją, taip pat turės galimybę pretenduoti į tolimesnį finansinį palaikymą. Registracija vykdoma iki balandžio 18 d.
  • Programa „Test Farms“. Ši programa yra skirta visiems jauniesiems inovatoriams, kurie norėtų išmėginti savo kuriamą sprendimą realiomis sąlygomis – tikrame ūkyje! Atrinkti startuoliai turės galimybę ne tik validuoti technologiją realiomis sąlygomis, bet ir sulauks iki 3 000 eurų paramos iš organizatorių. Registracija vykdoma iki balandžio 30 d.

Visi, svarstantys dalyvauti vienoje ar net keliose iš šių programų, kviečiami susisiekti su „AgriFood Lithuania DIH“ komanda.

 


Kitos naujienos

15 birželio d., 2021

Lietuvoje įkurtas pirmasis blockchain kompetencijų centras

2021 m. birželio 15 dieną, BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasterio iniciatyva įkurtas pirmasis Lietuvos blockchain kompetencijų centras „Blockchain…

03 birželio d., 2021

Verslo klasteriai – svarbi pagalba įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę

Lietuvoje veikiančių klasterių stebėsenos eiga – vienas iš praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos klasterių politikos formavimo darbo grupės posėdyje aptartų klausimų….

31 gegužės d., 2021

Socialinių inovacijų klasteris gaivina Augustinų vienuolyno kompleksą

Tarp daugiau kaip penkiasdešimties aktyvių Lietuvos klasterių yra vienas, kuriame prioritetiškai siekiama generuoti socialinę-ekonominę vertę. Vos prieš metus įkurtas Lietuvos…

26 gegužės d., 2021

Ketvirtoji ar jau penktoji pramonės revoliucija – kaip neatsilikti?

Skaitmeninės strategijos permąstymas ir Pramonė 4.0 pritaikymas savo įmonėje – nauda reikšminga, tačiau kelias į ją atrodo didelis. Kokybės gerinimas,…