„Baltic Photonics 2019” Vilniuje suburs lazerių pramonės lyderius
Antrus metus vykstantis B2B renginys fotonikos verslo profesionalams „Baltic Photonics 2019” įgauna pagreitį: jame dalyvaus 60 įmonių, klasterių ir kitų organizacijų – perpus daugiau, nei pernai. Spalio 9-10 d. Visorių informacinių technologijų parke vykstančiame renginyje pusė dalyvių – iš užsienio, tad jis taps unikalia platforma lietuviams praplėsti veiklos geografiją ir užmegzti naujų verslo ryšių.
Šiemet kontaktų ir inovacijų konferencijoje „Baltic Photonics 2019” dalyvauja vienos didžiausių pasaulio fotonikos sektoriaus įmonių, tokios kaip „Lumibird“, „Amplitude“, „Thorlabs“ ir „Hamamatsu Photonics“ bei sparčiai augančios lietuvių įmonės „Integrated Optics“, „Light Conversion“, „Eksma Optics“ ir kitos.
Pasak „Integrated Optics“ vadovo Evaldo Pabrėžos, šiandien lazerių pritaikymas smarkiai plinta ir ateityje padės netgi užkoduojant kompiuterinius duomenis. „Ateinančiai kvantinių kompiuterių erai nepakaks įprastų kompiuterių kodavimo galimybių. Duomenų saugumui užtikrinti reikės pasitelkti kvantinę kriptografiją. Lietuvoje turime visus reikiamus technologinius komponentus ir kompetencijas tokių sistemų kūrimui ir diegimui“, – sako vadovas. „Integrated Optics“ gamina mažiausius pasaulyje lazerius, skirtus spektroskopijos ir aplinkos skenavimo taikymams. Kosmoso srityje šie lazeriai yra bene vienintelis pasirinkimas – konkurentų produktai yra tiesiog per didelių gabaritų ir svorio.
„Pagrindinis jau antrus metus organizuojamo renginio tikslas – skatinti Baltijos regiono fotonikos įmonių bendradarbiavimą, ryšius su potencialiais užsienio partneriais. Čia lazerinių technologijų lyderiai aptars vystomus produktus ir projektus bei bendrai ieškos sprendimų kylantiems iššūkiams“, – sako renginį organizuojančio Visorių informacinių technologijų parko atstovė Marija Tunkevičiūtė.
Pasak jos, siekiama, kad renginys būtų orientuotas į regiono įmonių partnerystę ir bendradarbiavimo skatinimą ir dalyviai gautų maksimaliai naudos bei turėtų laiko ne tik prisistatymams, tačiau ir neformalioms diskusijoms.
„Renginys skatina atviras inovacijas bei mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Renginyje dalyvauja lazerių pramonės ir susijusiose srityse dirbančios įmonės, specializuoti klasteriai ir mokslo institucijos iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, D. Britanijos ir Baltarusijos“, – sako VITP atstovė.
Renginyje dalyvaujantys klasteriai – TOOLAS, LITEK, Baltic Photonics Cluster – turi didelį vystymosi ar pritaikymo potencialą kosmoso pramonės, tikslaus medžiagų apdorojimo ir optinių komponentų gamybos srityse. TOOLAS renginyje pristatys technologinę naujieną – greitą ir švarią puslaidininkių pramonėje naudojamo silicio sudalinimo technologiją lazeriu.
Pirmasis pernai vykęs fotonikos bendruomenės renginys ypatingai pasitarnavo sektoriaus naujokams, kurie gavo progą tiesiogiai bendrauti su lyderiais.
2018 m. renginyje dalyvavusios įmonės „Optogama” vadovas Tadas Lipinskas džiaugiasi, kad jau tada pavyko rasti naujų verslo partnerių Vokietijoje ir Estijoje ir net paties renginio metu sudaryti kontraktą dėl naujai išvystyto produkto pardavimo.
Lietuvos lazerių asociacijos duomenimis, šiandien sektoriaus vertė siekia 130 mln. EUR, o jame dirba per 1000 aukštos kvalifikacijos specialistų, kurių sukuriama pridėtinė vertė trigubai viršija šalies vidurkį. Šiandien Lietuvoje veikia 40 su lazeriais susijusių bendrovių, 80% jų sukuriamos produkcijos eksportuojama. Prognozuojama, kad didelis kasmetinis sektoriaus augimas leis jau 2025 m. Lietuvoje lazerių pramonėje sukurti per 1% vidaus BVP.
Renginį organizuoja Visorių informacinių technologijų parkas su partneriais. Renginio rėmėjas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.
Daugiau informacijos: Marija Tunkevičiūtė, Projektų vadovė, +370 637 98059, [email protected]