08 liepos d., 2013

Lietuvos klasteriai sėkmingai plečia bendradarbiavimą Baltijos jūros regione

 Paskelbti Baltijos jūros regiono programos konkurso „Inovacijų ekspresas“ rezultatai. Klasteriai ir įmonių tinklai iš šešių konkursą finansuojančių valstybių (Lietuvos, Danijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos) pateikė 47 paraiškas. Į tarptautinio bendradarbiavimo veiklas Baltijos jūros regione įtrauktos 923 mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ). Iš viso bus finansuojami 28 nauji projektai, net 4 projektus inicijavo Lietuvos klasteriai, kurie rodo didelį susidomėjimą plėsti bendradarbiavimo galimybes Baltijos jūros regione.

Modernių namų kūrimo klasteris (MONAK2), kurį atstovauja VšĮ „Pietų Lietuvos verslo kooperacijos centras“, dalyvauja naujame projekte „Comfort in Living Horizon 2020“, kartu su partneriais iš Švedijos, Danijos, Suomijos.

Sveikatingumo klasteris „iVita“, kurį atstovauja įmonė UAB „De Futuro“, bendradarbiauja su norvegais projekte „NETWORK“.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas su Islandijos geoterminiu klasteriu inicijavo projektą „GeoDirect“.

Statybos įmonių klasteris, kurį atstovauja įmonė UAB „Ternita“, kartu su danais planuoja veiklą projekte „EXPAND“.

Naujos finansavimo priemonės „Inovacijų ekspresas“ projektai skirti paskatinti šio regiono įmonių tinklus ir klasterius bendradarbiauti kuriant inovacijas. Jie apima tokias veiklas kaip informacijos sklaida, bendradarbiavimas (angl. networking), partnerių paieška, seminarai ir mokomieji vizitai, apsikeitimas gerąja patirtimi ir tarpklasterinės strategijos plėtojimas. Planuojama projektų trukmė – nuo 12 iki 18 mėnesių.

Projektų partneriai atstovauja įvairius sektorius: sveikatos apsaugos/medicininių įrenginių, energetikos ir aplinkos, statybų, žemės ūkio ir maisto, jūrinį, informacinių ir ryšių technologijų.

Lietuvos klasterio arba mažų ir vidutinių įmonių tinklo atstovus finansuos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šiaurės Ministrų Taryba teiks papildomą (angl. top-up) finansavimą konsorciumams, kurie gavo nacionalinę paramą iš mažiausiai dviejų šalių, dalyvaujančių „Inovacijų eksprese“ (iš kurių bent viena turi būti Šiaurės šalis).

Patvirtinta, kad 11-os projektų dalyviai gaus tiek nacionalinį finansavimą, tiek Šiaurės ministrų tarybos teikiamą papildomą finansavimą, o dar 17-ai projektų bus teikiamas nacionalinis finansavimas bent vienam projekto partneriui.

 

NAUJA: Kvietimas teikti finansines paraiškas Lietuvos dalyviams


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…