Rugpjūčio 26 d., 2019

SMART FOOD prisidės prie tarptautinių mokymų programos klasterių koordinatoriams vystymo

Rugsėjo 1 d. SMART FOOD klasterį atstovaujanti Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija kartu su  Kauno technologijos universitetu ir dar 5 partneriais iš Švedijos, Suomijos ir Vokietijos pradės įgyvendinti trejų metų trukmės Erasmus+ projektą, kurio vertė siekia 409 tūkst. EUR.

„Pagrindinis šio projekto tikslas – apibrėžti klasterių vadovų darbo vaidmenį ir taip pagerinti klasterių valdymą Baltijos jūros regiono grupių organizacijose Projekto metu bus kuriami ir įgyvendinami vienerių metų tarptautiniai klasterių koordinatorių mokymai, kurie bus sertifikuoti ir patvirtinti Europos profesinio mokymo kreditų sistemoje (ECVET)”, – komentavo Laura Uturytė, projekto komandos narė iš SMART FOOD klasteriui priklausančios Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos (LITMEA).

Klasterių koordinatorių edukacija – iki šiol neužpildyta niša

Europoje veikia apie 1000 klasterių, kurių tarpe daugiau nei 200 – Baltijos jūros regione. Nors didžioji klasterių kūrimosi banga Lietuvoje atslūgo ir klasterizacijos procesai šiuo metu vystosi daugiau klasterių brandos link, tačiau kasmet Lietuvoje susikuria bent keli potencialo turintys nauji klasteriai ir bendras jų skaičius pamažu auga.

„Klasterių skaičius ir reikšmė auga, tačiau klasterių vadovai vis dar neturi, kur oficialiai sertifikuotis. Trūksta mokymo programų jų kompetencijų plėtrai ir netgi bazinėms žinioms apie klasterių valdymą. Ši problema aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos jūros regione. Kol kas stengiamės teikti individualias konsultacijas,  į Lietuvą pritraukti patyrusius klasterių valdymo specialistus ir kitų sričių ekspertus, kurių „know-how“ labai laukiamas vietinių klasterių koordinatorių“, – pasakojo klasteriams skirto projekto Lietuvoje (InoLink) vadovė Jolita Razumienė.

Po projekto – bent 20 apmokytų vadovų

Kadangi klasteriai veikia pačiose įvairiausiose srityse, klasterių koordinatorių išsilavinimas ir patirtis stipriai varijuoja. Be to, iki galo nėra apibrėžta, kokį vaidmenį turėtų vaidinti klasterio vadovai.

„Naujojo Erasmus+ projekto numatomi rezultatai apima keletą etapų. Pirmiausiai bus parengta nauja klasterių vadovų mokymo programa. Šią programą ketinama testuoti ir apmokyti bent 20 vadovų, o supažindinti su jos galimybėmis ir programa – mažiausiai 100 Europos klasterių“, – atskleidė L. Uturytė. Planuojama, kad mokymus sudarys 4 specializuoti moduliai.

Mokymų programos kūrimui skirto projekto iniciatorius – Švedijos Netporto mokslo parkas. Projekto partneriai: Hyper Island program AB (Švedija), LITMEA (Lietuva), Kauno technologijos universitetas (Lietuva), Technische Hochschule Wildau (Vokietija), OY Merinova AB (Suomija), Vaasan Yliopisto (Suomija).

LITMEA ir SMART FOOD klasteris taip pat dalyvauja ir projekte „InoLink“. Tai ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.


Rugsėjo 12 d., 2019

Paskelbtas naujas COSME programos kvietimas klasteriams

Europos Komisija yra paskelbusi COSME programos kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Clusters Go International COS-CLUSINT-2019-3-01“. Šia parama siekiama suintensyvinti klasterių…

Skaityti daugiau

Liepos 29 d., 2019

„Sidabrinio“ klasterio koordinatorius – apie klasterizaciją Lenkijoje

Praėjusią savaitę, liepos 16-17 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija-kontaktų mugė „Ateities klasteriai: partnerystė, skaitmenizavimas, tarptautiškumas“, kurią organizavo Mokslo, inovacijų ir…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Lietuvos IRT klasterių produktai – daugiausia orientuoti į užsienio rinkas

IRT sektorius Lietuvoje yra tarp pažangiausių Europos Sąjungoje: Pasaulio konkurencingumo indekse pernai Lietuva užėmė net 5 vietą pasauliniu mastu pagal…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Ekspertė iš Italijos: klasterių ateitis – specializacija, paremta regioninėmis tradicijomis ir inovacijomis

Liepos 16-17 d. Vilniuje aštuntuoju renginiu baigtas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru ir iniciatyviais…

Skaityti daugiau