13 vasario d., 2013

Biržuose įsteigtas pirmasis Lietuvoje turizmo Klasteris

Klasterio steigimo iniciatoriai – Biržų rajono savivaldybė ir VŠį „Versli Lietuva“. Klasterio kūrimo pradžioje, pirminiuose susitikimuose dalyvavo nemažai Biržų rajono verslininkų, tačiau tapti klasterio nariais ir vykdyti bendrą veiklą panoro 12 verslo atstovų, kurie tiki idėja ir bendru tikslu.

Pagrindiniai šio Biržų turizmo klasterio tikslai yra iki 2015 metų du kartus padidinti turistų srautą (lyginant su 2012 m.) ir sukurti bei pateikti vartotojams patrauklius paslaugų paketus, skirtus moksleiviams, draugų grupėms, darbo kolektyvams, organizuojant verslo seminarus ar konferencijas, teikiant išskirtines laisvalaikio pramogas ir pažintinio turizmo paslaugas.

Klasteryje dalyvaujančios įmonės kurs bendrą rinkodarą, ruoš, platins spausdintą reklaminę medžiagą, skelbs informaciją internete, kartu dalyvaus turizmo parodose Lietuvoje ir Latvijoje. Šie veiksmai leis žymiai sumažinti vienam dalyviui tenkančią rinkodarai skiriamų lėšų dalį, užtikrinti bei palaikyti paslaugų kokybę, padidinti turistų srautą, o telkiantis bendram tikslui tapti labiau matomiems bei girdimiems.

Šiuo metu jau yra sukurta 15 paslaugų paketų, kurie turėtų tenktinti įvairių pramogų, įdomaus laisvalaikio praleidimo būdo ištroškusių klientų poreikius. Paslaugų kompleksą bus galima pasirinkti Iš vienų rankų, už patrauklią kainą bei taip sutaupant laiko paieškai.

Ir kuo Biržai yra ir gali būti patrauklūs? Tai -unikalus Lietuvoje kraštovaizdis su gausiomis smegduobėmis – karstinėmis įgriuvomis, atsiradusiomis vandeniui išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus, tai gilias senas aludarystės tradicijas turinčio alaus daryklos, dirbtinis Širvėnos ežeras, patvenktas dar XVI a. pabaigoje (seniausias Lietuvos tvenkinys), Biržų pilis. Jums bus pasiūlyta ir galėsite aplankyti karstines įgriuvas Biržų regioniniame parke, aplankyti Biržų pilies muziejų, paplaukioti baidarėmis, pažaisti gamtoje originalų žaidimą „Montebolą“, kurį išrado biržiečiai, susipažinsite su alaus virimo tradicijomis, pamatysite, kaip verdamas biržietiškas alus, degustuosite įvairiausių rūšių alaus, paskanausite ekologinio avių ūkio gaminamų pieno, mėsos produktų, o jeigu nuspręsite atvykti kelioms dienoms ir ilgiau, gausite nakvynę kaimo turizmo sodybose arba viešbutyje.

VšĮ „Versli Lietuva“ klasterių plėtros koordinatorius Darius Lasionis aktyviai dalyvavo inicijuojant ir formuojant Biržų turizmo klasterį, dalyvaudamas bendruose iniciatyvinės narių grupės sustikimuose, padėdamas išsigryninti galimą naudą būsimiems klasterio nariams, tikslus, sudaryti veiksmų planus, bei priemones jiems įgyvendinti, organizuodamas strategines darbines sesijas bei diskusijas prie apskritojo stalo. Pasak Dariaus Lasionio – tai buvo įdomi ir naudinga patirtis, nes pradžioje verslo atstovai į vienas kitą žiūrėjo nepatikliai, buvo ginčų ir diskusijų, kurių metu kiekvienas siekė daugiau sau asmeninės naudos, tačiau vis dėl to pavyko kartu, bendradarbiavimo, geranoriškumo principo vedami prieiti prie bendro tikslo. Pirmaisiais klasterio gyvavimo metais „Versli Lietuva“ liks ir toliau nešališku klasterio koordinatoriumi, susitikimų moderatoriumi, padėsiančiu toliau vystyti klasterio veiklą, teiks konsultacjas, o taip pat dalinsis įgyta vertinga patirtimi su kitais besikuriančias klasteriais.

Šiuo metu klasteryje dalyvaujančios įmonės:
Alės Podėnienės kaimo turizmo sodyba
Biržų krašto muziejus „Sėla“
Biržų pilies restoranas „Pilies skliautai“(R. Greviškienės įmonė)
Biržų regioninis parkas
Biržų turizmo informacijos centras
Individuali įmonė „Leporo LT“ (turizmo paslaugos)
Jūrio Milišiūno avininkystės ūkis
Manto Bartuškevičiaus ūkis (kaimo turizmo sodyba)
Rinkuškiai, Čygo – Kalkio TŪB (alaus darykla, restoranas)
Sporto klubas UAB „Evadinamika“
V. Undzėno įmonė, IĮ (kaimo turizmo sodyba, baidarės)
Viešbutis „Tyla“ (UAB Tyla)


Kitos naujienos

15 birželio d., 2021

Lietuvoje įkurtas pirmasis blockchain kompetencijų centras

2021 m. birželio 15 dieną, BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasterio iniciatyva įkurtas pirmasis Lietuvos blockchain kompetencijų centras „Blockchain…

03 birželio d., 2021

Verslo klasteriai – svarbi pagalba įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę

Lietuvoje veikiančių klasterių stebėsenos eiga – vienas iš praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos klasterių politikos formavimo darbo grupės posėdyje aptartų klausimų….

31 gegužės d., 2021

Socialinių inovacijų klasteris gaivina Augustinų vienuolyno kompleksą

Tarp daugiau kaip penkiasdešimties aktyvių Lietuvos klasterių yra vienas, kuriame prioritetiškai siekiama generuoti socialinę-ekonominę vertę. Vos prieš metus įkurtas Lietuvos…

26 gegužės d., 2021

Ketvirtoji ar jau penktoji pramonės revoliucija – kaip neatsilikti?

Skaitmeninės strategijos permąstymas ir Pramonė 4.0 pritaikymas savo įmonėje – nauda reikšminga, tačiau kelias į ją atrodo didelis. Kokybės gerinimas,…