19 birželio d., 2013

Susibūrusios į klasterį įmonės siūlys naujus IT sprendimus medicinai

Birželio mėnesį savo veiklą pradeda informacinių technologijų medicinoje klasteris, kuris siūlys naujus IT sprendimus medicinos sektoriui.

Dažnai Lietuvos medicinos ar sveikatos priežiūros įstaigos neturi pažangios IT infrastruktūros arba siekia esamą sistemą modernizuoti. Norėdamos išspręsti šią problemą ir pasiūlyti naujus IT sprendimus, klasteryje jėgas suvienijo 8 organizacijos, kurios planuoja kryptingai dirbti kuriant, diegiant ir populiarinant IT produktus. Naujo klasterio nariai: UAB „Softneta“, UAB „Agmis“, UAB „Baltijos informacinių technologijų institutas“ ,UAB „MedSciNet LT“, UAB „Proit“, VšĮ VU Tarptautinė verslo mokykla, Informacinių technologijų medicinoje asociacija ir įmonė UAB „Baltic RAD“.

Susibūrimas į klasterį suteikia galimybę nedidelėms įmonėms glaudžiau bendradarbiauti atliekant mokslinių tyrimų ir rinkodaros veiklas, kuriant inovatyvius kompleksinius produktus, keičiantis gerąja patirtimi. Pasitelkus visų įmonių pajėgumus, galima bus vykdyti didesnės apimties nacionalinius ir tarptautinius projektus, didinti eksportą. Planuojame užimti konkurencingas pozicijas tarptautinėje rinkoje“, – teigia Vytautas Baublys, Informacinių technologijų medicinoje asociacijos prezidentas.

Pagrindinis klasterio tikslas – paruošti ir pristatyti Lietuvos bei užsienio rinkoms kompleksinės programinės įrangos sprendimus. Anot V.Baublio, kompleksinės programinės įrangos medicinai kūrimas yra nauja ir perspektyvi sritis visame pasaulyje. Vis dažniau sveikatos priežiūros institucijos diegia informacinių technologijų sprendimus siekdamos užtikrinti efektyvų darbą, sveikatos paslaugų prieinamumą ir geresnę kokybę. Medicinos srities informacija apima labai daug – nuo paprasčiausios informacijos apie sveikatos paslaugas, sveikatingumą iki šiuolaikinės medicinos įrangos valdymo, klinikinių sprendimų, telemedicinos ir pan. Šiai dienai informacinės sistemos padeda optimizuoti procesus didelėse ligoninėse, išlaisvinti gydytojus nuo kasdienių popierių pildymo, paslaugos tampa patrauklesnės vartotojams.

Planuojama, kad sujungus klasteryje dalyvaujančių kompanijų kūrybinį potencialą, į rinką bus pateikta nauja inovatyvi paslauga, kurios pagrindinis išskirtinumas – visapusiškumas, nes klasterio nariai aprėps plačią ligoninės, klinikos ar kitos medicinos įstaigos poreikių gamą.

Klasteryje dalyvaujančios įmonės siūlo įvairius IT sprendimus, tokius kaip medicininė informacinė sistema, medicininių vaizdų archyvavimo sistema, ECG tyrimų archyvavimo sistema, mokslinių bei medikamentinių tyrimų atlikimo informacinė sistema, mobilių programų bei Android ir iOS pagrindu veikiančių sistemų programavimo darbai medicinos įstaigoms. Bus teikiamos konsultavimo paslaugos, tokios kaip telekonsultacija, teleimplantų projektavimas, nuotolinis medicinos prietaisų valdymas.

Bendraujant su potencialiu klientu, galima bus nustatyti poreikį, kokių IT sprendimų reikia ir parinkti, kurie klasterio nariai tai galėtų efektyviai įdiegti. Galimi atvejai, kai klientui reikės ne visos, o tik dalies teikiamų paslaugų gamos.

Sėkminga klasterio veikla tikėtina pritrauks naujus narius, kurie, pasinaudodami klasterio patirtimi ir mokslinių tyrimų pasiekimais, tobulins naujus metodus, diegs juos į paslaugų teikimo procesą, naudosis klasterio sukurtu eksporto tinklu.

Šiuo metu Informacinių technologijų medicinoje asociacija yra padavusi paraišką dėl ES struktūrinių fondų paramos naujam klasteriui pagal priemonę „InoKlaster Lt“ bei tikisi pritraukti lėšų tolimesnei klasterio veiklai.

MITA padeda steigti ir plėtoti klasterius: teikia konsultacijas dėl klasterių įkūrimo, valdymo, strategijos formavimo bei verslo plano parengimo, finansavimo pritraukimo ir partnerių paieškos. Šios veiklos vykdomos pagal projektą „Verslo ir mokslo tarptautiškumo skatinimas“ (Klaster LT).


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…