Lietuviai vieni pirmųjų Europoje išbandys klasterių mainų programos „ClusterXchange“ įrankį
COVID-19 krizės pažymėtais 2020-aisiais Europos klasteriai demonstruoja atsparumą ir padeda savo nariams prisitaikyti prie vykstančių pokyčių. Siekiant klasterių įmonėms padėti keistis gerąja praktika bei ieškoti bendradarbiavimo sričių, Europos klasterių bendradarbiavimo platformoje (ECCP) pristatytas naujas klasterių mainų programos „ClusterXchange“ įrankis.
Europos Komisijos palaikomos ir ECCP administruojamos iniciatyvos „ClusterXchange“ įrankis leis pareiškėjams pagal aktualius kriterijus elektroniniame kataloge patogiai išsirinkti tinkamus partnerius ir mainų programos metu įgyti inovacijų diegimui reikalingų žinių, lavinti kompetencijas bei užmegzti naujus kontaktus.
Naująjį įrankį fizinių ar virtualių mainų organizavimui pirmiausia išbandys trylikos Europos strateginių klasterių partnerystės ESCP-4x (angl. European Strategic Cluster Partnerships for Excellence) projektų dalyviai. Vienas iš jų – COSME programos projektas „Safe Smart Food“, kurio partneris – 28 įmones vienijantis SMART FOOD klasteris iš Lietuvos.
„Mes vieni pirmųjų Europoje išbandysime šią pilotinę idėją. Kaip sistema prigis, parodys laikas – įvertinti įrankį bus galima žiemos pabaigoje. Kadangi platformoje reikia ne tik registruoti įmones, bet ir derinti programas bei visas organizacines detales, yra rizika, kad kai kurie formalumai įmonėms gali pasirodyti pertekliniai. Tačiau tokia savotiška informacinė bazė Europos Komisijai ir ECCP platformos administratoriams leis matyti klasterių narių poreikių spektrą ir vykstančių mainų mastą“, – mano SMART FOOD klasterio koordinatorius, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos (LitMEA) vadovas Giedrius Bagušinskas.
Dėl viruso plitimo rizikos priimančiosios ir vykstančios organizacijos iki š.m. gruodžio 31 d. galės dalyvauti tik internetiniuose susitikimuose, mokymuose ir dirbtuvėse. Fiziniams mainams gauti finansinę pagalbą (dotaciją) bus galima pasibaigus ribojimams.