19 gruodžio d., 2014

Skandinavijos skydinių namų rinką Lietuvos verslininkai šturmuos susivieniję į klasterį

Lietuvoje kelią skinasi dar vienas verslo klasteris. Postūmį jungtis ir drauge įsitvirtinti Skandinavijos ir kitose užsienio rinkose skydinių ir modulinių namų gamybos atstovams davė VšĮ „Versli Lietuva“. Galimybe tapti naujai įkurto klasterio nariu pasinaudojo septynios bendrovės taip pat Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Viliasi, kad gyventi skydiniame arba moduliniame name taps norma

Visos klasteriui priklausančios bendrovės didžiąją dalį, o kartais ir visą pagamintą produkciją eksportuoja. Įprastai – į Skandinaviją. Lietuvoje skydiniai arba moduliniai namai sunkiai skinasi kelią. Jei individualius medinius namus dar kas ryžtasi užsisakyti, tai apie karkasinius individualius ar skydinius daugiabučius Lietuvoje nedrįstama nė pagalvoti. O Norvegijoje tokie daugiabučiai nieko nestebina. Todėl ir didžioji dalis verslininkų produkcijos iškeliauja kaip tik ten. Pasitelkę aukštojo mokslo atstovus verslininkai siekia sukurti produktus, kurie atitiktų energiškai efektyvaus ir pasyvaus namo standartą arba jį viršyti, taip įgijant konkurencinį pranašumą.

Į klasterį susitelkė drąsiausi, siekiantys bendrų tikslų

„Kuomet pradėjome diskusijas apie „Energiškai efektyvių ir pasyvių namų klasterio“ kūrimą, atsirado kelios dešimtys interesantų. Ne visi jie – statytojai. Buvo ir įvairių paslaugų teikėjų, langų gamintojų. Todėl klasteryje liko 7 nariai, kurie nusprendė veikdami kartu siekti bendrų tikslų”, – patirtimi dalinosi VšĮ „Versli Lietuva“ klasterių plėtros koordinatorius Darius Lasionis.

Mažos bendrovės dideliems užsakovams – neįdomios

Klasteriui priklausančios bendrovės rinkos sąlygomis dirba daugiau nei dešimtmetį, tačiau veikdamos atskirai jos yra nepajėgios įvykdyti didžiųjų užsakymų. Tokios bendrovės užsakovams neįdomios. “Būdamos klasteryje – vienoje stiprioje komandoje – jos gali kooperuoti savo jėgas ir pritraukti stambiuosius klientus“, – apie klasterio naudą svarstė 13 metų skydinius namus gaminančios UAB „Kegesa“ vadovas Petras Kiminius.

Žymaus veiklos suaktyvėjimo verslininkai tikisi artėjant 2020-esiems. Nuo tada visi Europoje statomi namai turės būti pasyvūs ir energiškai efektyvūs. O tai lengviausiai įgyvendinama statant kaip tik skydinius ir modulinius namus.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…