02 spalio d., 2020

Europos klasterių aljanso susitikime pabrėžtas klasterių vaidmuo įgyvendinant ekonomikos gaivinimo planą

Artėjant naujajam finansavimo periodui (2021-2027 m.), Europos Sąjungos šalyse nerimsta diskusijos apie būsimus iššūkius ir klasterių vaidmenį gaivinant Europos ekonomiką. Rugsėjo 30 d. Europos Komisijos, Europos klasterių aljanso ir Europos ekonominės plėtros agentūrų asociacijos (EURADA) organizuojamoje diskusijų sesijoje nuotoliniu būdu dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

„Tarp didžiųjų šalių, pavyzdžiui Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos atstovų nuskambėjęs Ekonomikos ir inovacijų viceministrės pranešimas stiprina Lietuvos klasterių įvaizdį tarptautinėje arenoje ir parodo, kad Lietuvoje klasteriai ir valstybės institucijos eina bendradarbiavimo keliu“, – pabrėžia Lietuvos klasterių tinklo prezidentas, „SmartFood“ klasterio koordinatorius Giedrius Bagušinskas.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Rojaka globalizacijos akivaizdoje klasterius vadina raktu į ekonomikos augimą ir inovacijas: „Klasterių vaidmuo ypač svarbus sėkmingam ekonomikos gaivinimo plano įgyvendinimui, nes jie pritraukia naujas technologijas, kompetencijas ir užtikrina dalijimąsi žiniomis. Taip pat  juose kuriami inovatyvūs produktai ir paslaugos, skatinamas eksportas, didinamas šalies žinomumas ir konkurencingumas tarptautinėse rinkose.  Tad ilgainiui klasteriai gali tapti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos  tvarios skaitmeninės ekonomikos pagrindu. Bendradarbiaujant ir veikiant išvien, daug lengviau integruotis į tarptautines vertės kūrimo grandines ir tapti žinomais tarptautiniu mastu“.

„Dar prieš keletą metų Europos klasterių bendruomenei Lietuva buvo nežinoma žemė Europos klasterių žemėlapyje, bet pastaruoju metu situacija akivaizdžiai pasikeitė. Pokytį lėmė aktyvus Lietuvos dalyvavimas Europos klasterių aljanso veikloje, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojami tarptautiniai klasterių renginiai ir mokymai bei Lietuvos klasterių įsitraukimas į tarptautinius projektus“, – tvirtina G. Bagušinskas ir priduria, kad klasterių bendruomenei valstybės institucijų palaikymas yra labai reikalingas, nes taip ji tampa geriau matoma, o Lietuvos klasteriai patrauklesni tarptautinių projektų partneriai.

Pranešimo skaidrės: Clusters role in National recovery plan: Lithuania

 

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…