18 lapkričio d., 2021

Artėjantis „Kalėdinis Baltijos klasterių forumas 2021“: kaip adaptuotis prie pokyčių ir persitvarkyti sėkmei

Baltijos šalių klasterių bendruomenę ir visus, besidominčius klasterių veikla ir jos galimybėmis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia į tradicinį Kalėdinį Baltijos klasterių forumą.

Gruodžio 9 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO bei nuotoliniu būdu tarptautinę klasterių bendruomenę suburs tradicinis metus užbaigiantis renginys – Kalėdinis Baltijos klasterių forumas. Šių metų tema: adaptacija prie vykstančių pokyčių ir persitvarkymas sėkmei. Informacinio renginio metu sužinosite Lietuvos ir Europos klasterių ekosistemos naujienas bei klasterių politikos aktualijas.

Forumą atidarys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Inovacijų ir pramonės departamento direktorius Ričardas Valančiauskas. Jis pristatys politikos formuotojų viziją apie klasterių vaidmenį ateityje. Politikos formuotojų pasitikėjimas klasteriais ir jų palaikymas itin svarbus gaivinant ekonomiką ir rengiant planus verslo prevencijai kitų krizių akivaizdoje.

Pirmoje šių metų pusėje – t.y. kovo – gegužės mėnesiais, Europos klasterių ekspertų grupė surengė 15 virtualių seminarų. Jų metu buvo teiktos idėjos ir gerosios praktikos pavyzdžiai, orientuoti į politikos formuotojus Europos, nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygiu bei klasterių vadovus, nes nuo jų veiksmų sinergijos priklauso Europos ekonomikos atsigavimo greitis. Pagal aptartus pasiūlymus buvo parengtas naujas politikos priemonių rinkinys. Apie šią paramą Europos klasterių augimui ir bendradarbiavimui per Europos Komisijos iniciatyvas papasakos virtualiai renginyje dalyvausiantis DG GROW generalinio direktoriaus pavaduotojas klasterių tarptautiškumo klausimams Peter Czaga.

Prancūzų klasterių asociacijai „Association Française des Pôles de Compétitivité“ suteikti labai aukšti įgaliojimai kuruoti ir vystyti Prancūzijos klasterių ekosistemą. Vykdančioji direktorė Pauline Capus pasidalins 16 metų darbo patirtimi formuojant ir įgyvendinant klasterių politiką. Renginio organizatorių teigimu,  iš pirmų lūpų išgirsti, kaip veikia ir kaip valdoma klasterių ekosistema vienoje ir pirmaujančių šalių, turėtų būti įdomus ne vien klasteriams, bet labiau klasterių politikos formuotojams, nes jie, ekspertų teigimu, bent dešimčia metų lenkia situaciją Lietuvoje.

Į dalyvius virtualiai kreipsis ir Christian Rangen. Verslo pasaulyje gerai žinomas strategijos ir inovacijų konsultantas, verslo mokyklos lektorius ir dažnas konferencijų pranešėjas iš Norvegijos aptarsinovatyvių klasterių akceleravimo būdus ir „Pentagram“ galimybes.

Renginį organizuojančio MITA projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ vadovė Jolita Razumienė pristatys šių metų pabaigoje parengtą Lietuvos klasterių studiją, Lietuvos klasterių bendruomenėje vykstančius pokyčius ir naujus poreikius.

Dar viena virtuali forumo pranešėja – Švedijos Netporto mokslo parko vadovė ir „NetPort Energy cluster“ koordinatorėKatarina Hansell, apžvelgs savo patirtį ką tik pasibaigusiuose pilotiniuose mokymuose Baltijos jūros regiono klasterių vadovams.

Po jos apie Europos klasterių sertifikavimą reguliuojančios organizacijos EUCLES veiklą papasakosasociacijos pirmininkas Hervé Floch. Rugsėjo 30 d. veiklą oficialiai pradėjusi tarptautinė organizacija tęsia Europos klasterių analizės sekretoriato (ESCA) darbus – tobulina Europos klasterių sertifikavimo procesus ir teikia jų meistriškumą patvirtinančias žymas. Beje, Lietuvoje šiuo metu vyksta klasteriams itin aktualus sertifikavimas, kurį inicijavo projektas „InoLink“.

Renginį užbaigs klasterių prisistatymo sesija. Vienas iš tarptautinei bendruomenei apie savo veiklą ir tikslus papasakosiančių klasterių – šių metų lapkričio mėnesį įsikūręs Lietuvos kosmoso verslo lyderius vienijantis Kosmoso technologijų klasteris.

Renginį moderuos inovacijų ir technologijų žurnalistas Lukas Keraitis. Registracija į renginį vyksta čia. Registruojantis prašome nurodyti, kuriuo būdu ketinate dalyvauti: gyvai ar virtualiai. Dalyvaujantiems kontaktiniu būdu reikalingas Galimybių pasas.

Renginiui pasibaigus vyks tarptautinės klasterių bendruomenės tinklaveika.

Projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“ skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatinai jų augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Jį įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC).

 

 

 


Kitos naujienos

18 lapkričio d., 2021

„AgroMaisto forumas 2021“ siūlys naują kryptį

MITA „InoLink“ projekte dalyvaujantis skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania DIH“ kartu su Europos Parlamento biuru Lietuvoje skelbia apie lapkričio 25 d. hibridiniu…

17 lapkričio d., 2021

Lietuvos kosmoso technologijų lyderiai verslo modeliu pasirinko klasterį

Sparčiai augančios globalioje kosmoso rinkoje jau žinomos lietuviškos kosmoso technologijų įmonės „NanoAvionics“, „Elsis Pro“, „Geomatrix“ ir „Black Swan Technologies“ vienija…

05 lapkričio d., 2021

Įvyko pirmasis Baltic Film & Creative Tech Cluster valdybos posėdis: sieks sukurti stipriausią audiovizualinį sektorių regione

Spalį įvyko pirmasis naujojo „Baltic Film & Creative Tech“ klasterio, suvienijusio Vilniaus kino bei „Nebulos“ klasterių jėgas, valdybos posėdis. Naujai išrinkta…

03 lapkričio d., 2021

Sveikatos technologijų klasteris „iVita“ įtrauktas analizuojant Europos bioklasterių vertes

Gyvybės mokslų ekspertų įmonė „Fresci“ publikavo analizę „Bioklasterių vertė per Covid-19 pandemiją“, kurioje išsamiai įvertino 25 biotechnologijų klasterius veikiančius visoje…