27 birželio d., 2022

Bauhauzo festivalis Belgijoje: nauji kontaktai ir atšvęsta lietuvių pergalė

Birželio 9-12 d. Briuselyje vyko pirmasis Europos Komisijos organizuojamas festivalis The New European Bauhaus”. Jis apjungė visą aibę virtualiai ir gyvai vykusių renginių – nuo parodų, konferencijų, seminarų iki menininkų pasirodymų.

Tarptautiniame renginyje Lietuvą ir Lietuvos klasterius reprezentavo bei partnerių ieškojo Lietuvos socialinių inovacijų klasterio ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto InoLink atstovai. Komandiruotė į renginį atstovams iš Lietuvos buvo finansuota iš InoLink projekto lėšų.

„Festivalio metu vyko aktyvi tinklaveika. Susitikimų metu buvo pristatyta MITA veikla, Lietuvoje veikiantys klasteriai ir galimybės bendriems projektams su klasterių bendruomene. Kaip potencialiausius galėčiau išskirti susitikimus su Metabuilding Labs konsorciumu, Superbarrio, CO-MIDA, Žemutinės Bavarijos socialinių inovacijų klasteriu, Milano Politecnico, Lisabonos universiteto atstovais iš Menų ir humanitarinių mokslų fakulteto“, – pasakojo InoLink klasterių plėtros koordinatorius P. Senapėdis.

Dalyvavimo festivalyje naudą pabrėžė ir Lietuvos socialinių inovacijų klasterio projektų vadovė Gabrielė Janilionytė: „Šis renginys leido susipažinti su vienais didžiausių Europoje tarptautinių, bendradarbiavimo projektų, užmegzti daug naujų kontaktų su organizacijomis bei projektų konsorciumais, kurie taip pat aktyviai ieško naujų galimybių bendroms projektinėms veikloms ir pasidalinant gerosiomis patirtimis. Pavyko rasti potencialių užsienio partnerių, kurių vykdomos veiklos domina Lietuvos socialinių inovacijų klasterį bei galėtų tapti naujais tarptautiniais klasterio nariais, skatinant socialinių inovacijų kūrimą ir plėtrą Europoje.“

Naujojo europinio bauhauzo premija – Šančių bendruomenės projektui

Anot P. Senapėdžio, paradoksalu, tačiau lietuviai su lietuviais partnerystes užmezga ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose atskleidžia interesų ratą ir kartais netikėtai atrandamos galimybės bendradarbiauti: Lietuvos socialinių inovacijų klasteris ir Šančių bendruomenės atstovai susitiko ir bendrų interesų sudaro būtent The New European Bauhaus” metu.

Šančių bendruomenė festivalyje ypatingai pasižymėjo. Festivalyje buvo įteikti Naujojo europinio bauhauzo konkurso prizai ir iš daugiau nei 1 tūkst. projektų į finalą pateko vienintelis projektas iš Lietuvos – Šančių bendruomenės GENIUS LOCI Digital Mapping Tool. GENIUS LOCI buvo apdovanotas premija ir užėmė antrąją vietą kategorijoje „Regaining sense of belonging“. Šis projektas yra skirtas didinti pilietinį įsitraukimą ir dalyvavimą kuriant Kauno Šančių rajono viziją.

Žaliasis kursas ir įvairias disciplinas apjungiantis festivalis

The New European Bauhaus” festivalis apjungia aplinkos, ekonomikos ir kultūros sritis. Jis sumanytas remiantis Bauhaus judėjimo principais. Judėjimas siekia pertvarkyti ryšį tarp skirtingų disciplinų, kad būtų atspindėtos XXI a. aktualijos ir orientacija į žaliojo kurso įgyvendinimą: siekiama paspartinti įvairių ekonomikos sektorių (statybos, tekstilės ir kt.) pertvarką, kad europiečiai savo kasdienybėje galėtų naudotis produktais ir paslaugomis, kurie vystomi žiedinės ekonomikos principais ir mažinant anglies dioksido emisiją.

Šiemet renginyje kalbėjo pasaulinio garso architektai Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Stefano Boeri, lankėsi aukšto lygio politikai: prezidentė Ursula von der Leyen, ministrai, Europos komisarai ir kt.

Po šio pilotinio festivalio jis turėtų būti kasmet organizuojamas vis kitame Europos mieste.

Apie InoLink

Projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projektas skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC).

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.


Kitos naujienos

14 liepos d., 2022

Inovacijas kuriantis verslas susipažino su „Pramonė 5.0“ iššūkiais ir finansavimo priemonėmis

Liepos 13 d. Fizinių ir technologijos mokslų centre šalies pramonės, verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus atstovai gausiai susirinko į konferenciją…

12 liepos d., 2022

Lietuvos jūrinio klasterio narių gretose – pasaulinė energetikos milžinė „RWE Renewables“

Lietuvos jūrinis klasteris stiprina tarptautines partnerystes tvarios energetikos srityje – prie šios platformos prisijungė Vokietijos kompanija „RWE Renewables“. Naujoji klasterio…

21 birželio d., 2022

Naujausios „PRAMONĖ 2030” tendencijos ir praktiniai įrankiai –išskirtiniame renginyje verslui

Vasaros įkarštyje Lietuvos įmonės ir klasteriai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti išskirtiniame renginyje liepos 13 d. 10 val. „PRAMONĖ 2030:…

20 birželio d., 2022

Žiedinės ekonomikos principai jau taikomi ir maisto technologijoje, ir medžiagų inžinerijoje

Žiedinės ekonomikos principai taikomi ir maisto technologijoje, ir medžiagų inžinerijoje Birželio 16 d. Vilniuje vykusiame renginyje „Žiedinės ekonomikos principų taikymas…