Veiklą pradeda ES klasterių sertifikavimą reguliuojanti asociacija EUCLES
Rugsėjo 30 d. veiklą oficialiai pradėjo tarptautinė ne pelno siekianti asociacija EUCLES (EUropean Clusters Excellence Labelling Structure). Naujoji organizacija tęs Europos klasterių analizės sekretoriato (ESCA) darbus – tobulins Europos klasterių sertifikavimo procesus ir teiks jų meistriškumą patvirtinančias žymas. Jai pirmininkaus asociacijos „Française des Pôles de Compétitivité“ (AFPC) Europos komiteto pirmininkas Hervé Floch.
Į EUCLES valdybą išrinkta Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) atstovė Jolita Razumienė tikisi, kad naujoji organizacija ištobulins ženklinimo procesą: „Ruošiantis perimti ESCA atsakomybes, suburtos darbo grupės jau gilinosi į rodiklių vertinimo procedūras ir sertifikavimo niuansus bei analizavo sprendimus, kurie turėtų užtikrinti sklandesnį procesą visoje Europos Sąjungoje“.
EUCLES valdyboje taip pat dalyvauja Europos klasterių aljanso prezidentas Antonio Novo-Guerrero (Ispanija) bei jo viceprezidentas, Lenkijos klasterių asociacijos vadovas Krzysztofas Krystowskis.
Bronzos, sidabro ir aukso žymos parodo klasterio brandą ir veiklos efektyvumą tarptautiniu mastu. Iš daugiau nei 50 Lietuvoje šiuo metu veikiančių klasterių tarptautiniu mastu sertifikuotas beveik penktadalis – visi 10 klasterių buvo įvertinti bronzos meistriškumo žymomis.
Kadangi Lietuva šiuo metu neturi oficialaus sertifikuotojo, klasteriams itin aktualų sertifikavimą, pasitelkęs ekspertus, ką tik pradėjo MITA koordinuojamas projektas „InoLink“. Sertifikavimo metu visiems veiklos kokybės kėlimu suinteresuotiems projekto dalyviams bus teikiamos konsultacijos. Planuojama, kad veiklos truks devynis mėnesius, o jų pabaigoje bus įvertinti 9 geriausius rezultatus pademonstravę klasteriai. Iš viso Lietuvoje ketinama suteikti 7 bronzos ir 2 sidabro žymas.
Norinčius apie EUCLES veiklą ir Lietuvoje vykstantį klasterių sertifikavimą sužinoti daugiau, gruodžio 9 d. kviečiame dalyvauti tradiciniame Kalėdiniame Baltijos klasterių forume. Jame pranešimus pristatys EUCLES pirmininkas Hervé Floch ir šiuo metu Lietuvoje vykstančiam klasterių sertifikavimui vadovaujantis dr. Gintaras Labutis. Renginys vyks hibridiniu būdu. Registracija jau prasidėjo.
Projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projektas skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC). Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.