20 lapkričio d., 2020

Paskelbtas naujas COSME programos kvietimas klasterių kompetencijų ugdymui

Kokybiškas klasterių valdymas ir aktyvus tarptautinis bendradarbiavimas – ne tik pagrindiniai šių organizacijų efektyvumo elementai, bet ir visos Europos ekonomikos atsigavimo varikliai. Atsižvelgdama į tai, lapkričio pradžioje Europos Komisija paskelbė COSME programos kvietimą COS-CLUSTER-2020-3-03 (angl. European Cluster Excellence Programme with ClusterXchange scheme connecting ecosystems and cities), kurio dalyviai vystys naujas partnerystes, stiprins valdymo kompetencijas ir strateginius ryšius visoje Europoje.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra(InoLink)“ vadovės Jolitos Razumienės teigimu, Europos įmonių konkurencingumo ir mažųjų bei vidutinių įmonių (MVĮ)skatinimo programos COSME kvietimai – galimybių langas Lietuvos klasteriams gauti paramą naujų partnerysčių ir tarptautiškumo didinimui.

Bendras šio  kvietimo biudžetas sudaro 6 mln. EUR. Planuojama, kad jo metu bus finansuota 12 projektų, kurie gausiki 500 000 EUR. Šia parama siekiama stiprinti klasterinių organizacijų ir jų narių bendradarbiavimą, tinklų kūrimą, mokymąsi ir į MVĮ nukreipti specializuotas verslo pagalbos paslaugas.

Projekto trukmė – 20 –24 mėnesiai. Finansuojamų veiklų sąraše: klasterio valdymo įgūdžių vystymas, naujos paslaugos klasterių nariams, bendradarbiavimo veiklų organizavimas, B2B bei C2C veiklos ir projektai. Žinių irpatirties mainai turės būti įgyvendinami naudojantis „ClusterXchange“ įrankiu.

Pagrindiniai projekto teikiamos naudos gavėjai yra į klasterius susibūrusios smulkaus ir vidutinio verslo įmonės – būtent jų veiklos plėtrai ir konkurencingumui ši iniciatyva skirs didžiausią dėmesį.  Į paramą gali pretenduoti konsorciumai iš 3 ES valstybėse narėse​​ ar kitose COSME programoje dalyvaujančiose šalyse veikiančių klasterių. Bent vienas iš konsorciumo narių turi būti organizacija iš mažiau išsivysčiusio ar pereinamojo laikotarpio regiono, kaip tai numatyta EK sudarytame struktūrinų fondų tinkamumo žemėlapyje. Pareiškėjais gali būti klasterius atstovaujantys juridiniai asmenys, registruoti arba pateikę prašymą registracijai Europos klasterių bendradarbiavimo platformoje (ECCP). Ja kviečiama naudotis ir ieškant partnerių arba potencialių konsorciumo narių.

Paraiškos priimamos iki 2021.02.02.

Pareiškėjai su kvietimo turiniu susijusius aktualius klausimus gali pateikti el. paštu: EASME-COSME-CLUSTER-EXCELLENCE@ec.europa.eu.

Daugiau informacijos apie kvietimą.


23 lapkričio d., 2020

Kalėdinis Baltijos klasterių forumas 2020

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Baltijos šalių klasterių bendruomenę ir visus, besidominčius klasterių veikla ir jos galimybėmis, gruodžio 10 d. kviečia į…

Skaityti daugiau

23 lapkričio d., 2020

Būsimo Agro-maisto forumo 2020 pranešėjai: pandemija – ne krizė, o galimybė

Registracijų gausa į nuotolinį „Agro-maisto forumą 2020“, kuris vyks lapkričio 26–27 dienomis, nustebino pačius renginio iniciatorius – skaitmeninių inovacijų centrą…

Skaityti daugiau

20 lapkričio d., 2020

Tarptautinė švariųjų technologijų konferencija Vilniuje – atsakas karščiuojančiai planetai

Klimato kaitos, mažėjančios bioįvairovės, senkančių žemės resursų bei taršos problemų sprendimai – pagrindinis mūsų kartos uždavinys. Tai Žemės mums užduodami…

Skaityti daugiau

17 lapkričio d., 2020

Europos akys nukreiptos į Lietuvą: organizuojamas tarptautinis „Agro-maisto forumas 2020“

Žemės ūkis artėja prie esminių permainų: ES Žaliasis kursas, bendrosios žemės ūkio politikos reforma, skaitmeninimas bei atsakas į COVID-19 pandemijos…

Skaityti daugiau