Lietuvos švariųjų technologijų klasteris iš Londono grįžo ne tuščiomis
Kovo 22-23 d. Londone vyko Ecosystem Exchange:Greentech renginys, kurį organizavo Britanijos ambasados Baltijos ir Skandinavijos šalyse kartu su Švedijos prekybos rūmais. Jo dalyviai buvo supažindinti su esamomis sąlygomis verslo kūrimui Jungtinėje Karalystėje švariųjų technologijų srityje.
Renginyje Lietuvą ir Lietuvos klasterius reprezentavo bei partnerių ieškojo Lietuvos švariųjų technologijų klasteris kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų koordinuojamo projekto InoLink atstovu.
„Šis renginys leido užmegzti naujų kontaktų su Jungtinės Karalystės įmonėmis, startuoliais bei organizacijomis, kurios taip pat aktyviai ieško galimybių bendroms projektinėms veikloms, renginiams, patirties apsikeitimo galimybėmis. Pavyko rasti potencialių užsienio partnerių, kurių vykdomos veiklos gali dominti ir Lietuvos įmones bei startuolius, gali paskatinti inovacijų kūrimą ir plėtrą“, – pasakojo Pranas Senapėdis, InoLink klasterių plėtros koordinatorius.
Renginys buvo organizuotas nedidelei auditorijai. Jo metu vyko konferencija, praktiniai seminarai ir partnerių paieškos sesijos. Visiems dalyviams, tarp jų ir Lietuvos švariųjų technologijų klasteriui, buvo suteikta galimybė pristatyti savo kompetencijas, dabartinius poreikius ir planus, užduoti klausimus ekspertams.
Komandiruotė į Ecosystem Exchange:Greentech renginį atstovams iš Lietuvos buvo finansuota pagal InoLink projektą.
Apie InoLink
Projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projektas skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC). Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.