29 birželio d., 2020

Apdovanoti „Fintech Lithuania“ klasterio startuoliai: turi veikti pagal taisykles, kitaip tavo kelias šioje srityje bus trumpas

Paskutinioji virtualios finansinių technologijų konferencijos „Fintech Week Lithuania“ diena vainikuota pirmaisiais Lietuvos Fintech apdovanojimais. Renginio metu išdalinta 10 apdovanojimų industrijos lyderiams, kuriuos vertino ir išrinko specialiai sudaryta tarptautinė ekspertų komisija. Net pusę prestižinių apdovanojimų susižėrė „Fintech Lithuania“ klasterio nariai.

Apdovanojimais buvo siekta išrinkti ir pasveikinti įmones ar asmenis, labiausiai pasižymėjusius 2019-2020 metais, garsinančius save ir šalį tarptautiniu mastu. Apdovanojimų kategorijų įvairovė atspindi platų Lietuvos finansinių technologijų pasiekimų spektrą, o susidomėjimais viršijo lūkesčius – sulaukta daugiau nei 100 pretendentų.

Pusė apdovanojimų susižėrė „Fintech Lithuania“ klasterio dalyviai

Dalis apdovanojimuose įvertintų fintech įmonių – „iDenfy”, „Bankera“, „Ondato“, „Neo Finance“ – dalyvauja „Fintech Lithuania“ klasteryje, vienijančiame 43 Lietuvos finansinių technologijų bendruomenės dalyvius, kurie siekia kurti patrauklią fintech verslo aplinką Lietuvoje bei koordinuoja plėtros į užsienio rinkas veiklas. Klasteryje susitinka visos finansinių technologijų srities pusės: licencijuotą veiklą vykdančios bei technologinius IT sprendimus kuriančios įmonės, finansų teisės ir reguliavimo ekspertai bei konsultantai, tradiciniai bankai, start-up’ai ir kiti. Jo koordinatorius – asociacija „Infobalt”.

Klasteriams augti, plėtoti ryšius ir plėstis tarptautiniu mastu padedančio „InoLink“ projekto vadovės Jolitos Razumienės teigimu, apdovanojimų „Fintech Lithuania“ klasterio nariams gausa patvirtina, kad šis Lietuvos klasterių tinkle dalyvaujantis klasteris jungia milžinišką potencialą turinčius ir jau dabar ryškiais pasiekimais sparčiai augantį Lietuvos finansinių technologijų sektorių garsinančius narius.

Metų Fintech pagalbos verslui idėja

Apdovanojimas „Metų Fintech pagalbos verslui idėja“ skirtas didžiausią solidarumą COVID-19 kontekste parodžiusiai ir prie tvarios ateities tikslų įgyvendinimo verslo bendruomenėje prisidėjusiai kompanijai „Bankera“. Lietuvių įkurtas fintech startuolis „Bankera“ pandemijos akivaizdoje pasiūlė sprendimą, padedantį smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms. Komanda siekė rasti sprendimą, kaip padėti verslams, kurie dar iki krizės buvo valdomi atsakingai ir neturėjo skolų, tačiau dabar susidūrė su finansinėmis problemomis. Daugiausiai dėmesio buvo skiriamas įmonėms, kurių veikla nepatenka po valstybės ar Europos Sąjungos skiriamos finansinės pagalbos dėl nuostolių nuo COVID-19 pandemijos kriterijais. Prie Europos Komisijos hakatone sukurto „Bankera Business Care“ sprendimo dirbo 9 žmonių komanda, kurios didžiąją dalį sudaro finansų srities ekspertai, taip pat programuotojai, dizaino ir rinkodaros specialistai.

Bendrovės „Bankera“ patarėjas dr. Darius Kulikauskas

„Bankera“ bendraįkūrėjas Vytautas Karalevičius teigia, kad būdama lietuviška fintech įmone ir teikdama skaitmenizuotas finansines paslaugas, kompanija pirmiausia siekia kurti vertę mūsų šalies ekonomikai. „Džiaugiamės, kad mūsų kuriami sprendimai susilaukia įvertinimo ne tik tarptautiniu, bet ir Lietuvos mastu. Savo idėją jau baigiame realizuoti, tad finansavimo paslaugas smulkiam bei vidutiniam verslui pradėsime teikti artimiausiu metu. Manome, kad verslas įvertins skaitmeninių sprendimų pranašumus – prieinamą kainą, greitį ir lankstumą. Be to, savo paslaugomis tikimės prisidėti ne tik prie Lietuvos kaip fintech šalies vardo garsinimo, bet ir didesnio konkurencingumo finansinių paslaugų rinkoje“.

Metų Fintech startuolis

„Metų Fintech startuolio” apdovanojimas skirtas augančiam, 2019-2020 m. įsikūrusiam ir didžiausią plėtrą inovatyvių produktų ir paslaugų srityje pasiekusiam startuoliui „iDenfy”. „Kiekvienas apdovanojimas parodo, jog judame teisinga kryptimi,  priverčia nuolat tobulinti mūsų teikiamą asmens tapatybės paslaugą. Nuostabus jausmas būti pastebėtiems ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje”, – pasiekimą vertina „iDenfy” vadovas Domantas Čiuldė. „iDenfy” komandą šiuo metu sudaro 20 žmonių. Startuolis įsikūręs KTU Mokslo ir Inovacijų parke, kuris suteikia galimybę nuolat pildyti komandos gretas jaunais ir veržliais KTU studentais.

„iDenfy” vadovas Domantas Čiuldė

Anot automatizuotą 24/7 nuotolinio tapatybės patvirtinimo paslaugą B2B rinkoje teikiančio startuolio atstovės, vienas svarbiausių dalykų pinigų plovimo prevencijoje yra asmens tapatybės nustatymas. Naudojant šiandienos technologijas, nustatyti asmens tapatybę, galima nuotoliniu būdu lygiai taip pat kaip ir būdami banko skyriuje, policijos skyriuje ar pan. Dar daugiau – naudojamos automatinės veido atpažinimo sistemos geba atpažinti žmogų daug greičiau nei gyvas žmogus, o pasitelkus dirbtinį intelektą patikrinti asmens tapatybės dokumento tikrumą ir nuskaityti duomenis galima vos per kelias sekundes. Kitas ypač svarbus pinigų plovimo prevencijos elementas – klientų patikra sankcijų bei politikoje dalyvaujančių asmenų sąrašuose. „Turėdami priėjimą prie nuolat atnaujinamų duomenų bazių, šią patikrą galima atlikti akimirksniu. Taip pat pinigų prevencijoje yra labai svarbu stebėti įtartinus pinigų pervedimus, naudojant dirbtinį intelektą galime pilnai šią patikrą automatizuoti. Taigi, šiandienos technologijos ne tik sutaupo laiko klientui ir verslui, taip pat sutaupo žmogiškųjų resursų ir padeda atlikti pinigų plovimo prevenciją daug efektyviau”, – teigia D. Čiuldė.

Metų kompanija paskolų, investicijų ir P2P srityje

Už įtaką fintech sektoriui ir orientaciją į verslo augimą „Neo Finance“ paskelbta Metų kompanija paskolų, investicijų ir P2P srityje. „Metų įmonės titulas – didžiulis pripažinimas. 2019 metais patyrėme pokyčių, iššūkių ir neįtikėtinų pergalių, todėl džiaugiamės, kad esame pripažinti Lietuvos Skolinimo, investavimo ir P2P rinkos lyderiais. Šis apdovanojimas – visos komandos nuoširdaus bei sunkaus darbo vaisius, kuriuo tikrai didžiuojamės. Tai patvirtinimas, jog einame teisingu keliu“, – teigia „Neo Finance“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis. Už „Neo Finance“ vairo stovi valdybos narė, finansiniame sektoriuje jau pasižymėjusi Aiva Remeikienė, prie projektų iš viso dirba apie 50 įvairių specialistų.

„Neo Finance“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis

„Paskolų klubo“ nariai yra investuotojai ir paskolų gavėjai, kurių šiuo metu įmonė turi 11.3 tūkst. bei 8.6 tūkst. atitinkamai, tuo tarpu mokėjimo inicijavimo paslaugos klientai – įmokų rinkimui internete „Neopay“ naudojančios įmonės ir organizacijos. E. Remeikio teigimu, kiekvieną mėnesį apie 0.5 mln. tokių mokėtojų sumoka už prekes ir paslaugas pasinaudoję „Neo Finance“ mokėjimo inicijavimo paslauga: „Rinkdami įmokas mūsų teikiama mokėjimo inicijavimo paslauga Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje naudojasi apie 100 klientų“.

Metų Fintech katalizatorius

Į „Metų Fintech katalizatoriaus” apdovanojimą, kuris skiriamas inovatyviais sprendimais žymius pokyčius finansinių paslaugų srityje paskatinusiai B2B kompanijai, pretendavo fintech įmonės iš kibernetinio saugumo, „regtech“, analitikos, didžiųjų duomenų, tapatybės, programinės įrangos ir kitų sričių. Apdovanojimą gavusios „Ondato“ įkūrėjas ir vadovas Liudas Kanapienis džiaugiasi, kad kompanijos indėlis į fintech sritį yra matomas ir įvertinamas: „Gautus apdovanojimus vertiname labiau kaip įpareigojimą: dar labiau stengtis, nešti šią vėliavą, kurti geresnę ir saugesnę finansinio pasaulio aplinką. Dabartinės technologinės galimybės leidžia atrasti pusiausvyrą tarp klientų patogumo, verslo pažangos ir visų keliamų reguliacinių reikalavimų. Šiuo metu jau nebereikia aukoti klientų patirties vardan to, kad būtų įgyvendinti visi atitikties ir saugumo reikalavimai.“

„Ondato“ įkūrėjas ir vadovas Liudas Kanapienis

Anot jo, fintech srityje turi veikti pagal taisykles, negali nesirūpinti atitiktimi, nes tavo kelias šioje srityje bus trumpas: „Be abejonės, skirtingos kompanijos ieško skirtingų sprendimų, nes joms yra keliami skirtingi reikalavimai. Aktualiausias klausimas yra atitikties kokybė: kiek verslas užtikrina ją, kiek gali atsirasti žmogiškųjų klaidų ir kaip veikia visas stebėsenos procesas, nes tai yra nuolatinis darbas. Tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje dar yra daugybė verslų, kurie nėra optimizavę ir sistemizavę šio proceso, atlieka tai archajiškai. Tačiau vis daugiau verslų atranda tuos sprendimus, kurie leidžia nebesukti galvos apie atitiktį ir dirbti savo pagrindinį verslą, teikti savo paslaugas“.

Beje, Liudas Kanapienis apdovanotas ir svarbiausioje – „Metų Fintech lyderio“ – kategorijoje už svarbų vaidmenį visoje Lietuvos fintech bendruomenėje ir indėlį, prisidedant prie Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus plėtros. Pradėjęs fintech verslo vystymą dar 2016 m. kompanijoje „Paysera“, per šešerius metus Liudas užėmė daug vadovaujančių pozicijų finansinių technologijų versle, yra aktyvus fintech bendruomenės narys.

„Ondato“ vadovas L. Kanapienis ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė J. Govina

Apdovanojimų brošiūrą galima atsisiųsti čia.

„Fintech Week Lithuania“ virtualią konferenciją birželio 15-18 d. organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Finansų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „ROCKIT“, „Fintech Lithuania“ ir „Fintech Hub LT“ asociacijos. Daugiau informacijos www.Fintechweek.lt

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…