06 kovo d., 2019

„Nebula“ subūrė audiovizualinės industrijos kūrėjus

Klasteris „Nebula“ apima platų spektrą veiklų ir tradiciniame filmų sektoriuje, ir imersyvių vaizdo, garso technologijų, žaidimų bei kitose audiovizualinės industrijos srityse. Dėl šios priežasties „Nebula“ gali būti tarpininku ir pagrindiniu prodiuseriu įvairaus lygio projektuose tiek teikiant paslaugas, tiek vystant autentiškus produktus. Tuo pačiu norima vienyti sektoriaus atstovus per įvairias tinklaveikos ir lobizmo veiklas.

„Pradžioje visos į klasterį susibūrusios įmonės buvo palyginti nedidelės, tik viena kita kiek didesnė. Pavieniui gauti didesnių užsakymų buvo sudėtinga, o suvienytos jėgos suteikė ir stiprybės, ir pasitikėjimo, pritraukė didesnį potencialių klientų dėmesį, – klasterio kūrimo tikslus atskleidžia Darius Sakalauskas, „Nebulos“ vadovas. – Be to, skirtingos patirtys ir kompetencijos padėjo realizuoti sudėtingesnius ir įvairesnius užsakymus, juos atlikti operatyviau. Tačiau buvo akivaizdu, kad specialistų ir paslaugų ratą reikia gerokai plėsti, į klasterį pritraukti naujų kompetencijų, pvz., reklamos kūrybininkų, virtualios bei papildytos realybės kūrėjų, kitų naujųjų medijų atstovų atliepiant į rinkos poreikius vystyti daugiau tarpsektorinių produktų.“

Klasterio plėtrą ir paslaugų paketą stipriai sustiprino bendradarbiavimas su Kino studija. Nors studija dar pilnai neįrengta, jos paviljonai jau priėmė kelis didelius užsienio projektus. Šiuo metu jau vykdomi parengiamieji darbai ir šių, ir ateinančių metų projektams.

„Nuolatinei Kino studijos veiklai reikalinga bendruomenė, įvairios vidinės iniciatyvos ir projektai, kurių vystymui klasterizacija yra natūralus kelias. Tik tokiu atveju galime pasiūlyti klientams ne tik sienas ir geležį, bet ir įvairias kompetencijas, idėjas, kūrybinius sprendimus,“– teigia D. Sakalauskas.

Klasteris – kompetencijų centras

Nors klasteris ganėtinai jaunas, tačiau jau įgyvendino ne vieną vietinį ir tarptautinį projektą. Bendradarbiaudamas su Baltijos jūros regiono partneriais pagal projektą „Crosss Motion“ paskatino industrijos tinklaveiką, leido užmegzti tvarius ryšius su stipriais industrijos žaidėjais regione.

Su Kino studija vystomas infrastruktūros projektas, kurio dėka dalinai jau įrengtas tyrimų ir vystymo centras filmų ir imersyvių technologijų sektoriui. „Nebula“ iniciatyva vystomas kelių jo narių kinematinis virtualios realybės projektas kartu su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru. Taip pat klasteris prisidėjo įgyvendinant vieno iš savo narių prodiusuotą projektą „Trail of Angels“, kuris žiūrovus kviečia virtualioje realybėje atrasti dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pasaulį. Šis kūrinys, kuris sulaukė daug teigiamų atsiliepimų įvairiuose kino festivaliuose, netrukus bus plačiau pristatytas ir Lietuvoje.

„Nebulos“ siekiamybė – tapti panašiu plačios apimties medijų klasteriu, kokie yra Malmėje (Švedija) bei Orhuse (Danija) ir su kuriais sėkmingai bendradarbiaujama. Čia analogiškos veiklos kūrybinių industrijų klasteriai sukuria ypač didelę pridėdinę vertę visam miestui, nes pritraukia kūrybingą jaunimą, o taip pat vysto įvairius projektus, padeda besikuriantiems ir pradėjusiems veikti šios industrijos startuoliams, suburia juos po vienu stogu, teikia įvairias konsultacijas. Tiesa, patalpos taip pat svarbu, nes būnant šalia ir dirbant drauge gimsta prasmingos idėjos ir jas lengviau įgyvendinti. „Nebula“ tikisi, kad ilgainiui Vilniaus mieste turės panašias sąlygas bei veikiantį filmų ir vizualinių menų hubą.

„Jei grįžtume į klasterio kūrimosi pradžią, tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros specialistų konsultacijos padėjo išgryninti veiklos tikslus, todėl sparčiau judėjome teisinga kryptimi ir atsidūrėme ten, kur dabar esame, – pasakoja D. Sakalauskas. – Taip pat neabejotinai svarbi agentūros parama kelionėms pas užsienio kolegas – tai padeda pažinti ir perimti geriausią patirtį, greičiau susiorientuoti, ką ir kaip daryti, užmegzti tikslingus kontaktus ir susirasti klientų.“

Audiovizualinių industrijų klasteris „Nebula“ veiklą pradėjęs 2015 m. šiandien vienija 3 kartus daugiau įmonių nei pirmaisiais veiklos metais – 15. Bendra klasterio narių apyvarta pernai viršijo 5 mln. Eur.

Klasteris „Nebula“ dalyvauja projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…