18 lapkričio d., 2021

Artėjantis „Kalėdinis Baltijos klasterių forumas 2021“: kaip adaptuotis prie pokyčių ir persitvarkyti sėkmei

Baltijos šalių klasterių bendruomenę ir visus, besidominčius klasterių veikla ir jos galimybėmis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia į tradicinį Kalėdinį Baltijos klasterių forumą.

Gruodžio 9 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO bei nuotoliniu būdu tarptautinę klasterių bendruomenę suburs tradicinis metus užbaigiantis renginys – Kalėdinis Baltijos klasterių forumas. Šių metų tema: adaptacija prie vykstančių pokyčių ir persitvarkymas sėkmei. Informacinio renginio metu sužinosite Lietuvos ir Europos klasterių ekosistemos naujienas bei klasterių politikos aktualijas.

Forumą atidarys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Inovacijų ir pramonės departamento direktorius Ričardas Valančiauskas. Jis pristatys politikos formuotojų viziją apie klasterių vaidmenį ateityje. Politikos formuotojų pasitikėjimas klasteriais ir jų palaikymas itin svarbus gaivinant ekonomiką ir rengiant planus verslo prevencijai kitų krizių akivaizdoje.

Pirmoje šių metų pusėje – t.y. kovo – gegužės mėnesiais, Europos klasterių ekspertų grupė surengė 15 virtualių seminarų. Jų metu buvo teiktos idėjos ir gerosios praktikos pavyzdžiai, orientuoti į politikos formuotojus Europos, nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygiu bei klasterių vadovus, nes nuo jų veiksmų sinergijos priklauso Europos ekonomikos atsigavimo greitis. Pagal aptartus pasiūlymus buvo parengtas naujas politikos priemonių rinkinys. Apie šią paramą Europos klasterių augimui ir bendradarbiavimui per Europos Komisijos iniciatyvas papasakos virtualiai renginyje dalyvausiantis DG GROW generalinio direktoriaus pavaduotojas klasterių tarptautiškumo klausimams Peter Czaga.

Prancūzų klasterių asociacijai „Association Française des Pôles de Compétitivité“ suteikti labai aukšti įgaliojimai kuruoti ir vystyti Prancūzijos klasterių ekosistemą. Vykdančioji direktorė Pauline Capus pasidalins 16 metų darbo patirtimi formuojant ir įgyvendinant klasterių politiką. Renginio organizatorių teigimu, iš pirmų lūpų išgirsti, kaip veikia ir kaip valdoma klasterių ekosistema vienoje ir pirmaujančių šalių, turėtų būti įdomus ne vien klasteriams, bet labiau klasterių politikos formuotojams, nes jie, ekspertų teigimu, bent dešimčia metų lenkia situaciją Lietuvoje.

Į dalyvius virtualiai kreipsis ir Christian Rangen. Verslo pasaulyje gerai žinomas strategijos ir inovacijų konsultantas, verslo mokyklos lektorius ir dažnas konferencijų pranešėjas iš Norvegijos aptarsinovatyvių klasterių akceleravimo būdus ir „Pentagram“ galimybes.

Renginį organizuojančio MITA projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ vadovė Jolita Razumienė pristatys šių metų pabaigoje parengtą Lietuvos klasterių studiją, Lietuvos klasterių bendruomenėje vykstančius pokyčius ir naujus poreikius.

Dar viena virtuali forumo pranešėja – Švedijos Netporto mokslo parko vadovė ir „NetPort Energy cluster“ koordinatorė Katarina Hansell, apžvelgs savo patirtį ką tik pasibaigusiuose pilotiniuose mokymuose Baltijos jūros regiono klasterių vadovams.

Po jos apie Europos klasterių sertifikavimą reguliuojančios organizacijos EUCLES veiklą papasakos asociacijos pirmininkas Hervé Floch. Rugsėjo 30 d. veiklą oficialiai pradėjusi tarptautinė organizacija tęsia Europos klasterių analizės sekretoriato (ESCA) darbus – tobulina Europos klasterių sertifikavimo procesus ir teikia jų meistriškumą patvirtinančias žymas. Beje, Lietuvoje šiuo metu vyksta klasteriams itin aktualus sertifikavimas, kurį inicijavo projektas „InoLink“.

Renginį užbaigs klasterių prisistatymo sesija. Vienas iš tarptautinei bendruomenei apie savo veiklą ir tikslus papasakosiančių klasterių – šių metų lapkričio mėnesį įsikūręs Lietuvos kosmoso verslo lyderius vienijantis Kosmoso technologijų klasteris.

Registracija į renginį vyksta čia. Registruojantis prašome nurodyti, kuriuo būdu ketinate dalyvauti: gyvai ar virtualiai. Dalyvaujantiems kontaktiniu būdu reikalingas Galimybių pasas.

Renginiui pasibaigus vyks tarptautinės klasterių bendruomenės tinklaveika.

Projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“ skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatinai jų augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Jį įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC).

 

 

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…