23 balandžio d., 2013

Klasteriams atsiveria naujos tarptautinės partnerystės galimybės

Balandžio 9-10 d. Kopenhagoje, Danijoje, vyko viena didžiausių Baltijos jūros regione tarptautinių klasterių konferencija bei kontaktų mugė, kurioje dalyvavo Lietuvos klasterių atstovai, taip pat ekspertai konsultantai iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir Lietuvos inovacijų centro (LIC). Renginys subūrė daugiau kaip 140 dalyvių iš Skandinavijos, Baltijos šalių, taip pat Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Belgijos ir kitų, suorganizuota daugiau kaip 200 verslo susitikimų.

Geriausi Europoje klasterių vadovai, tokie kaip Micael Gustafsson iš IT srities klasterio „Cluster 55” (2012 m. geriausias klasterių vadovas), pristatė klasterių kūrimosi ir vystymo sėkmių ir nesėkmių istorijas, pagrindinius žingsnius, kurie padeda išvengti esminių klaidų. Konferencijoje buvo vystomas dialogas tarp klasterių, aptariamos finansavimo galimybės pagal naują ES programą Horizontas 2020, dalinamasi idėjomis naujiems projektams.

Gabija Skučaitė, asociacijos „Naujos kartos mokslo ir verslo klasterio“ prezidentė, taip pat dalyvavusi renginyje teigė, kad užsienio pranešėjų suteikta informacija ir perduota patirtis buvo vertinga. „Tokie renginiai labai reikalingi Lietuvos klasteriams, ieškantiems tarptautinio bendradarbiavimo, naujų finansavimo galimybių bei norintiems panaudoti Europos klasterių patirtį savo veikloje“, – įspūdžiais dalinosi G.Skučaitė.

Konferencijos metu buvo ieškoma tarptautinių partnerių ir bendradarbiavimo galimybių išreiškusiems susidomėjimą klasteriams ir įmonėms: UAB „Altechna“, UAB „E-verslo klasteris“, UAB „Elinit“, LITEK klasteris, UAB „No Magic Europe“, PanBaltic klasteriui, UAB „Santaviltė“, Kamieninių ląstelių ir
regeneracinės medicinos inovacijų klasteriui, UAB „Ternita“ ir kitiems. Užsienio partneriams buvo pristatytas Lietuvos mokslinių tyrimų potencialas, verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybės.

Renginio metu didelis dėmesys skirtasBaltijos jūros regiono programos „BSR Stars“ naujai finansavimo priemonei – „Inovacijų ekspresas“. Ji skirta paskatinti šio regiono įmonių tinklus ir klasterius bendradarbiauti kuriant inovacijas. „Inovacijų eksprese“ dalyvauja ir finansavimą numato skirti Lietuva, Danija, Suomija, Islandija, Norvegija ir Švedija.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…