26 rugsėjo d., 2017

Devyni Lietuvos klasteriai šturmavo svarbiausią tarptautinį renginį

Konferencijos dalyviai, MITA nuotr.

Š. m. rugsėjo 21-22 d. Vokietijoje įvyko 5-oji BSR Stars inicijuojama tarptautinė klasterių kontaktų mugė-konferencija. Šiemet čia susirinko daugiau nei 180 klasterių iš kurių 9 atstovavo Lietuvai. Intensyvus susitikimų grafikas ir kontaktų mezgimas neformalioje aplinkoje nenuėjo veltui: Lietuvos klasteriai grįžo ne tik su žodiniais bendradarbiavimo susitarimais, bet ir pasirašytomis sutartimis dėl bendrų veiklų vykdymo.

Kam dalyvauti apsimoka?

Organizatoriai skaičiuoja, kad šiemet konferencijoje dalyvavo rekordinis skaičius klasterių atstovų iš 30 skirtingų šalių. Per dvi renginio dienas surengti keliolika praktinių seminarų, sesijų ir net 600 susitikimų kontaktų mugėje.

„Nebe pirmus metus organizuojama konferencija yra bene svarbiausias ir didžiausias renginys Europoje, skirtas klasterių bendradarbiavimui. Čia sukuriamos puikios sąlygos susirasti tarptautinių projektų partnerius, plėsti MVĮ tarptautiškumą, vystyti tarpregionines ir tarpsektorines inovacijas. Nors pirminis renginio tikslas buvo paskatinti paraiškas pagal priemonę „Inovacijų ekspresas“, tačiau penkerių metų praktika parodė, kad dalyviai tik šia priemone neapsiriboja“, – renginį komentavo MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra) kartu su LIC (Lietuvos inovacijų centras) įgyvendinamo „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.

Stiprėjant Lietuvos klasteriams, jie vis dažniau dairosi partnerių ar net naujų klasterio narių iš užsienio. Tiek pernai, tiek šiemet jiems puikiai sekėsi megzti partnerystes būtent šiame renginyje. „Šįmet Lietuvos klasteriai buvo ypač gerai pasiruošę save prisistatyti – jaučiasi įdirbis ir patirtis. Mano žiniomis bent du klasteriai, t.y. Lietuvos plastikų klasteris ir iVita, pasirašė susitarimus dėl bendros veiklos vykdymo su partneriais dar renginio metu. Kokiais projektais virs šie ir kiti žodiniai susitarimai – bus matyti galbūt jau visai netrukus“, – įspūdžiais iš Štutgarto mieste vykusio renginio dalinosi „InoLink“ klasterių plėtros koordinatorė Jolanta Aviženytė.

Anot jos, klasteriams naudinga ne tik tarptautinė kontaktų mugė: praktinių seminarų ir sesijų metu klasteriai ieškojo bendrų veiklos sąlyčio taškų, keitėsi žiniomis, buvo gryninamos idėjos dėl strateginių tarpsektorinių inovacijų, strateginių veiklos krypčių.

Renginys – sėkmės istorijų šaltinis

Šiemet visi renginio dalyviai galėjo programoje susipažinti su keliomis sėkmės istorijomis, gimusiomis būtent BSR Stars klasterių konferencijoje – kontaktų mugėje. Prie vienos iš jų prisidėjo ir lietuviai.

Pernai metais vykusiame renginyje buvo įkurtas pirmasis tinklas, vienijantis Rytų Europos maisto klasterius, kuriančius sveiką ir funkcionalų maistą. Šios naujos platformos nariais yra Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos klasteriai. „Idėja gimė Rygoje, BSR Stars praktinio seminaro, skirto tarptautiškumo plėtrai, metu. Po to mes šią idėją pradėjome detaliau plėtoti ir jau kitos tarptautinės BSR Stars konferencijos metu, Varšuvoje, buvo pasirašyti bendradarbiavimo susitartimai tarp Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos klasterių“, pasakojo Katarzyna Kowalska, viena iš Unimos tinklo įkūrėjų.

Išlaidas kompensavo MITA

Lietuvos verslo atstovų dalyvavimą partnerių paieškų misijose užsienyje remia Ūkio ministerija ir MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra). Dalyviams finansuojamos kelionių išlaidos į konferencijas, kontaktų muges, įvairius partnerystės renginius Baltijos jūros regiono ir kitose valstybėse.

Konkurso būdu finansavimą gavo ir dalyvauti 5-ojoje tarptautinėje klasterių kontaktų mugėje-konferencijoje buvo atrinkti net 7 klasteriai iš Lietuvos: Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (klasteris SMART FOOD); iVita Sveikatingumo klasteris, Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija „LAuGEA“, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA (Lietuvos plastikų klasteris) , Užupio kūrybinis klasteris, Lietuvos spaustuvininkų asociacija LISPA, VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ (LITEK klasteris).

Ketinantys dalyvauti šioje BSR Stars 6-ojoje konferencijoje kitais metais, turėtų nepraleisti progos gauti finansavimą. Sekite informaciją dėl kvietimo dalyvauti šioje ir kitose partnerių paieškos misijose klaster.lt, susisiekite su MITA ir LIC klasterių plėtros koordinatoriais, kurių konsultacijos yra nemokamos.

Dauguma 5-ojoje tarptautinėje klasterių konferencijoje-kontaktų mugėje dalyvavusių klasterių yra tarp keturiolikos „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) projekte brandinamų klasterių. Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamo ir pernai liepą prasidėjusio projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…