18 gegužės d., 2016

Stiprins klasteriuose kuriamą vertės grandinę (tęsinys I)

Klasteriuose sukuriami tokie produktai, kokius atskiros įmonės vargu ar pajėgtų sukurti. MITA atstovai džiaugiasi aktyviausiais kūrėjais. Vienas sėkmingiausių yra Vilniaus kino klasteris, kurio veiklos metu atgimė kino industrija, atvykstamasis kino kūrimas, atsirado būtiniausia kino kūrimui materialinė bazė – visa tai pritraukia ir užsienio kūrėjus.

2014 m. spalį sveikatingumo klasteris „iVita“ pirmasis Lietuvoje gavo Europinį klasterių valdymo kokybės ženklą. Jo koordinavimo ir valdymo veikla buvo įvertinta klasterio iniciatyvos meistriškumo bronziniu ženklu. Ekspertinis jo vertinimas buvo atliekamas pagal Europinio klasterių analizės sekretoriato ESCA metodiką. Organizacija jungia klasterių ekspertus iš 27-ių šalių. Klasterio produktai yra dėvimi išmanieji prietaisai, skirti žmogaus sveikatingumo stebėsenai. Turizmo klasteriai kuria paslaugų paketus, kurių pagalba atvykstančiųjų srautus padidino 40 proc. „Nebula Crossledia“ klasteris yra interaktyvių žaidimų kūrėjas, jo garsiausias darbas yra animacinis filmas „Gustavo enciklopedija“.

IT įmonių sąjunga „Blaster“

 

Kaune įsikūrusio IT klasterio „Blaster“ nariai bendradarbiauja daugiau nei trejus metus. Visos 6 įmonės dirba IT srityje, tačiau turi skirtingų kompetencijų specialistus. „Įprasta, jog užsakovui reikalingas kompleksinis sprendimas, kurio negali įgyvendinti viena įmonė. Tačiau komunikuoti su vienu asmeniu yra žymiai efektyviau, nei skaidyti projektą į keletą krypčių“, – teigia Reda Aleksandravičienė, klasterio „Blaster“ koordinatorė.

Anot jos, idėja apjungti pajėgas atsirado išaugus bendrų projektų skaičiui, 2015 m. pradžioje trys įmonės įsikūrė viename biure. Bendradarbiavimo sritys išsiplėtė – darbuotojai gyvai dalijasi patirtimi, organizuoja tos pačios disciplinos specialistų susitikimus, vertina vieni kitų įgyvendinamus projektus. Bendrovė „Telesoftas“ ėmė aktyviai
konsultuotis su MITA ir jau 2015 m. lapkritį buvo įkurtas klasteris „Blaster“. Pasak R. Aleksandravičienės, pirmojo ketvirčio tikslai buvo naujų darbuotojų pritraukimas, metinių klasterio reklamos gairių parengimas, bendrai vykdomų projektų informacijos sisteminimas. Dvi „Blaster“ klasterio įmonės pateikė paraiškas Ūkio ministerijos paskelbtai priemonei „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo vartai“.

Šiandien „Blaster“ vienija beveik 200 IT specialistų. Įmonės specializuojasi belaidžių komunikacijų ir mobiliųjų technologijų, elektroninės prekybos, kompiuterinių žaidimų srityse. Klasteryje kuriami individualūs IT sprendimus verslui, įgyvendinami virtualios ir išplėstosios realybės projektai. Šios bendruomenės narių projektai, stebina originalumu. Vienas tokių yra elektroninės leidybos platforma FENIX, skirta interaktyvaus turinio kūrimui. Šios platformos pagrindu sukurta Andriaus Tapino knyga „Vilko valanda“ anglų kalba. Taip pat čia gimė elektroninė spaustuvė KLIK.lt, pelniusi tarptautinės konferencijos „LOGIN 2016 metų e-paslaugos“ apdovanojimą. Dėmesio sulaukė ir aplikacija vaikams „Trybie Journey“, mokanti, kaip saugiai atlikti cheminius eksperimentus namuose.

Lietuviai sukūrė interaktyvius stendus ir mobiliąsias ekspozicijas Lietuvos muziejuose bei JAV „Smithsonian Institution“ nacionaliniame muziejuje.

R. Aleksandravičienė teigia, kad artimiausias „Blaster“ žingsnis – esamų erdvių
plėtra, siekiant visus narius apgyvendinti po vienu stogu. Kalbėdama apie projektų perspektyvas ji minėjo, kad visos jėgos bus skiriamos elektroninės leidybos platformos FENIX plėtrai, virtualios realybės technologijos panaudojimo ligonių gydymui bei slaptažodžių valdymo sistemos kūrimui. „Kiekvieną savaitę sulaukiame bent poros Lietuvos ar užsienio delegacijų vizitų, dalyvaujame bendruose projektuose su mokyklomis bei universitetais, taip didindami ne tik klasterio, bet ir kiekvieno jo nario žinomumą“, – sako klasterio „Blaster“ koordinatorė.

 


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…